Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 95

Temat: Wideorejestrator w Giulii

  1. #71
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    To wychodzi, że masz 1 A na obu kamerkach. To bardzo mało, jak na 2 kamery. Ale rozumiem, że bez modułu GPS? Są kamery, które pojedynczo wymagają prądu o natężeniu nawet do 2 A, stąd moje przypuszczenia, że tak jest w Twoim przypadku. Zmierzę kiedyś w wolnym czasie jaka jest różnica w moich kamerkach.

  2. #72
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Seweryn80
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Brzękowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 16v JTD 140 KM 159 1,9 Giulietta x2 2,0 190 KM, Stelvio Q4 280KM
    Postów
    457

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	25.6 KB
ID:	276727

    Jak ktoś potrzebuje zasilania do kamerki to w tym panelu znalazłem stały + i - tyle że to w stelvio

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Inkedprzewody zasilania kamerki_LI.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	36.6 KB
ID:	276728

  3. #73
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    U siebie zasilanie pociągnąłem z bezpiecznika (https://allegro.pl/oferta/rozgalezni...41-10239345751) pod stopami pasażera. Do wyboru zasilanie stałe lub po kluczyku

  4. #74
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    stałe odradzam, chyba że ktoś goni trasy regularnie. jako kompromis dla tych co mniej jeżdżą polecam zrobienie na czasowym układzie i przycisku monostabilnym dodatkowego zasilania po kliknięciu np 30minut, do tego wcześniej i tak zasilacz który odetnie zasilanie poniżej ustawionego napięcia (i za nisko bym nie ustawiał - raczej coś w stylu 12.2V minimum). szkoda aku, u nas i tak mają ciężko (inteligentny alternator, S&S jeśli ktoś nie daj Boże używa)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #75
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Ja stale polecam
    Rejestrator mam podpięty do bezpiecznika przez dodatkowy układ, który ponoć zabezpiecza przez zbytnim rozładowaniem (mam wersję z dwoma przewodami).
    https://allegro.pl/oferta/viofo-zasi...24v-9595644430
    Zamontowałem to w kilku autach i w żadnym nigdy nie było problemów z porannym rozruchem. Akumulatory były przeróżnych rozmiarów. Najmniejszy w Citroenie C3 (aku chyba 47Ah), który jako świetny wózek na zakupy robi regularne trasy dom - praca - sklep (5km dziennie). Czyli teoretycznie auto nigdy nie doładowane. W 159, czy kilku Audi Q baterie trochę większe i też problemów z odpalaniem nigdy nie było. Wyda się, że w przypadku 95Ah w Giuli problemów też nie będzie. Oczywiście przy założeniu, że aku jest sprawny.
    Podsumowując, przez kilka lat używania (włączając kilkunastostopniowe mrozu) kamera nigdy nie rozładowała na tyle, ze nie dało sie odpalić.

  6. #76
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    mam taki viofo zasilacz a wiedząc w czym problem podpiąłem go inaczej. w Giuliach jak mało się jeździ to akut wiecznie niedoładowany, więc dopinanie czegokolwiek co zawsze drenuje aku nie pomaga. nie chodzi o to że nie odpali, tylko o to żeby aku nie był stale jeszcze bardziej niedoładowany, bo to nie służy jego żywotności, a i czasem może powodować problemy (błędy przy rozruchu itp).
    u żony ostatnio robiłem też, ma czasówkę z przyciskiem - chce nagrywać wciska guzik i ma 15 minut nagrywania, jeśli nie wciśnie to działa tylko po stacyjce. żona też mało jeździ Giuliettą.
    decyzja o sposobie podłaczenie w zależności od potrzeb, priorytetów i sposobu użytkowania auta.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Jak jesteśmy przy aku. Chcę podłączyć na stałe "klemy" do ładowania. Na chwilę obecną będą to końcówki do ładowarki Boscha (żeby nie bawić się w zdejmowanie boczka i szukania zacisków) jednak w przyszłości mam plan przełożyć z 159 układ DEFA. W każdym razie zastanawiam się, do których śrub przykręcić przewody. Czy ten pierdalnik od inteligentnego ładowania ma znaczenie? Czy przykręcić jak najbliżej klem.
    Docelowo DEFĘ chciałbym podłączyć pod maską, tylko czy "system inteligentnego "ładowania" nie będzie wariował?

  8. #78
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seweryn80 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	panel.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	25.6 KB
ID:	276727

    Jak ktoś potrzebuje zasilania do kamerki to w tym panelu znalazłem stały + i - tyle że to w stelvio

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Inkedprzewody zasilania kamerki_LI.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	36.6 KB
ID:	276728
    Potrzebuję podpowiedzi, jak wyjąć lampkę sufitową, a nie chciałbym czegoś połamać. Mam już zdjętą ramkę zewnętrzną i szybkę, nie widzę jednak żadnych śrub mocujących. Mógłby mi ktoś z kolegów którzy już demontowali lampę coś podpowiedzieć?

  9. #79
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Jest na wcisk.

  10. #80
    Użytkownik Świeżak Avatar Krzysztof Fly
    Dołączył
    10 2020
    Mieszka w
    kujawsko-pomorskie
    Auto
    Stelvio Executive 2.0T 280KM 2019
    Postów
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Jest na wcisk.
    Szukałem na fotkach w necie lampkę i tak mi się wydawało, próbowałem ją wczoraj wyciągnąć ale trzymała jak diabli i sobie odpuściłem aby czegoś nie połamać. Od której strony (przód/tył) lepiej się za nią zabrać? Czy czymś podważać? Czy wystarczy palcami?

Podobne wątki

  1. [159] Wideorejestrator
    Utworzone przez ario w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-11-2018, 18:33
  2. [Stelvio] Wideorejestrator, kamerka Stelvio
    Utworzone przez TadekSz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-07-2018, 13:26
  3. Wideorejestrator
    Utworzone przez dragon19 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2018, 18:44
  4. [159] Wideorejestrator w 159 a zasilanie
    Utworzone przez dexster w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-04-2015, 10:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory