Strona 8 z 20 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 193

Temat: Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play

  1. #71
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wlasnie dostalem na Whatsupie info od kolegi z Bulgarii (znajomy Yaniego - autora MESa). gosc ma Stelvio prod 4.2018 z firmwarem 059.xxx.xxx. Dolozyl panel z 2 USB (moze niepotrzebnie, ale dolozyl bo tak ePer pokazywal, choc moim zdaniem nie powinno to miec wplywu), cos mu Yani probowal tam aktywowac ale sie nie udalo (dostal specjalna wersja MESa z beta funkcjonalnoscia), choc w niektorych autach podobno dzialalo u innych (nie znam szczegolow). pojechal do znajomego dealera ktory ma Witech2 i mu to aktywowal i dziala. Mysle ze teraz Yani moze zalukac co tam jeszcze pozmieniali w konfigu i ta funkcje wrzucic do przyszlej wersji MESa. ma mi gosc napisac wiecej szczegolow jak posprawdza zmiany w Proxi i pogada z Yanim.
    No to jest nadzieja oby się udało. Ja mam wersję 56, ale ponoc z nią śmiga AA, nie bardzo mam kogoś z witech, chyba że jakos podjadę do serwisu i podpytam moze jakos by się dali przekonać.. pytanie witech to nie po wersji rozróżnia.. No nic czekamy na dalsze wieści z nadzieją.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #72
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    056 też dziala aa, to pierwsza oficjalna wersja z ta funkcjonalnoscia. jsk sie cos dowiem to wam przekaze, choc ja z gosciem gadam o innych tematach ktore chcislbym odpalic w swojej giulii (acc, hill descent ze stelvio(a czemu nie?) i dna z race (bez esp)), a przy okazji przekazuje/pytam o inne sprawy ktore moga sie przydac innym do retrofitow czy napraw (aktywacja aa/cp, kalibracja przedniego radaru po wymianie, reset/wgranie konfigu auta na nowo, usuniecie komunikatu o niezgodnym vin(wymiana na uzywke niektorych komponentow np radaru))

  3. #73
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    056 też dziala aa, to pierwsza oficjalna wersja z ta funkcjonalnoscia. jsk sie cos dowiem to wam przekaze, choc ja z gosciem gadam o innych tematach ktore chcislbym odpalic w swojej giulii (acc, hill descent ze stelvio(a czemu nie?) i dna z race (bez esp)), a przy okazji przekazuje/pytam o inne sprawy ktore moga sie przydac innym do retrofitow czy napraw (aktywacja aa/cp, kalibracja przedniego radaru po wymianie, reset/wgranie konfigu auta na nowo, usuniecie komunikatu o niezgodnym vin(wymiana na uzywke niektorych komponentow np radaru))
    Dziś 1.04 [emoji6] przypominam [emoji16]

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  4. #74
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Ja też próbowałem włączyć witech 1 I nie mogłam czegoś brakuje ,,,

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

  5. #75
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Dziś 1.04 [emoji6] przypominam [emoji16]

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    mam wyslac Ci fotki z roboty? wysylal mi na whatsupie.
    ten kolega to odpalil, gadam z nim od kilku tygodni:
    https://www.alfaowner.com/Forum/alfa...l#post17428009

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Ja też próbowałem włączyć witech 1 I nie mogłam czegoś brakuje ,,,

    Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
    no chybacze chodzi jednak o ten modul z 2 portsmi usb, myslalem jednak ze to tylko wyprowadzone porty radia.

  6. #76
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Ja sprawdzę. W przyszłym tygodniu. Mam kolegę z dostępem do sprzętu. Zobaczymy czy pójdzie.

  7. #77
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Cytat Napisał sledz98 Zobacz post
    Ja sprawdzę. W przyszłym tygodniu. Mam kolegę z dostępem do sprzętu. Zobaczymy czy pójdzie.
    pamietaj zebybpo aktywowaniu odpiac kompa, zamknac auto i poczekac. radio musi miec pelen reset. kolega kgb z AO pisal o 10minutach, u mnie tez tak jakos bylo: po aktywowaniu po wymianie tekefon sie łączył z aa ale na wyswietlaczu auta nic sie nie pokazywalo. w koncu zamknelismy auto, cos tam innego zalatwialem i jak potem sprobowalem to juz dzialalo.

    no i kabel danych usb, najlepiej ori z zestawu telefonu, na tanich sa problemy z niektorymi telefonami

  8. #78
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    Gadałem z kolegą z Bułgarii (kgb na alfaowner, pewnie napisze wkrótce w wyżej podlinkowanym temacie z AO). Z tą aktywacją AA jest jeszcze dodatkowy trick - trzeba dodać kody opcji do VINu - jego znajomy dealer mu to zrobił, ale nie pozwolił mu robić zdjęć z procedury. nie znam szczegółów ba piszemy zdawkowo na WhatsUpie, a gadam z nim o bardziej mnie interesujących sprawach głównie,ale coś takiego było opisane dla USA do dodatnia odpłatnie opcji AA do radia, to jest napisane w tej instrukcji którą [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] podlinkował w 2 linku postu 51. tam za to dealer miał brać $200 ale podobno w cenie panel z 2 USB (tak przynajmniej mi kgb powiedział).
    dalej nie do końca wiadomo czy ten panel z 2 USB jest potrzebny - kolega kgb montował go wcześniej i nie próbował bez (za dużo rozmontowywania), ale powiedział że jak będzie ktoś ze znajomych z ich ekipy dokładał, to najpierw spróbują bez wymianu panelu. ma mi dać znać, jak coś się dowiem to przekażę Wam.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-04-2019 o 21:36
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Gadałem z kolegą z Bułgarii (kgb na alfaowner, pewnie napisze wkrótce w wyżej podlinkowanym temacie z AO). Z tą aktywacją AA jest jeszcze dodatkowy trick - trzeba dodać kody opcji do VINu - jego znajomy dealer mu to zrobił (zgaduję, Witechem?) ale nie pozwolił mu robić zdjęć z procedury. coś takiego było opisane dla USA do dodatnia odpłatnie opcji AA do radia, to jest napisane w tej instrukcji którą [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] podlinkował w 2 linku postu 51. tam za to dealer miał brać $200 ale podobno w cenie panel z 2 USB.
    dalej nie do końca wiadomo czy ten panel z 2 USB jest potrzebny - kolega kgb go montował go wcześniej i nie próbował bez (za dużo rozmontowywania), ale powiedział że jak będzie ktoś ze znajomych z ich ekipy dokładał, to najpierw spróbują bez wymianu panelu. ma mi dać znać.
    Ale w serwisie to mogą od ich strony zrobic czy muszą w centrali jakos zgłosić zeby dodali? Mozliwe ze witech na podstawie tego poprostu wyświetla opcje do aktywacji.. Ja bym nawet zapłacił w serwisie za taka opcje.. serio nie rozumiem polityki alfy.. taka Tesla na tym sporo kasy dorabia na opcjach ktore juz w sprzedanych autach mozna dokupić..

    Zeby tak w MES sie polawila opcja aktywacji..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  10. #80
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    mnie nie pytaj, wiem zdawkowe informacje od kgb, piszemy w przerwach w pracy, jeden coś napisze, drugi milczy, potem znów jakiś post itp. dyskusja trochę ciężka, co chwilę coś umyka. gdzieś do tego VIN dealer moze przypisać numery opcji sprzedażowych (RFP i RF5, jednak to AA, druga CP, nie wiem która jest która), i potem to jakoś dalej przerzucają, no i potem Witech da radę aktywować pomyślnie AA.
    Mogę spróbować gościa jeszcze jutro dopytać, ale tu akurat odniosłem wrażenie że nie był do końca zorientowany. może podrąży jeszcze temat i coś mi powie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Android Auto
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1424
    Ostatni post / autor: 02-04-2024, 13:14
  2. [Stelvio] Czy ktoś zrobił "retrofit" i wyposażył auto w koło zapasowe?
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 04-11-2023, 22:16
  3. ANDROID Auto 3.9
    Utworzone przez Btechfan w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 10:51
  4. Android Auto i Alfa Romeo 166
    Utworzone przez nawkrzy w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 21:32
  5. [147] Podłączenie kierownicy do chińskiego radia 2 DIN Android
    Utworzone przez strejcher w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2018, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory