Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Zleć kontrolę elektronicznego hamulca postojowego

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał SebaF Zobacz post
    OK. Do tego przeszkadza jeszcze piepszony komunikat na desce "Zleć kontrole ..." pomimo iż hamulec jest odblokowany

    - - - Updated - - -



    Nadpisze się nad własnym postem z kolejną aktualizacją ...
    Odebrałem auto. Jest OK, ale jak wjeżdżalem na serwis tez było OK. Tym razem została sprawdzona instalacja elektryczna, sprawdzona ciągłość linii połączenia pomiędzy stykami konektorów zacisków i stykami centralki. Jednym słowem takie "szukanie igły w stogu siana". Nic konkretnego nie zostało zdiagnozowane, potwierdzone itp.
    Kolejny krok to już chyba wymiana centralki ABS.
    Na plus jak na razie to tylko to, ze zlecenie jest otwarte i złotówki nie zapłaciłem. Konto w ASO otwarte
    Kolego jak się skończyła Twoja historia z awarią ręcznego?
    Mam chyba dokładnie taką samą przypadłość i chciałbym uniknąć kosztów i zaoszczędzić czas...
    Czytałem na zagranicznym forum, że pomogła wymiana klawisza uruchamiającego ręczny..., prawda to?

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Abacar
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147, 1.6, 105 km, 2005/2006 disti.5d--ar159tbi-2010Ti, Giulia 200km Btech
    Postów
    107

    Domyślnie

    Miałem dokładnie ten sam case, "Zleć kontrole ..." przy ok 50k km,
    włącz/wyłącz, nic odpiąłem aku, błąd zniknął i wszystko super. Ale czuje że to wróci a ja nie znam przyczyny.
    Niestety nic nie wnoszę do dyskusji, bo nie znam rozwiązania, niemniej wydaje mi się że to nie kwestia przełącznika w kabinie bo mi wywalił błędem po wrzuceniu P, kiedy zaparkowałem wrzuciłem P by otworzyć drzwi do garażu, udziału przycisku to tam nie było.

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Jestem na świeżo z podobnym problemem. 3 raz w ciągu tygodnia pojawił mi się komunikat: "Zleć kontrole Airbag" oraz "Zleć kontrole hamulca postojowego". Raz w trakcie jazdy przy dość mocnym zakręcie. Drugi raz zaraz po uruchomieniu.
    Pierwsze dwa razy błędy pojawiły się i same znikły po kilkunastu sekundach. Za trzecim razem już nie znikły i dodatkowo pojawił się S&S niedostępny. Po podpięciu MESa tylko jeden błąd: B0050-13 - czujnik zapięcia pasa kierowcy przerwa. Po "podgięciu" pinów przy wtyku pasa problem się już nie pojawia. Aku doładowane i sprawne więc to nie to. Może komuś przyda się ten trop.

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    W moim przypadku winny był przerwany kabel do silniczka hamulca...

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Rzućcie okiem na przewody między zaciskiem, a nadwoziem, na jednej z grup ktoś wrzucił info, że lubią się przecierać i to powoduje błędy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	313439842_10159504348897411_4028705460292091607_n.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	90.8 KB
ID:	285377

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar 07105415
    Dołączył
    08 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia 2.0/200KM
    Postów
    242

    Domyślnie

    Cytat Napisał p11k Zobacz post
    Rzućcie okiem na przewody między zaciskiem, a nadwoziem, na jednej z grup ktoś wrzucił info, że lubią się przecierać i to powoduje błędy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	313439842_10159504348897411_4028705460292091607_n.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	90.8 KB
ID:	285377
    Właśnie coś takiego mnie spotkało..., szkoda że tak późno napisałeś
    Wracając do tego przewodu, moim zdaniem z prawej strony, w związku z nienaturalnym wygięciem przy wtyczce jest on zbytnio naprężony i w efekcie może się przerwać...

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Żeby nie zakładać nowego wątku piszę tutaj. Komunikat pokazuje się ten sam ale działanie hamulca jest z pewnymi różnicami: Giulia 2.2D Automat 180KM, 2016rok, 100kkm.
    1. Hamulec jest zwolniony (jeździć można)
    2. MES pokazuje błąd: U1010-00 - system hamulcowy (NFR). Opis: brak łączności na linii CAN pojazdu. Błąd jest sporadyczny.
    3. Hamulec można awaryjnie "zaciągnąć" w trakcie jazdy. Działa bez problemu. Zaciągają się obie strony.
    4. Podczas otwierania drzwi (pasy odpięte) hamulec się włącza
    5. Nie działa tempomat. Czy coś jeszcze to nie zauważyłem (ABS, ESP...)
    6. Stało mi się to po rozładowaniu akumulatora. Akumulator rozładował elm bluetooth. Podobno po pół godzinie miał się sam wyłączyć, jak widać rozładował całe auto (łącznie z baterią w telefonie) po około 3 godzinach.
    7. Po odpaleniu auta (na kable) coś mu odbiło. Pomijając hamulce, po kilku wyłączeniach silnika (2-3 razy) na wyświetlaczu pokazywała się ikona DNA w losowych grafikach (niekoniecznie takich jak ustawienie na pokrętle). Teraz jest OK.
    8. Do tej pory, po odpaleniu auta (które stało dłuższy czas, np po nocy) pokrętło od MENU przesuwa się po wyświetlaczu 2-3 linijki (góra - dół) dopiero po kilku sekundach zaczyna prawidłowo działać.

    Co to może być? Przycisk widocznie działa (hamulec zaciąga), kable niepourywane... Procedura wyłączenia (cofnięcia) hamulców zrobiona. Czy i ewentualnie co mogę w MES zrobić? Jak nie w MES to co jeszcze sprawdzić. Może jakiś bezpiecznik (tylko od czego???).

    Pytanie poza konkursem. Jakie obroty na biegu jałowym powinny być w 2.2D. U mnie jest 900obr/min co wydaje mi się dużo. Nie zwracałem na to uwagi ale ostatnio przejechałem sie 159 2.0 JTDm i nie dość, że obroty są na poziomie 750 to w dodatku jest dużo ciszej (kilka osób nawet się dziwiło, że to diesel...). W giuli niestety nie ma tej wątpliwości.

    (wrzuciłem również na fb)

Podobne wątki

  1. [Giulia] Zleć kontrolę skrzyni biegów
    Utworzone przez rysiek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-01-2020, 19:21
  2. [stelvio] Zleć kontrolę skrzyni biegów kontynuuj na D i nie przełączaj ...
    Utworzone przez jedrzejnowak w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-07-2018, 07:02
  3. Brak światła postojowego- bezpiecznik ok.
    Utworzone przez Alfi w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-09-2017, 20:08
  4. [GTV] Ma ktoś schemat układu elektronicznego silnika 2.0 V6 Turbo?
    Utworzone przez KKrzysztof w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-11-2016, 20:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory