Strona 14 z 19 PierwszyPierwszy ... 45678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #131
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    [MENTION=73165]azar[/MENTION] pod tym względem jestem zdecydowanie za sportowymi

    Dzięki [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION].
    A w jakim kolorze masz fotele?
    Brałeś pakiet Convenience czy Convenience Plus z szybą przednią z filtrem?
    Panoramy nie będzie więc jeden "problem" mniej
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 29-05-2019 o 16:31

  2. #132
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Czarna tapicerka, pakiet z plusem

  3. #133
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Dorzucę info od siebie, bo trochę rozważań nad fotelami też miałem.

    Co prawda u mnie chodziło o Giulię, ale pomijając wsiadanie/wysiadanie, to sprawa raczej analogiczna.
    Mam 199 cm wzrostu i u mnie głównie chodziło o dobre dopasowanie się i wygodę.

    Fotele standardowe:
    - brak skóry - to zaleta tylko jeśli taka jest preferencja (natomiast ten materiał nie jest jakiś wybitny, gdyby to chociaż był jakiś przyjemny gruby welur..)
    - boczek siedziska od strony drzwi nie przeszkadza przy wsiadaniu i wysiadaniu
    - jeśli się jest, jak by to ująć, obszernym w pasie / biodrach / udach - to ten fotel to może być jedyna opcja
    - oparcie jest dosyć płaskie, w moim odczuciu brakuje mu profilowania, podparcie lędźwiowe wydało mi się jakieś mało efektywne
    - brak trzymania bocznego, co w Giulii / Stelvio jest bardzo istotne
    - fakt szybszego nagrzewania się w zimę pomijam, uważam to za kompletnie nieistotne, czy minutę krócej czy dłużej muszę czekać do odczuwalnego ciepła. Bo niekomfortowe mrożenie raczej szybko znika i tu i tu.

    Fotele sportowe:
    - piękna, gruba skóra naturalna
    - świetne trzymanie boczne
    - dużo większa wygoda, lepsze dopasowanie, podparcie lędźwiowe działa zdecydowanie lepiej
    - wysuwana część podudowa - przy mojej długości nóg nie jest to w pełni efektywne, ale i tak znacząco zwiększa obszar podparcia - bardzo istotne w trasie
    - jestem dosyć szczupły jak na swój wzrost (100 kg), a lewy boczek siedziska trochę bardziej ingeruje mi w udo niż prawy (prawy w zasadzie w ogóle nie ingeruje), jest też lekko odczuwalnym (ale nie frustrującym) utrudnieniem przy wysiadaniu
    - skóra w moim odczuciu nagrzewa się bardziej od kontaktu z ciałem niż od słońca - i tu w długiej trasie jest odczuwalny brak wentylacji, pewnie przy materiale jest to mniej odczuwalne. Mam skórę czarną i nie mam okna dachowego.

    Osobiście teraz po przyzwyczajeniu się do foteli sportowych absolutnie nie zdecydowałbym się na standardowe. Chyba że budżet byłby priorytetem (ale wtedy pewnie szukałbym tańszego auta).

    Na marginesie, moim zdaniem oba typy foteli mają istotne wady, które alfa powinna naprawić w kolejnych wersjach:
    - brak regulacji kąta siedziska (jest to opcja tylko w fotelach komfortowych w pakiecie lux)
    - brak wentylacji
    - opcja masażu też by się przydała, no ale to już trochę fanaberia (jednak bardzo umilająca dłuższe trasy)
    Ostatnio edytowane przez vincent ; 31-05-2019 o 17:29

  4. #134
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    No to jeszcze dorzucę od siebie bo jeździłem Super ok rok a teraz ponad rok Veloce.

    Fotele standardowe:
    1. totalny brak trzymania bocznego co przy sportowym charakterze samochodu jest absurdem. Giulietta w standardzie ma lepiej wyprofilowane.
    2. zbyt krótkie siedzisko od dobrych parę cm
    3. skrzypienie lewej strony i w ogóle całego stelarza.
    4. brak kołyski.
    5. permanentny ból pleców po jeździe dłużej niż 30min mimo grzebania i ustawiania przez rok. Dodam, że przez 7 Alf wcześniej nie wiedziałem co to ból pleców. Nawet w 146

    Fotele Veloce
    1. super system pompowania boczków i znakomite trzymanie boczne.
    2. regulowana długość siedziska
    3. dużo lepsze wykonanie
    4. są po prostu ładniejsze.
    5. relaks nawet po jeździe 8h
    6. ciągle brak kołyski co uważam za skandal w samochodzie za takie pieniądze. (tylko pakiet LUX dla foteli standardowych)

    W samochodzie spędzamy godziny swojego życia więc dobre fotele są warte każdych pieniędzy.

    na marginesie są marki nie premium które opracowują fotele z atestem AGR.
    Ostatnio edytowane przez azar ; 31-05-2019 o 22:35
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #135
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Od siebie dodam, odnośnie foteli standardowych (wersja Business):
    - bardzo długo zdawały mi się mega niewygodne, ciężko mi było się dopasować / znaleźć odpowiednią pozycję za kierownicą. W końcu się udało! Dzisiaj jestem zadowolony, jeżdzę wygodnie, w tym dłuższe trasy (180 cm wzrostu / 90 kg, raczej standardowa budowa ciała, wbrew pozorom brak nadwagi),
    - trzymanie boczne "pupy" nie urywa ale jest OK,
    - materiał jest OK, wyglądają nieźle, dużo lepiej niż na zdjęciach (mam całe materiałowe, bez skórzanych boczków jak np. w wersji super).

    Nie porównuję nawet do foteli skórzanych sportowych z wersji Veloce - zmieniłbym bez wahania, pomimo że pełna skóra też ma swoje minusy. Nie jeździłem, siedziałem tyle co na aucie wystawionym w salonie czy na targach.

    Ogólnie: ja się przyzwyczaiłem i nie narzekam na najbardziej podstawowe fotele. Jednak pierwszą rzeczą którą bym w swoim aucie zmienił, są fotele - na te z Veloce (ew jeszcze dołożyłbym android auto / apple car play którego mi bardzo brakuje). A idealne chyba byłyby fotele z alcantarą z Veloce TI / Q.

  6. #136
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za szczegółowe spostrzeżenia, zwłaszcza praktyczne uwagi z użytkowania - tego się nie sprawdzi podczas jazdy próbnej.
    Teraz już się nie waham - mają być sportowe i koniec!
    Ma ktoś może w czerwonej skórze? Trzeba jakoś zabezpieczać czy szczególnie dbać o wygląd? Na czarnej skórze nie widać ciemnych zabrudzeń użytkowych, na brązowej pewnie mniej ale kusi mnie ta czerwień...

  7. #137
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    nie dziwię się że kusi czerwień, sam chciałem ale do niebieskiego lakieru nie da się domówić i skończyłem z jasnobrązowymi skórami. jeśli chodzi o brudzenie, to podejżewam że jasnobrązowe potencjalnie są jeszcze bardziej wrażliwe na brudzenie (jaśniejsze niż czerwone), ale nic mi się nie dzieje. jeżdżę 90% czasu w jeansach. fotele przed odbiorem auta były natryśnięte (aerografem) czymś przez firmę detailingową, czym to nie wiem, zabieg wg cennika zniżkowego dla dealera (to był gratis od nich) 320zł. teoretycznie miałem to odświerzać 2-3 razy do roku, ale jakoś nigdy nie ma czasu, rok jeżdżę i jest tip top, choć pewnie za niedługo podjadę znów zabezpieczyć skóry.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #138
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Super, dobrze wiedzieć że te skóry dają radę niezależnie od koloru
    Co do zabezpieczenia foteli też uważam że raz na rok warto zlecić to firmie detailingowej. Muszę się zorientować gdzie i co oferują żeby się nie "gryzło" z mleczkami odżywiającymi tapicerkę skórzaną, które co jakiś czas planuję własnoręcznie nakładać.
    Ostatnio edytowane przez Alfastic ; 03-06-2019 o 00:58

  9. #139
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    mi powiedzieli ze po tym natrysku skor nie robi sie mleczkiem w ogole, tylko odswieza natryski.

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    A to jeszcze lepiej, jeden temat obsługowy mniej
    Wosk na lakier + natrysk na skórę raz na pół roku i powinno być okay

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory