Strona 15 z 19 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #141
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Takie pytanko.
    Czy w Waszych Stelvio jest w bagażniku gniazdo 12v + gniazdo 230v?
    Jak one działają? Przy włączonym zapłonie, tylko przy uruchomionym silniku czy może są aktywne przez cały czas (również po zamknięciu auta)?

  2. #142
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Z uwagi na mój pierwszy post - Dzień dobry wszystkim forumowiczom,

    Też man problem ze skonfigurowaniem Stelvio przed zakupem z powodu foteli...

    bardzo podoba nam się jasne beżowe wnętrze w wersji Luxuar na które jesteśmy zdecydowani w 100 % ale niestety w tej opcji podobno nie można mieć foteli sportowych gdzie zależy mi głownie na regulacji długości siedziska i trzymaniu bocznym.

    Ktoś wie jak to przeskoczyć

    Wszystko co potrzebuję ma wersja Executive ale decydując się na jasno beżowe wykończenie wnętrza niestety trzeba budować konfigurację na wersji SUPER, co jest mniej korzystne finansowo - np. bardzo wysokie dopłaty przy zmianie felg.
    Dla mnie wadą wersji Executive jest zbyt czarne wnętrze w środku, nawet dobierając brązową skórę to plastikowe elementy siedzeń nadal są czarne i wygląda jakby ta skóra była dodana na siłę. W wersji z beżową skórą plastikowe elementy również są beżowe i ładnie się to uzupełnia.

    Czy ktoś z użytkowników ma Stelvio lub Gulię w jasnym bezowym wnętrzu Luxuary i mógłby podzielić się wrażeniami?
    Ostatnio edytowane przez Stacho ; 24-08-2019 o 10:01 Powód: literówka

  3. #143
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Z uwagi na mój pierwszy post - Dzień dobry wszystkim forumowiczom,

    Też man problem ze skonfigurowaniem Stelvio przed zakupem z powodu foteli...

    bardzo podoba nam się jasne beżowe wnętrze w wersji Luxuar na które jesteśmy zdecydowani w 100 % ale niestety w tej opcji podobno nie można mieć foteli sportowych gdzie zależy mi głownie na regulacji długości siedziska i trzymaniu bocznym.

    Ktoś wie jak to przeskoczyć

    Wszystko co potrzebuję ma wersja Executive ale decydując się na jasno beżowe wykończenie wnętrza niestety trzeba budować konfigurację na wersji SUPER, co jest mniej korzystne finansowo - np. bardzo wysokie dopłaty przy zmianie felg.
    Dla mnie wadą wersji Executive jest zbyt czarne wnętrze w środku, nawet dobierając brązową skórę to plastikowe elementy siedzeń nadal są czarne i wygląda jakby ta skóra była dodana na siłę. W wersji z beżową skórą plastikowe elementy również są beżowe i ładnie się to uzupełnia.

    Czy ktoś z użytkowników ma Stelvio lub Gulię w jasnym bezowym wnętrzu Luxuary i mógłby podzielić się wrażeniami?
    Mam beż w guli i wole brąz za jasno dywaniki jasne i tapicerka trudno utrzymać w czystości. Fotele do d............. brak trzymania bocznego i znalezienia sobie miejsca d...........cały czas sie wierci.

  4. #144
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Z uwagi na mój pierwszy post - Dzień dobry wszystkim forumowiczom,

    Też man problem ze skonfigurowaniem Stelvio przed zakupem z powodu foteli...

    bardzo podoba nam się jasne beżowe wnętrze w wersji Luxuar na które jesteśmy zdecydowani w 100 % ale niestety w tej opcji podobno nie można mieć foteli sportowych gdzie zależy mi głownie na regulacji długości siedziska i trzymaniu bocznym.

    Ktoś wie jak to przeskoczyć

    Wszystko co potrzebuję ma wersja Executive ale decydując się na jasno beżowe wykończenie wnętrza niestety trzeba budować konfigurację na wersji SUPER, co jest mniej korzystne finansowo - np. bardzo wysokie dopłaty przy zmianie felg.
    Dla mnie wadą wersji Executive jest zbyt czarne wnętrze w środku, nawet dobierając brązową skórę to plastikowe elementy siedzeń nadal są czarne i wygląda jakby ta skóra była dodana na siłę. W wersji z beżową skórą plastikowe elementy również są beżowe i ładnie się to uzupełnia.

    Czy ktoś z użytkowników ma Stelvio lub Gulię w jasnym bezowym wnętrzu Luxuary i mógłby podzielić się wrażeniami?
    w 2018 executive kosztowal co do zlotowki tyle samo co super doposazone w dokladnie te same elementy, a jak ktos chcial zmienic felgi w executive to lepiej bylo wyjsc z super bo bylo pare k taniej.

    jasne tapicerki to jak chyba jezdzisz w garniturze(nie w jeansachl, na polska pogodę to srednio udany wybor imho, we wloszech czy hiszpani czemu nie. pakiet lux to tez drewno zamiast alu, co kto lubi.

    moze czerwone skóry i sportowe fotele jrsli braz czekoladowy za ciemny?

    sportowe sa fajne, choc mi brakuje dovrego podparcia ud. fotel mam na max w dol, mam 187cm wzrostu i zeby siegac wygodnie do kierownixy mam fotel dosc mocno do tylu slr jednak nogi na tyle zgiete ze nie msm podparcia ud. zastanawiam sie czy bie pogafac z jakims tapicerem zeby mi ciut przerobil podparcie ud i zrobil cos co zapelbia szpare pomiedzy wysunietym podparciem a siedziskiem.
    brakuje regulacji kata siedziska. moze dalovy sie przeszczepic z rozbitka z lux, hmm, musze obczaic temat

  5. #145
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Łódzkie
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Z uwagi na mój pierwszy post - Dzień dobry wszystkim forumowiczom,

    Też man problem ze skonfigurowaniem Stelvio przed zakupem z powodu foteli...

    bardzo podoba nam się jasne beżowe wnętrze w wersji Luxuar na które jesteśmy zdecydowani w 100 % ale niestety w tej opcji podobno nie można mieć foteli sportowych gdzie zależy mi głownie na regulacji długości siedziska i trzymaniu bocznym.

    Ktoś wie jak to przeskoczyć

    Wszystko co potrzebuję ma wersja Executive ale decydując się na jasno beżowe wykończenie wnętrza niestety trzeba budować konfigurację na wersji SUPER, co jest mniej korzystne finansowo - np. bardzo wysokie dopłaty przy zmianie felg.
    Dla mnie wadą wersji Executive jest zbyt czarne wnętrze w środku, nawet dobierając brązową skórę to plastikowe elementy siedzeń nadal są czarne i wygląda jakby ta skóra była dodana na siłę. W wersji z beżową skórą plastikowe elementy również są beżowe i ładnie się to uzupełnia.

    Czy ktoś z użytkowników ma Stelvio lub Gulię w jasnym bezowym wnętrzu Luxuary i mógłby podzielić się wrażeniami?
    Cześć, miałem podobne dylematy chociaż jasnej skóry nie planowałem. Zdecydowałem się na fotele sportowe dzięki miniankiecie właśnie tu na forum (i w tym miejscu chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim Alfaholikom za pomoc). Poczytaj sobie ten temat od maja. Na Twoim miejscu poszedłbym za radą kolegi [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] i wybrał sportowe w czerwonej skórze. Jeśli chcesz najlepsze fotele czyli sportowe ale koniecznie w jasnej skórze to nie pozostaje chyba nic innego jak przetapicerować. Podpytaj w salonie, dilerzy Alfy z reguły współpracują w takich tematach więc mógłbyś odebrać już na gotowo z salonu nie martwiąc się o żadne ryzyko.
    Ja również nie chciałem Executive przez ciemne wnętrze, choć to niby takie sportowe akcenty czarna podsufitka i słupki - w VAGu trzeba sporo dopłacić za takie ekscesy - ale mnie to zupełnie nie podchodzi. Najlepiej wyszło mi doposażenie wersji B-Tech ale ja chciałem mieć właśnie czarne akcenty na zewnątrz poza tym zależało mi na felgach "koniczynkach", relingach i aktywnym tempomacie co w B-Techu jest już w standardzie. Jeśli tego nie potrzebujesz to może faktycznie lepiej wyjdzie doposażyć wersję Super, chociaż np. wszyscy użytkownicy aktywnego tempomatu bardzo go sobie chwalą.

  6. #146
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    sportowe sa fajne, choc mi brakuje dovrego podparcia ud. fotel mam na max w dol, mam 187cm wzrostu i zeby siegac wygodnie do kierownixy mam fotel dosc mocno do tylu slr jednak nogi na tyle zgiete ze nie msm podparcia ud. zastanawiam sie czy bie pogafac z jakims tapicerem zeby mi ciut przerobil podparcie ud i zrobil cos co zapelbia szpare pomiedzy wysunietym podparciem a siedziskiem
    Akurat w innym wątku jest ten sam temat. Mam podobne odczucia i myślałem o innym rozwiązaniu: podniesienie przedniej części szyn fotela - czyli byłoby to wyregulowanie kąta siedzenia na stałe podejrzewam że dałoby się to dość prostu zrobić za pomocą wyprofilowanych podkładek (albo i może nawet płaskich, jeśli kąt nie byłby zbyt duży). Minusem byłoby pewnie dość brzydkie wystawanie szyn fotela w powietrze.

  7. #147
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    nie oglądałem jak to jest w Giulii, ale w 159 i Giulietcie przednia część fotela trzymała się na takich hakach, żadnych śrub - więc nie podniósłbyś. nie chce mi się iść do garażu sprawdzić, na 99% w Giulii będzie tak samo, tylko 2 śruby z tyłu.
    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    chociaż np. wszyscy użytkownicy aktywnego tempomatu bardzo go sobie chwalą.
    aktywny tempomat dokłada się za grosze samemu - nawet w pakiecie/wersji, jednak za niego sobie liczą słono - jako opcja to już masakra 5200zł - musiałbym na głowę upaść żeby tyle zapłacić - warte max 500zł bo wszystko jest na pokładzie - daliby za tyle to każdy prawie by kupił i zarobili by tyle samo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #148
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alfastic Zobacz post
    Cześć, miałem podobne dylematy chociaż jasnej skóry nie planowałem. Zdecydowałem się na fotele sportowe dzięki miniankiecie właśnie tu na forum (i w tym miejscu chciałbym raz jeszcze podziękować wszystkim Alfaholikom za pomoc). Poczytaj sobie ten temat od maja. Na Twoim miejscu poszedłbym za radą kolegi [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] i wybrał sportowe w czerwonej skórze. Jeśli chcesz najlepsze fotele czyli sportowe ale koniecznie w jasnej skórze to nie pozostaje chyba nic innego jak przetapicerować. Podpytaj w salonie, dilerzy Alfy z reguły współpracują w takich tematach więc mógłbyś odebrać już na gotowo z salonu nie martwiąc się o żadne ryzyko.
    Ja również nie chciałem Executive przez ciemne wnętrze, choć to niby takie sportowe akcenty czarna podsufitka i słupki - w VAGu trzeba sporo dopłacić za takie ekscesy - ale mnie to zupełnie nie podchodzi. Najlepiej wyszło mi doposażenie wersji B-Tech ale ja chciałem mieć właśnie czarne akcenty na zewnątrz poza tym zależało mi na felgach "koniczynkach", relingach i aktywnym tempomacie co w B-Techu jest już w standardzie. Jeśli tego nie potrzebujesz to może faktycznie lepiej wyjdzie doposażyć wersję Super, chociaż np. wszyscy użytkownicy aktywnego tempomatu bardzo go sobie chwalą.
    Tapicerować nie będę bo to w mojej ocenie przesyt formy nad treścią ale jest to jakaś alternatywa.
    Problemem jest brak elastyczności w opcjach doposażenia Alfy. Idealnym byłaby beżowa tapicerka z beżowymi plastikami w sportowych siedzeniach z zachowaniem czarnej wykładziny pod nogami - coś jak w Mercedesie.

    Ciekawie wygląda czerwona skóra ale ta przy codziennym użytkowaniu z czasem może być zbyt mecząca - przynajmniej dla mnie.

    A jeszcze pytanie - czy z waszej wiedzy skóra w opcji Luxuary jest inna (lepsza) niż skóra do foteli sportowych, czy to ten sam materiał?

  9. #149
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Nie no kurde to jest jednak dramat. Auto za Tyle pieniędzy niby exclusive A nie można go doposazyc jak się chce, bo co? Wiadomo że to auto kupuje ludzie bardziej świadomi motoryzacyjne i mogą mieć większe potrzeby w tym zakresie, to warto by dac im choć taka szansę doposazenia.

  10. #150
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    Nie no kurde to jest jednak dramat. Auto za Tyle pieniędzy niby exclusive A nie można go doposazyc jak się chce, bo co? Wiadomo że to auto kupuje ludzie bardziej świadomi motoryzacyjne i mogą mieć większe potrzeby w tym zakresie, to warto by dac im choć taka szansę doposazenia.
    Świadomi motoryzacyjne ludzie kupią Alfe za karbonowy wał napędowy, nadwozie w większości z aluminium, napęd 4x4 i parę innych rzeczy, o których ci od skórzanych foteli nie mają pojęcia...
    Ostatnio edytowane przez ciafok ; 25-08-2019 o 11:03

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory