Strona 11 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #101
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    ehh Zwykle tego nie robię żeby tu nie powstał klimat "elektrody" ale przypominam, że jest już wątek o spalaniu na 9 stron.

    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ie_paliwa.html

    WSZYSTKO tam już zostało powiedziane. Dokładne warunki, prędkość, te same trasy, zdjęcia z komputera, nawet jaka temperatura była i ile osób.

    Imho to uczciwy silnik. Spala uczciwie dając sporo mocy. Jak dodamy do tego napęd Q4 albo opór powietrza kredensu w Stelvio to ciągle wychodzi przyzwoicie.
    Jak ktoś chce oszczędzać to niech kupi diesla. 280KM musi z czegoś powstać.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Leon FR 1.8 TSI 180 / Giulia Veloce 280
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cześć wszystkim

    Z racji tego że niedługo muszę zacząć się rozglądać za nowym samochodem to... zacząłem się zastanawiać nad przesiadką na Stelvio ze swojej Veloce Ciekawe czy w ogóle jest ktoś taki na tym forum? Jeździłem kilka razy już Stelvio, ale jak to bywa na jazdach próbnych, zwykle jest za wzniesienie i z powrotem, stąd też mam kilka pytań.

    1. Jak z komfortem w tym samochodzie? Chodzi mi głównie o zawieszenie... Mam active suspension w swojej Veloce i o ile na krajówkach jest super, to jak wjadę do miasta (szczególnie w lato na RF) to czuję każdą studzienkę / nierówność. Chciałoby się mieć jeszcze jeden tryb "bardziej komfortowy" właśnie na miasto, lub gorsze lubelskie drogi, bo czasami to aż szkoda mi się robi tego samochodu...
    To jak z tym jest w Stelvio? Ma ktoś lepsze porównanie Giulia / Stelvio? Mi ciężko to oceniać na podstawie kilkunastu kilometrów... I też z drugiej strony - czy da się rzeczywiście pojechać czasami szybciej po zakrętach, czy lepiej sobie odpuścić? Macie aktywne amortyzatory w swoich Stelvio?

    2. Średnica zawracania. Macie problem z zawracaniem czy manewrowaniem w Stelvio? Ja w Veloce na parkingu czuję się czasami jakbym cofał Starem z przyczepką Nie jest z tym najgorzej, ale na pewno można lepiej.
    3. Jak hałas przy wyższych prędkościach? Nie widziałem nigdzie narzekania, ale też nie śledzę tego forum zbyt często stąd pytanie.


    No i ogólnie na koniec: Czy wzięlibyście Stelvio jeszcze raz? Ja sam chętnie zostałbym przy Alfie, ale brać znowu Veloce czy TI trochę mi się nie widzi...
    Macie może jeszcze jakieś inne spostrzeżenia? Zwłaszcza w porównaniu Giulia vs Stelvio?

  3. #103
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    Cześć wszystkim

    Z racji tego że niedługo muszę zacząć się rozglądać za nowym samochodem to... zacząłem się zastanawiać nad przesiadką na Stelvio ze swojej Veloce Ciekawe czy w ogóle jest ktoś taki na tym forum? Jeździłem kilka razy już Stelvio, ale jak to bywa na jazdach próbnych, zwykle jest za wzniesienie i z powrotem, stąd też mam kilka pytań.

    1. Jak z komfortem w tym samochodzie? Chodzi mi głównie o zawieszenie... Mam active suspension w swojej Veloce i o ile na krajówkach jest super, to jak wjadę do miasta (szczególnie w lato na RF) to czuję każdą studzienkę / nierówność. Chciałoby się mieć jeszcze jeden tryb "bardziej komfortowy" właśnie na miasto, lub gorsze lubelskie drogi, bo czasami to aż szkoda mi się robi tego samochodu...
    To jak z tym jest w Stelvio? Ma ktoś lepsze porównanie Giulia / Stelvio? Mi ciężko to oceniać na podstawie kilkunastu kilometrów... I też z drugiej strony - czy da się rzeczywiście pojechać czasami szybciej po zakrętach, czy lepiej sobie odpuścić? Macie aktywne amortyzatory w swoich Stelvio?

    2. Średnica zawracania. Macie problem z zawracaniem czy manewrowaniem w Stelvio? Ja w Veloce na parkingu czuję się czasami jakbym cofał Starem z przyczepką Nie jest z tym najgorzej, ale na pewno można lepiej.
    3. Jak hałas przy wyższych prędkościach? Nie widziałem nigdzie narzekania, ale też nie śledzę tego forum zbyt często stąd pytanie.


    No i ogólnie na koniec: Czy wzięlibyście Stelvio jeszcze raz? Ja sam chętnie zostałbym przy Alfie, ale brać znowu Veloce czy TI trochę mi się nie widzi...
    Macie może jeszcze jakieś inne spostrzeżenia? Zwłaszcza w porównaniu Giulia vs Stelvio?
    ad1. Da się szybciej na zakrętach. Wiadomo nie jest to Julka ale łatwo zapomnieć że jedzie się suvem (do innych bardziej sportowych coupe nie ma sensu nawet porównywać)
    ad2. Bez większych problemów. Ale pewnie zależy kto czym jeździ. Stelvio jest tez wystarczająco wysoko zawieszone żeby krawężniki nie były problemem, więc czasami można spokojnie zrobić z nich użytek.
    ad3. Jest zauważalnie głośno. Głośniej niż w innych podobnego rozmiaru SUVach. Kwestia przyzwyczajenia.
    Ostatnio edytowane przez jedrzejnowak ; 23-04-2019 o 12:51

  4. #104
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    AD1) To zalezy jaka wersje kupisz. Ja jezdze Giulia Super na oponach z duzym profilem i nie czuje zadnych studzienek. Czasami dziwie sie, dlaczego ludzie zatrzymuja sie przed progiem, kiedy ja przed takim progiem wogole nie zwalniam. Zakladam, ze w Stelvio bedzie podobnie.
    AD2) Tez zalezy od wersji. Rowniez w mojej RWD, jak sama nazwa wskazuje, przednia os nie jest napedowa i zawracanie to bajka. Lepiej niz w giuliettcie, ktora mialem poprzednio. Tylko czy kupowac Stelvio bez AWD??
    AD3) Tutaj w obu przypadkach slychac wiatr pry progach powyzej 120km/h
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  5. #105
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    2. Średnica zawracania. Macie problem z zawracaniem czy manewrowaniem w Stelvio?
    Manewruje się tym jak tankowcem na morzu . Da się, ale szczytem zwinności nigdy bym tego nie nazwał.

  6. #106
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    AD2) Tez zalezy od wersji. Rowniez w mojej RWD, jak sama nazwa wskazuje, przednia os nie jest napedowa i zawracanie to bajka. Lepiej niz w giuliettcie, ktora mialem poprzednio. Tylko czy kupowac Stelvio bez AWD??
    Pytanie laika: jak ma się dołączany napęd przedni do manewrowania i zawracania?

  7. #107
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Pytanie laika: jak ma się dołączany napęd przedni do manewrowania i zawracania?
    To bez znaczenia bo dołącza się tylko w konkretnych sytuacjach. 99% czasu masz napęd na tył i wszystkie z tym związane konsekwencje.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał michau6211 Zobacz post
    I też z drugiej strony - czy da się rzeczywiście pojechać czasami szybciej po zakrętach, czy lepiej sobie odpuścić?
    Oczywiście, że się da Nawet trzeba Prowadzi się świetnie a jak na crossovera to rewelacyjnie.

    btw dlaczego rozglądasz się za crossoverem?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  8. #108
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Pytanie laika: jak ma się dołączany napęd przedni do manewrowania i zawracania?
    Z tego co zauważyłem, wersje RWD mają dużo mniejszy promień skrętu, koledzy z AWD narzekają chyba wszyscy na trudności w manewrowaniu na parkingach. Ja posiadam tylny napęd i niczego takiego nie zauważyłem, wg mnie jest lepiej pod tym względem niż w 159. Być może ma to jakiś związek z inną budową samochodu związaną z dodatkowym przednim napędem.

  9. #109
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Być może ma to jakiś związek z inną budową samochodu związaną z dodatkowym przednim napędem.
    tylko i wyłącznie różnice związane z przeniesieniem napędu. To ze jest dołączany nie zmienia faktu że cały układ napędowy jest. A to w sposób naturalny blokuje możliwości techniczne skrętu kół (jeśli chcemy zachować "własnościwości jezdne" i sensowną trwałość całości).

    to sa Stelwiusze bez AWD?

  10. #110
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    to sa Stelwiusze bez AWD?[/QUOTE]

    Tak słabsze diesle tj 150-180 KM lub nowsze tj euro 6 temp 160-190 KM.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory