Strona 1 z 19 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 187

Temat: pytania przed zakupem

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    giulietta
    Postów
    1

    Domyślnie pytania przed zakupem

    Hej, kilka pytań na etapie konfiguracji:

    1/ Czy AlfaTM Dynamic Suspension FSD jest elementem AlfaTM Active Suspension? Czy waszym zdaniem warto dopłacać do tych systemów ? Czy ich wpływ na zachowanie auta jest odczuwalny ?

    2/ W pakiecie "Performance PLUS AT" jest jeszcze dodatkowo blokada tylnego dyferencjału i również zastanawiam się jaki wpływ na użytkowanie ma blokada w tym aucie ?

    3/ Czy wyświetlacz 7" pomiędzy zegarami wyświetla np. mapę z podłączonego telefonu czy tylko komunikaty/kierunek skrętu ?

    4/ I jeszcze pytanko o fotele z 6-stopniową regulacją czy mają pamięć ustawień dla kierowcy ? (wiem, że z 8-stopniową mają)

    Generalnie zastanawiam się nad dodaniem w konfiguracji osobno: łopatek/manetek oraz Alfa Dynamic Suspension FSD, chyba, że warto skusić się na pełne aktywne zawieszenie oraz jeszcze blokadę ?

    Dziwi mnie opcja "57J Szyba z filtrem przeciwsłonecznym" w pakiecie „Convenience Plus”, właściwie jedyna opcja, która mnie w tym pakiecie interesuje. Przecież każda szyba działa jak filtr ochronny, stąd czym ta konkretna opcja miałaby się wyróżniać ???

    Dzięki z góry za podpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrocek Zobacz post

    3/ Czy wyświetlacz 7" pomiędzy zegarami wyświetla np. mapę z podłączonego telefonu czy tylko komunikaty/kierunek skrętu ?

    4/ I jeszcze pytanko o fotele z 6-stopniową regulacją czy mają pamięć ustawień dla kierowcy ? (wiem, że z 8-stopniową mają)
    3. Jeżeli pytasz o telefon podłączony przez Apple CarPlay lub Android Auto to na wyświetlaczu między zegarami w ogóle nie ma żadnych wskazówek nawigacyjnych.

    4. Tak

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    3. Jeżeli pytasz o telefon podłączony przez Apple CarPlay lub Android Auto to na wyświetlaczu między zegarami w ogóle nie ma żadnych wskazówek nawigacyjnych.
    U mnie między zegarami pokazuje następny skręt (w zasadzie to akcję, prosto, rondo, lewo, prawo, ostro w lewo itp), metry do niego, i wydaje mi się że symbol drogi również. Zarówno na Google Maps jak i Waze (ale Waze od niedawna, wcześniej tylko skręt z metrami ustawionymi na 0).

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    U mnie między zegarami pokazuje następny skręt (w zasadzie to akcję, prosto, rondo, lewo, prawo, ostro w lewo itp), metry do niego, i wydaje mi się że symbol drogi również. Zarówno na Google Maps jak i Waze (ale Waze od niedawna, wcześniej tylko skręt z metrami ustawionymi na 0).
    Serio? Muszę to sprawdzić. Byłem przekonany, że na centralnym wyświetlaczu pokazują się tylko wskazówki z wbudowanej nawigacji.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Serio? Muszę to sprawdzić. Byłem przekonany, że na centralnym wyświetlaczu pokazują się tylko wskazówki z wbudowanej nawigacji.
    Sprawdziłem - u mnie między zegarami nie pokazuje żadnych wskazówek nawigacyjnych. Testowałem Google Maps podłączone przez CarPlay. Mam duże radio i duży wyświetlacz między zegarami.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    CarPlay i Android Auto mogą działać zupełnie inaczej. Ja nie mam żadnego więc się nie wypowiem, wbudowana wyświetla wskazówki - da się to wyłączyć w ogóle? Bo mnie wkurza jak nie widzę cyferek prędkościomierza, za bardzo się przyzwyczaiłem.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Instrukcja - strony już nie będę podawał.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 280hp
    Postów
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał g0trek Zobacz post
    Sprawdziłem - u mnie między zegarami nie pokazuje żadnych wskazówek nawigacyjnych. Testowałem Google Maps podłączone przez CarPlay. Mam duże radio i duży wyświetlacz między zegarami.
    U mnie na android auto sie pokazują Zarówno g-maps jak i waze. Mam duży wyswietlacz miedzy zegarami.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar g0trek
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    U mnie na android auto sie pokazują Zarówno g-maps jak i waze. Mam duży wyswietlacz miedzy zegarami.
    Sprawdziłem też Apple Maps. Również brak wskazówek. Czyli Android Auto lepiej jest zintegrowane z autem . Przy czym o dziwo tytuły utworów ze Spotify wyświetlają się między zegarami, więc nie jest tak, że w ogóle ten wyświetlacz nie współpracuje z CarPlay.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Stelvio 280KM
    Postów
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrzejnowak Zobacz post
    U mnie na android auto sie pokazują Zarówno g-maps jak i waze. Mam duży wyswietlacz miedzy zegarami.
    nie uwierzę bez zdjęcia :-)

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem
    Utworzone przez saycool w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 882
    Ostatni post / autor: 29-09-2021, 22:59
  2. [Stelvio] pytania do posiadaczy przed zakupem
    Utworzone przez stp21 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 08-11-2018, 20:57
  3. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory