Strona 16 z 19 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #151
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Świadomi motoryzacyjne ludzie kupią Alfe za karbonowy wał napędowy, nadwozie w większości z aluminium, napęd 4x4 i parę innych rzeczy, o których ci od skórzanych foteli nie mają pojęcia...
    a co stoi na przeszkodzie żeby mieć pojęcie o jednym i drugim? Jak się ma wymagania technologiczne, to trzeba być daltonistą? Ja np. nie trawię jasnych wnętrz typu beż, ale gdyby okazało się nie można wziąć czarnej skóry do sportowych foteli, to nie kupiłbym auta, mimo że jest zajebiste technologicznie, proste.

  2. #152
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    A jeszcze pytanie - czy z waszej wiedzy skóra w opcji Luxuary jest inna (lepsza) niż skóra do foteli sportowych, czy to ten sam materiał?
    Jedyna prawdziwa skora licowa jest tylko w wersji Luxury z drewnem . Fotele sportowe mają derme z domieszką zmielonej skóry naturalnej, niższe wersje to ekoskóra czyli derma.
    Ja mam jasne skóry z orzechowym drewnem, zanim ją kupiłem oglądałem tez czerwone luxury i wygląda to o wiele słabiej niż jasne. Jak nie brodzisz po kolana w błocie z utrzymaniem czystości nie ma problemu.

  3. #153
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Świadomi motoryzacyjne ludzie kupią Alfe za karbonowy wał napędowy, nadwozie w większości z aluminium, napęd 4x4 i parę innych rzeczy, o których ci od skórzanych foteli nie mają pojęcia...
    Zgadzam się ale całą frajdę z jazdy np po zakrętach diabli biorą jak nie masz przyzwoitego trzymania bocznego takiego jakie dają w Giulii i Stelvio tylko fotele sportowe. Piszę to z własnego doświadczenia np po wczorajszej przejażdżce serpentynami w Bieszczadach gdzie miałem wrażenie przez latanie w fotelu jakby samochód był podsterowny

  4. #154
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Świadomi motoryzacyjne ludzie kupią Alfe za karbonowy wał napędowy, nadwozie w większości z aluminium, napęd 4x4 i parę innych rzeczy, o których ci od skórzanych foteli nie mają pojęcia...
    W zupełności się nie zgodzę z powyższym twierdzeniem, no ale pewnie Kolega ma inne doświadczenia i stąd jego przemyślenia...

    To że dobry technologicznie pojazd ktoś chce doposażyć w wygodne fotele i odpowiadający mu kolor materiału, nie oznacza że musi być ignorantem motoryzacyjnym.

  5. #155
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    W zupełności się nie zgodzę z powyższym twierdzeniem, no ale pewnie Kolega ma inne doświadczenia i stąd jego przemyślenia...

    To że dobry technologicznie pojazd ktoś chce doposażyć w wygodne fotele i odpowiadający mu kolor materiału, nie oznacza że musi być ignorantem motoryzacyjnym.
    dokladnie. ja chialem czerwone wnetrze ale lakier niebieski, takiej opcji nie ma (jakos maserati czy bmw takie daja, wiec prosze bez argumentow o zlym guście, z reszta mój wybor). stanelo kompromisowo na jasnobrazowym bo czarnej skory i calego wnetrza nie zdzierzylbym (za duzo poprzednich aut bylo takich). tylko po co mam rovic kompromis zamiast wybrac jaki mi sie marzyl?

    co do jakosci skory w sportowych cokolwiek to jest to mi pasuje, nie wiem czy kolega ma racje ze to mielona z derma, wydaje ni sie ze nie, tym bardziej ze w specyfikacji pisza ze skorzana.to byloby oszostwo. w lux moze jest lepiej wyprawiona, lepszego gatunku?

  6. #156
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Może w Alfie nie ma sportowych foteli w beżu bo licencja od inżynierów Raffaello tego nie obejmuje

  7. #157
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    akurat sportowe w beżu to taki torchę dziwny wynalazek (sport i beż?), podejżewam że zbyt wielu ludzi akurat na taki by się nie zdecydowało - to raczej kolor kojarzący się z limuzyną/garniturami itp a to znów nie pasuje do wariowania autem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #158
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    akurat sportowe w beżu to taki torchę dziwny wynalazek (sport i beż?), podejżewam że zbyt wielu ludzi akurat na taki by się nie zdecydowało - to raczej kolor kojarzący się z limuzyną/garniturami itp a to znów nie pasuje do wariowania autem.
    Też mi się tak wydaje że jasny środek bardziej pasuje do stylu lux niż sport i chyba dlatego tak jest jak jest

  9. #159
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Moja konfiguracja (159- też w takie miałem) to nadwozie kolor Rosso a środek czarny. Jasny środek według mnie jest niepraktyczny, a czerwone wnętrze mi się nie podoba. Oczywiście to kwestia gustu. Czekam już tylko za fl by w końcu veloce zamówić.

  10. #160
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dokladnie. ja chialem czerwone wnetrze ale lakier niebieski, takiej opcji nie ma (jakos maserati czy bmw takie daja, wiec prosze bez argumentow o zlym guście, z reszta mój wybor). stanelo kompromisowo na jasnobrazowym bo czarnej skory i calego wnetrza nie zdzierzylbym (za duzo poprzednich aut bylo takich). tylko po co mam rovic kompromis zamiast wybrac jaki mi sie marzyl?

    co do jakosci skory w sportowych cokolwiek to jest to mi pasuje, nie wiem czy kolega ma racje ze to mielona z derma, wydaje ni sie ze nie, tym bardziej ze w specyfikacji pisza ze skorzana.to byloby oszostwo. w lux moze jest lepiej wyprawiona, lepszego gatunku?
    No i po co cały ten lament? Zaawansowanie techniczne jest obiektywne, a kolor wnętrza, skóra i inne pierdoly to kwestia gustu i ich dostępność lub nie nie ma wpływu na decyzje osoby świadomej motoryzacyjne. CO nie oznacza że nie można mieć ulubionych kolorów - po prostu nie jest to czynnik decydujący.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory