Strona 17 z 19 PierwszyPierwszy ... 78910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #161
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    A dla niektórych może to być czynnik decydujący. Statystyki sprzedaży są nieubłagane. Większość klientów nie chce karbonowego wału i nadwozia z aluminium, tylko dotykowego wyświetlacza, cyfrowych zegarów i oświetlenia ambientowego, to też są wodotryski technologiczne, dodatkowo widoczne gołym okiem.

    Alfa zrobiła znakomity samochód, ale ile kosztowałoby dodanie dotykowego ekranu, lepszej gałki zmiany biegów, podświetlenia ambientowego, czy regulacji kąta siedziska? Oszczędność pewnie kilkuset euro, a auto byłoby znacznie lepiej oceniane przez laików.
    Dodatkowo nie dość, że auto ma naprawdę ubogie wyposażenie seryjne, to jeszcze konfigurator nieraz wymusza kuriozalne dodatki.

    Powiem więcej, gdyby w Giulii nie było:
    -znakomitej małej kierownicy
    -genialnych łopatek
    -czerwonego wnętrza

    Poszedłbym do salonu BMW po G20 i przełknął gorsze prowadzenie BMW, a cieszył masą innych fajnych dodatków i bajerów.

    Oczywiście najważniejszy w marce premium jest image marki i obsługa posprzedażowa, a nad tym AR ma najwiecej do nadrobienia. Niemniej, o ile dla zwykłego Kowalskiego moim zdaniem jest kilka aut lepszych w klasie, to dla entuzjasty Giulia to nr 1 bez dyskusji. Nawet po przejażdżce Mustangiem GT nie byłem tak pod wrażeniem, jak w Giulii (poza fajnym silnikiem auto sprawiało wrażenie bardzo ociężałego)
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 25-08-2019 o 18:09

  2. #162
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Wszystko się zgadza, ale tutaj rozważamy o postępowaniu osoby świadomej motoryzacyjnie. Otóż taka nie kupiłaby kompakta z belką skrętną z tyłu zamiast zawieszenia wielowahaczowego, ani "SUV"a z gamy Peugeota - który jest napompowany jak kontener transpotrowy, ale nawet w opcji nie ma 4x4. Nie mówimy o blondynce na zakupach, bez obrazy...

  3. #163
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    A ja jestem zmęczony szufladkowaniem ludzi, na tych którzy są świadomi motoryzacyjnie i nieświadomi. Jak kogoś nie stać albo potrzebuje skody citigo, to może być tak samo entuzjasta / świadomym motoryzacyjnie klientem jak ten z Ferrari.

    Ja mam nawet nie kompakta, tylko auto klasy średniej z belką skrętną, a uważam się za świadomego motoryzacyjnie, bo auto jest ok, było tańsze o 25-30%, niż konkurencja z tego samego rocznika.

  4. #164
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    to dla entuzjasty Giulia to nr 1 bez dyskusji
    Entuzjasty czego konkretnie?
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #165
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2014
    Auto
    F F12, AR Giulia Q, AR Stelvio
    Postów
    92

    Domyślnie

    Parę dni temu odebrałem Stelvio, które zastąpi moją dzielną 159, którą jeździłem bezproblemowo na co dzień od 12 lat - żal będzie sprzedawać. mam porównanie do giuli veloce i oczywiście Q, której używam do zabawy. i powiem wam że niestety Stelvio ... nie urywa. W porównaniu do veloce to są dosyć odległe światy. stelvio wogle nie zachęca do szybkiej jazdy, nie jest tak zrywne i responsywne jak veloce, wogle nie czuć tych 5.7 do setki, przeciążeń, siedzi się jak na stołku, owszem można szybko pokonać łuk ale jakoś nie czuć frajdy z tego. od strony praktycznej - miejsca w środku jest podobnie ale jest większa na zewnątrz i manewrowanie na parkingu/w mieście trudniejsze. pewnie dla niektórych to jest oczywiste ale jak naczytałem się testów to miałem wrażenie że jest to bardziej sportowy samochód. pewnie tak jest w porównaniu do innych suvow. podsumowując (i) gdyby żona nie chciała suva to bym kupił giulie kombi/liftback, problem taki że nie produkują, (ii) jak ktoś nie potrzebuje kombi to niech bierze giulie, (iii) dla mnie osobiście SUV'y (utwierdziło mnie w tym Stelvio) to samochody służące do przemieszczania się z punktu A do B i nic ponad to. tym bardziej szkoda mi się rozstawać z moja 159.

    btw - to tez jest mój pierwszy samochód z automatem: jestem przyzwyczajony do hamowania silnikiem a tutaj nie ma szans jak nie zredukuję łopatkami - sam zrzuca za wolno.

  6. #166
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał QVerde Zobacz post
    Parę dni temu odebrałem Stelvio, które zastąpi moją dzielną 159, którą jeździłem bezproblemowo na co dzień od 12 lat - żal będzie sprzedawać. mam porównanie do giuli veloce i oczywiście Q, której używam do zabawy. i powiem wam że niestety Stelvio ... nie urywa. W porównaniu do veloce to są dosyć odległe światy. stelvio wogle nie zachęca do szybkiej jazdy, nie jest tak zrywne i responsywne jak veloce, wogle nie czuć tych 5.7 do setki, przeciążeń, siedzi się jak na stołku, owszem można szybko pokonać łuk ale jakoś nie czuć frajdy z tego. od strony praktycznej - miejsca w środku jest podobnie ale jest większa na zewnątrz i manewrowanie na parkingu/w mieście trudniejsze. pewnie dla niektórych to jest oczywiste ale jak naczytałem się testów to miałem wrażenie że jest to bardziej sportowy samochód. pewnie tak jest w porównaniu do innych suvow. podsumowując (i) gdyby żona nie chciała suva to bym kupił giulie kombi/liftback, problem taki że nie produkują, (ii) jak ktoś nie potrzebuje kombi to niech bierze giulie, (iii) dla mnie osobiście SUV'y (utwierdziło mnie w tym Stelvio) to samochody służące do przemieszczania się z punktu A do B i nic ponad to. tym bardziej szkoda mi się rozstawać z moja 159.

    btw - to tez jest mój pierwszy samochód z automatem: jestem przyzwyczajony do hamowania silnikiem a tutaj nie ma szans jak nie zredukuję łopatkami - sam zrzuca za wolno.
    Jak to mowil moj nauczyciel fizyki, wszystko zalezy od punktu odniesienia.
    Przesiadlem sie do Stelvio z Lexusa NX i po dwoch latach ciagle mam poczucie, ze Stelvio urywa. Gdybym wczesniej jezdzil taka na przyklad Impreza STI, zapewne uznalbym Stelvio za krowiastego mula.

  7. #167
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Ja miałem okazję przejechać się stelvio Q i szczerze miałem mniej frajdy z jazdy niż moją giulią veloce. Wiadomo - przyspieszenie fajne, ale kto ciągle rusza z butem w podłodze? Za to reakcja na ruchy kierownicą i "bujanie" się budy na zakrętach powodują, że nie czuć tego sportowego zacięcia.

  8. #168
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieciu Zobacz post
    Jak to mowil moj nauczyciel fizyki, wszystko zalezy od punktu odniesienia.
    Przesiadlem sie do Stelvio z Lexusa NX i po dwoch latach ciagle mam poczucie, ze Stelvio urywa. Gdybym wczesniej jezdzil taka na przyklad Impreza STI, zapewne uznalbym Stelvio za krowiastego mula.
    Podpisuję się pod tym i chyba to stwierdzenie wyjaśnia w całości zagadnienie

  9. #169
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Ja tylko przypomnę, ze w suvie nie poczujesz sie jak w sportowym aucie, fizyki i wysokości nie oszukasz. jak chcesz ja nagiąć to masz taczkę twardą jak gwint w stylu BMW X5M.
    Niestety ludzie którzy uważają inaczej są ofiarami działów marketingu... Jak sobie uświadomisz, ze SUV nie jest autem sportowym to zaczynasz go kochać za to jaki jest i tak, ro prawda inne SUVy są jak taczki w porównaniu do stelvio ;p

  10. #170
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Na pewno Stelvio Q to całkiem fajny rodzinny samochód, bardzo cicho w środku, aż się zdziwiłem, wydech słychać tylko przy dynamicznej jeździe (no raz mi w A strzelił konkretnie ), napęd Q4 też robi robotę w trudnych warunkach.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory