Strona 10 z 19 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #91
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION] srednia predkosc tez nic nie daje bo zależy jak naciskasz na gaz/hamulec czyli czy cisniesz kiedy sie da czy jezdzisz jak kapelusznik - ta sama trasa i wyniki beda sie roznic lekko o 50%.

    ja na miescie bez korkow nie schodze ponizej 15l, jestem stale ciut powyzej (wg tego ile mniej wiecej przejezdzam na baku, dokladnych wyliczen nie robie). trasa to tak 10-11l powiedzmy

  2. #92
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Można cisnąć, hamować, szarpać, spalić ponad 15/100 i uzyskać prędkość średnią niższą, równą lub niezauważalnie wyższą niż jadąc niekoniecznie jak kapelusznik ale płynnie. Lauda kiedyś powiedział, że ten jedzie szybciej kto mniej hamuje, a Jackie Stewart, że ten, kto płynniej się porusza. Ile razy na trasie wyprzedzają mnie samochody, których kierowcy ostro przyspieszają, za moment ostro hamują, wciskają się pomiędzy inne, czasem odjadą dalej ale generalnie nierzadko po 400 km ciągle są w zasięgu mojego wzroku czyli mamy prawie jednakowe średnie prędkości ale zużycie na pewno nie. Popatrz na moją fotkę w stopce, masz tam średnie zużycie z ponad 3 tys. km (jeden wyjazd wakacyjny), średnia prędkość uzyskana na tym dystansie chyba nie wskazuje na kapelusznika (są to zarówno autostrady w Niemczech jak i wąskie drogi górskie we Włoszech, odwiedzane miasta małe i duże). A spalanie prawie żadne jak na takie auto (AR166 2,4). A jaką masz średnią prędkość z Twoich przejazdów?

  3. #93
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Dokładnie tak, to miałem na mysli - cisnąć i hamując wcale nie jeździ się szczególnie szybciej gdy jest ruch lub światła/skrzyżowania, chciałem właśnie pokazać słabość użycia prędkości średniej jako wyznacznika dla porównań spalania.
    Nie krytykowałem też nikogo, więc nie wiem po co dopytujesz. Ja lubie fun z jazdy, więc bardziej używam gazu i hamulca, mając świadomość że wiele nie przyspieszę, a więcej spalę - ot taki mój wybór inaczej za kierownicą zasypiam z nudów (szczególnie trasa, serio piszę - na autostradzie "odjeżdżam" jeśli jadę ze stałą prędkością - musi się coś dziać).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #94
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Dopytuję z ciekawości jaka średnia prędkość Ci wychodzi z takiej jazdy. Czy jest wyższa niż w komunikacji miejskiej? Ja rozumiem, że każdy ma inny fun, nikogo nie krytykuję, nie potępiam, jak to na forum, staram się wymieniać informacjami. Swoją drogą, systematycznie jeżdżę autostradą, na której są dwa odcinki bez ograniczeń (oczywiście Niemcy) i za bardzo nie ma jak się rozpędzić, bo lewy pas zajęty przez jadących 130-150. Co złapię coś więcej to muszę hamować, więcej męki niż funu z tej jazdy.

  5. #95
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Prosząc o podawanie średniej, nie chodziło mi o licytowanie się, kto ma większy kapelusz , tylko na jakich trasach jeździmy na co dzień, a średnia prędkość najlepiej to pokazuje, bo inni nie pozwalają nam jeździć szybciej. Oczywiście, że można od świateł do świateł cisnąć do odcinki na każdym biegu, ale jak często jesteś pierwszy na światłach? Na kolejnych będziesz już ostatni. Podobnie na drogach jednopasmowych - jak często dzisiaj możesz tam kogoś wyprzedzić. Nawet na odcinku A4, którym na co dzień jeżdżę, to cieszę się, jak lewy pas jedzie przynajmniej te 100km/h No i teraz napisz, jaki ja mam kapelusz , bo od kilku miesięcy mam cały czas średnią ok. 10l/100km, a jak trafią się odcinki, na których mogę mocniej pocisnąć, to średnie spalanie mi spada
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof ; 11-03-2019 o 16:21
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #96
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    średnia zdecydowanie lepsza od komunikacji tramwajowej, ale też bez cudów - różne wartości widzę w zależności gdzie jadę, jak trafię ze światłami itp, powiedzmy rzędu 40+km/h. wiem że minimalnie niższą wartość uzyskałbym gdybym po prostu sobie spokojnie jechał i przewidywał, ale nie mam ochoty tak jeździć (w miejscach gdzie są możliwości przycisnąć, nie pisze o uliczkach osiedlowych bo tam jeżdżę w miarę powoli/spokojnie). nie wiem po co miałbym posiadać auto z 280HP i zmienionym wydechem, jeśli cały czas miałbym spokonie przemieszczać się tylko. Ja tam wolę czasem usłyszeć kilka strzałów w tłumik przy zmianach biegów i poczuć fajne przyspieszenie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #97
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Jeśli mówimy o kosztach eksploatacji, to podawanie średniej z jednego przejazdu "jak trafię ze światłami" też mija się z celem. Giulia nie kasuje Trip B, po wyłączeniu silnika, więc można zobaczyć średnią z tygodnia, miesiąca, czy jednego tankowania (jak będziemy ją kasować np. po każdym tankowaniu). Średnia prędkość i spalanie z takiego okresu już coś więcej mówi o codziennych kosztach i warunkach eksploatacji auta, niż wynik z jednej fartownej trasy.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #98
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    ale czy ja lub ktos inny pisal o jednej trasie czy kasowaniu tripa? ja pisalem o stylu jazdy jaki uprawiam i na nim mam powyżej 15l/100 od zawsze po miescie.

  9. #99
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    nie mam jeszcze alfy
    Postów
    55

    Domyślnie

    Warto sprawdzić spritmonitor.de
    Nie mogę podać linka ...
    Średnia dla Stelvio 280 km to 10 l/100km wg próbki stamtąd.
    Co mi się zgadza generalnie - jazda w korku w mieście oznacza 150 % średniej.

  10. #100
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale czy ja lub ktos inny pisal o jednej trasie czy kasowaniu tripa? ja pisalem o stylu jazdy jaki uprawiam i na nim mam powyżej 15l/100 od zawsze po miescie.
    A ja odniosłem się do podawania średniej prędkości "powiedzmy rzędu 40+km/h", którą sam podałeś, zaznaczając, że to średnia "jak trafię ze światłami" i na tym zakończmy, bo nic mi do tego, jaki styl jazdy uprawiasz
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory