Strona 13 z 19 PierwszyPierwszy ... 345678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #121
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=79375]alfas[/MENTION]tik,
    w cenniku dla Giulii dla pakietu Komfort mam "przednia szyba pokryta filmem chroniącym przed promieniami słonecznymi (57J)". nie pamiętam już skąd, ale jestem przekonany że to filtr IR a nie UV.
    w Stelvio widzę że ta szyba jest w pakiecie „Convenience Plus”.

    nie wiem czy to zasługa bardziej szyby czy tego że mam dość jasną skórę/części deski/boczków - w 159 z czarnymi skórami bardzo się wszystko nagrzewało, to nie jest tak źle, a same fotele mnie nie parzyły (znów kolor skóry + pewnie dziurki w skórze pomagają mocno) nie narzekam. w Stelvio brąz foteli jest znacznie ciemniejszy niż w Giulii (mleczna czekolada zamiast jasno rudy) więc tu moze się bardziej nagrzewać. gdybyś o takim myślał. no chyba że czerwone?
    grzanie foteli faktycznie się ślimaczy, ale też nie narzekam - chyba znowu faktura foteli (dziurki) powoduje że nie czuć aż tak zimna w pierwszym kontakcie. za to kierownica grzeje dość szybko wiec robi się przyjemniej bo dłonie dostają ciepełko, a to one najczęściej są zmarźnięte najbardziej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #122
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Chyba raczej jednak UV. Filtr IR to w optyce fotograficznej.

  3. #123
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Chyba raczej jednak UV. Filtr IR to w optyce fotograficznej.
    mylisz, na odwrot - w optyce dla aparatow stosuje sie filtry UV - zobacz sobie akcesoria dla lustrzanek, natomiast w autach stosuje sie jako opcje filtry IR zeby nie nagrzewalo tak wnetrza i nie grzalo tak po ciele. nie jestem pewien, nie interesowalem sie, ale filtr uv mozliwe ze tez jest w szybie - raczej przez zadna szybe nie opala (nikt nie smaruje sie na droge), i tu nie trzeba miec opcji specjalnych szyb. jak Ci sie chce zglebij temat i napisz zdanie podsumowania.

    w kazdym razie wroce do sedna, mam giulie z pakietem komfort, jasno-brazowymi skorami/deska/boczkami, siedzeniami z dziurkami, i jest rewolucyjnie bardziej komfortowo w porownaniu do poprzedniej 159 z czarnymi skorami (tam nie mialem opcji pasa filtra przeciwslonecznego, a takie bywaly)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #124
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

  5. #125
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    filtry UV są jednak bardziej popularne w fotografii niż IR, wielu je traktuje jako ochronę obiektywu, takie filtry są tanie, stąd moja odpowiedź, natomiast w samochodach myślałem że głównie jako opcję stosuje się filtr IR po to żeby nie nagrzewać wnętrza i polepszać komfort gdy słońce świeci na jadących autem. może ktoś kto wie na 100% się wypowie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #126
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    [MENTION=82207]Shimmy[/MENTION]
    Fakt z tym drewnem to pojechałem
    Pomieszało mi się z pakietem Luxury...

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]
    Tak, właśnie w ten brąz celuję a on faktycznie dość ciemny jest.
    Co do ochrony przeciwsłonecznej to napisałem UV bo taką informację dostałem w salonie. Zresztą czy UV czy IR to i tak szyby z filtrem miał nie będę bo nie chcę keyless...
    I teraz mam zagwozdkę czy upierać się na sportowe fotele czy może zostać przy brązowej ekoskórze z czarnym środkiem.
    Na plus sportowych trzymanie i trwałość (skóra vs. ekoskóra), na plus dwukolorowych materiałowy środek nie parzący latem i pewnie szybciej nagrzewający się zimą.
    Trudna decyzja bo jednak moim zdaniem sportowe bardziej premium a różnica w cenie praktycznie pomijalna (biorąc pod uwagę że pakiet zimowy przy dwukolorowych wymusza dobranie elektrycznej regulacji foteli) więc żal rezygnować ze sportowych, ale z drugiej strony wkurzać się na nie zimą i w upałach...
    Wszyscy macie full wypas sportowe?
    Może ma ktoś te dwukolorowe i podpowie czy żałuje wyboru czy jednak nie??

  7. #127
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Możecie powiedzieć jak się sprawują w użytkowaniu fotele sportowe?
    Po przymiarkach do kilku modeli Stelvio i jeździe próbnej sportowe zdecydowanie najbardziej mi pasują ze względu na komfort i trzymanie ale pełna skóra nie jest imho idealnym rozwiązaniem. Brak wentylacji na lato a na podgrzewanie zimą widziałem wiele narzekań że słabo działa i długo startuje. Idealnie by było z alcantarą w środku fotela ale takie rozwiązanie dostępne tylko w wersji Q...
    Proszę użytkowników foteli sportowych o komentarz. Czy perforacja środka fotela wystarcza żeby latem nie pocić się i nie przyklejać do skóry? Czy na nagranie fotela zimą faktycznie długo się czeka i jest ono mało wydajne?
    W obecnym aucie mam fotele z tapicerką materiałówą i 3stopniowym podgrzewaniem. Od momentu odpalenia zimnego auta i uruchomienia grzania stołków mija dosłownie kilkanaście sekund kiedy przez zimową odzież dociera już przyjemne ciepełko...
    Jesteście zadowoleni z tych foteli czy macie może jakieś własne patenty na upały i na zimę? Poza garażem oczywiście bo chodzi o sytuacje kiedy wsiadam do auta po pracy gdzie stoi cały dzień pod chmurką.
    Jednak sugeruję wersje foteli komfort. Z fotelami Sport jest jak napisałeś ale Stelvio jest wysokie i zacznie przeszkadzać wysoki boczek siedziska przy wsiadaniu i wysiadaniu, jeśli jeszcze nie ma nóg jak stąd do nieba to może byc narzekanie. Co innego w Giulii. Moim zdaniem z tego powodu fotele sportowe w Stelvio to nie najlepszy pomysł. Tenże boczek może też przeszkadzać w znalezieniu wygodnej pozycji dla lewej nogi ale mozna taka znaleźc tylko chwile to trwa. Pomyśl też chocby o deszczowej pogodzie i błocie na progu. Ja mam sportowe.... Nie widziałem pełnej skóry - chyba wszystkie są perforowane i to dobry pomysł. Jeszcze nie testowałem zimowego grzania - nie było okazji wiec nie oceniam.
    Ostatnio edytowane przez ignacy ; 28-05-2019 o 22:30

  8. #128
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    [MENTION=31169]ignacy[/MENTION] dzięki za wpis - pierwsza opinia na korzyść foteli komfortowych.
    Chętnie bym się dowiedział czy komfortowe wystarczająco trzymają przy dynamicznej jeździe, nie miałem okazji odbyć jazdy próbnej Alfą z takimi fotelami.

    Czyli póki co 3:1.
    Za sportowymi opowiedzieli się [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION] [MENTION=73165]azar[/MENTION] i [MENTION=20089]epsonix[/MENTION].
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 28-05-2019 o 22:50

  9. #129
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    I teraz mam zagwozdkę czy upierać się na sportowe fotele
    bezdyskusyjnie tak

    Imho jak ktoś kupuje już tego tzw "sportowego crossovera" to musowo fotele z trzymaniem bocznym żeby poczuć na plecach przeciążenia a nie na łokciach
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  10. #130
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Ja osobiście oddaje głos na sportowe, odebrałem auto w lutym, co do grzania nie reaguje tak szybko jak w poprzednim superbie, ale nie wiem jak to wytłumaczyć, ta skóra jest jakaś inna i tak nie jest zimno jak w superbie, tam to normalnie siadało się jak na zimny plastik, aż naprawdę było zimno w cztery litery. Trzymanie boczne super, przedłużenie siedziska, dla mnie bomba, no jestem spory 191 cm i jakoś nie mam problemu z boczkami przy siadaniu, poza tym jak dla mnie wyglądają o wiele lepiej niż komfortowe, teraz no na pewno przydałaby się wentylacja foteli, ale nie ma źle. Mam czarne auto to raz, dwa trzeba pamiętać, że jak stoi na słońcu to trzeba zasłaniać panoramę, bo mam wrażenie, że przez nią o wiele bardziej się grzeje wnętrze.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory