Strona 2 z 19 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    STELVIO 2.2 210 q4
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrocek Zobacz post
    2/ W pakiecie "Performance PLUS AT" jest jeszcze dodatkowo blokada tylnego dyferencjału i również zastanawiam się jaki wpływ na użytkowanie ma blokada w tym aucie ?
    zauważalne na torze, natomiast brak mozliwosci wylaczenia esp ogranicza mozliwosci tylnego spięcia

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Witam, wszystkich. Mam do Was pytanie. Udało mi się skonfigurować moje przyszłe Stelvio. Model to Executive 2.0 benzyna 280 KM, z paroma dodatkami. Nie jest to model ze stocku, byłby zamawiany, i tutaj moje pytanie do kolegów już nabyli swoje Alfy. Kwestia rabatów. Auto wyszło cennikowo 293 800 zł brutto, sprzedawca zaproponował mi po rabatach 273 000 zł. Rabat zatem wyszedł ok. 21 000 zł, co daje lekko 7% no i tutaj pytanie do szanownych kolegów, czy to jest rabat ok? czy nie ok? No sam nie wiem, moja małżonka zamawiała właśnie Audi A5 no możemy przyjąć, że w podobnej cenie i dostała 15 %. Z góry dzięki za odpowiedź
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Zbyt dużo to to nie jest, zwłaszcza przy takim konfigu, ale w Alfie rabaty zależą od pory roku i sposobu finansowania. Zawsze możesz poprosić o ofertę na takie samo auto w innym salonie i porównać, albo pokazać ofertę od konkurencyjnej marki. Kiedyś dostawało się te 15% bez większego marudzenia, ale tylko na leasing, a jak jest teraz po zmianach przepisów odnośnie leasingu, to nie wiem.
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 04-02-2019 o 19:25
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Może po nowym roku coś się zmieniło, ale 7% brzmi słabo. Ja na auto zamawiane w listopadzie dostałem 17%.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Stelvio
    Postów
    104

    Domyślnie

    Ja w lipcu 15%. I dobry leasing w PKO..

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Nie wiem jak Stelvio ale w Giulii było osiągalne:
    - 15-17% dla Veloce
    - ok 10-12% dla Super i Giulii chyba.

    Executive to odpowiednik Veloce w Stelvio, targuj się o więcej. Popisz do innych dealerów. Albo zagadaj po ludzku - są okresy w ciągu roku w AR kiedy obniżają zniżki, na pewno początek roku jest takim okresem. Może warto zaczekać miesiąc/dwa i wziąć z lepszą zniżką.

    Im lepiej doposażona, tym bardziej możesz się targować IMO - te opcje są w chorych cenach czasem.

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    W lutym 2018 12% na Veloce 2.0, do tego leasing 100% gdy brało się na 3 lata 20% wpłaty i 1% wykup tylko trzeba było GAP wykupić indeksowy albo fakturowy, brałem ten drugi, ok 2.4% dodatkowy koszt całkowity. w maju jak odbierałem auto dostałem jeszcze gratisy - matę bagażnika (ok 200zł z linii akcesoriów), śruby zabezpieczające felgi przed kradzieżą (180zł z linii akcesoriów) i zabezpieczenie skór (usługa za 350zł w tej firmie która mi to robiła).
    Na Stelvio dawali mniej, jak i na diesle.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dzięki bardzo, tak właśnie mi się wydawało, że to jakoś skromnie. Mówiłem chłopu jak człowiek, że nie należę do ludzi, którzy będą wysyłać oferty po całej Polsce i żeby zrobił uczciwą ofertę, jestem patriotą lokalnym, ale wszystko ma swoje granice...

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    rabaty zaleza od tego co daje FCA, to moze sie zmieniac z roku na rok - nie ma czegos takiego jak stale rabaty. sprobuj jednak gdzie indziej. mi np w BB (lokalnie) dali na dzien dobry (bez proszenia o nic) 9%, ale podjechalem ogladnac do Katowic Veloce bo chcialem na zywo ogladnac Misano Blue z brazowymi skorami a taka mieli demowke, przy okazji gosc zrobil mi wycene i sam z siebie dal 12%, potem w drodze powrotnej podjechalem do Zor, tam tez byla Misano tylko z innymi felgami/tapicerkami i tez mnie przymusili do wyceny i dali 11%, choc zapytal zaraz czy gdzies robilem wyceny, powiedzialem ze KTW dali mi 12% bez proszenia, on powiedzial ze tez tyle moze max dac. W BB jak bylem nastepnym razem powiedzialem gosciowi ze chce kupic u niego, ale dostalem oferty bez proszenia sie o rabaty na 12%, on zadzwonil gdzies do przelozonego, i powiedzial ze moga dac tez tyle i jeszcze dorzucil ze jakies drobne gratisy dostane.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    F80
    Postów
    118

    Domyślnie

    mnie lokalny dealer powiedział na dzieńdobry 12,5 % jeśli na firmę, na razie się zastanawiam, czekam na lifting albo hybrydę, więc nie drążyłem tematu, ale 7% na auto za prawie 300 to brzmi bardzo słabo. W volvo na xc 90 na dzieńdobry dawali 17,5%, a w MB koniec ońców na podobne aurot dostałem 20% rabatu. Nie chodzi o epatowanie % ale wg mnie te auta mają tak wysokie ceny i ceny opcji bo te rabaty są już wkalkulowane W tym momencie jeśli ich nie dostaniesz to tak naprawdę jesteś w plecy a dealer "złapał jelenia"

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory