Strona 13 z 20 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 196

Temat: Montaż łopatek

  1. #121
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Booyaczek Zobacz post
    Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz!

    Znalazlem cos takiego
    https://allegro.pl/oferta/tasma-prze...ource=facebook

    Rozumiem, ze powinno pasowac? zamowie, wymontuje lopaty i wedlug instrukcji podlacze do swojej Giuli, ktora fabrycznie ich niestety nie ma.. mam wersje USA - przelacznik bez zmian? Rowniez powinien miec mieisce na lopatki i ich podlaczenie
    1400 drogo. do tego dolna obudowa kolumny, niby do usa sa inne numery części ale na oko nie widziakem roznic - zresztą to można brać nowe bo w aso ok 150zl (używki 70-80 + 20-30 wysyłka)



    Cytat Napisał Tomasz Dobosz Zobacz post
    taśma "zwijak" jest inna w autach z USA, wiec będziesz musiał przełożyć.
    dokładnie
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-07-2020 o 12:10
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #122
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD
    Postów
    36

    Domyślnie

    Jeszcze raz dzieki za podpowiedzi i pomoc!
    W takim razie postaram sie ponegocjowac cene, jak bedzie mi pasowala to zamawiam, demontuje lopatki i montuje do siebie i mam nadzieje, ze wszystko bedzie dzialac potem tylko aktywacja i osiowanie proxy? Mam 2017 rok wiec o ile kojarze bez SGW

  3. #123
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Po co wymieniać przełącznik
    z tego kompletu trzeba same łopatki które założy - 4 wkręty i gotowe do aktualnie znajdującego się w aucie przełącznika zespolonego- po co mu to wszystko? a przełącznik za aukcji z taśmą puści dalej.

  4. #124
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    mam kpl łopatki + obudowa jak ktoś szuka.

  5. #125
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTD
    Postów
    36

    Domyślnie

    [MENTION=115]majk[/MENTION] odpisałem na wiadomość dokładnie tak bym zrobił, przełożył kompletne łopatki (jeżeli sa gotowe do montażu czyli mikrostyk/wiązka/śruby etc) a przełącznik puścił dalej zależy mi żeby się nie bawić w szukanie części tylko zdemontować swój przełącznik, zapiąć łopaty, złożyć obudowę, aktywować i cieszyć się, że je mam jeżeli trafią się kompletne łopaty do montażu to jeszcze lepiej!

  6. #126
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    żeby przykręcić łopatki nie musisz demontować przełącznika a jak troszkę pomyslisz to i nawet kierownicy

  7. #127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    ale po co się męczyć jak to kilka minut prostej roboty i mamy znów tylko prostą robotę?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #128
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 200km
    Postów
    3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200710-190746.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	26.5 KB
ID:	271338Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20200710-190752.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	35.5 KB
ID:	271339
    Witam Was serdecznie, kupiłem łopatki jak na fotkach i teraz potrzebuję do swojego stelvio polift 2020 obudowę dolną pod łopatki. Ma ktoś na sprzedaż? Rozumiem że potem muszę to jeszcze zaprogramować? I tu bez tego bypassa się pewnie nie obejdzie? Ktoś ma na sprzedaż ? i poprowadzi potem dalej ?

  9. #129
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Rozumiem ze masz poliftowa wersje z nowym infometem dotykowym itp. to jestem ciekaw czy ktos to robił.

  10. #130
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adriano99 Zobacz post
    Witam Was serdecznie, kupiłem łopatki jak na fotkach i teraz potrzebuję do swojego stelvio polift 2020 obudowę dolną pod łopatki. Ma ktoś na sprzedaż? Rozumiem że potem muszę to jeszcze zaprogramować? I tu bez tego bypassa się pewnie nie obejdzie? Ktoś ma na sprzedaż ? i poprowadzi potem dalej ?
    obudowę kup w ASO, ok 150zł, od handlarza z allegro wyjdzie Cię niewiele mniej (jak policzysz przesyłkę, brak faktury i jeszcze okarze się porysowana)

    no chyba że bierzesz z bypassem ode mnie to ściągnę Ci i wyślę nową, tu możesz kupić bypass: https://shop.stuff4car.com/pl/index....&product_id=51

    (mały edit bo pisałem w biegu i nie doczytałem posta )

    Aha, MES ma problem z proxi na poliftach moduł TBM (emergency call) się nie robi dobrze i miga przebieg - nie przeszkadza to, ale jak chce się pozbyć problemu to do ASO trzeba na Witechu poprawić robiąc samo proxi (kilka minut). Problem zgłaszałem autorowi MESa z miesiąc temu, może kiedyś poprawi
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-07-2020 o 20:56
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 20:12
  2. Próba zmiennej geometri łopatek
    Utworzone przez sbudzisz79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 12:24
  3. Czyszczenie łopatek turbiny
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-04-2009, 11:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory