Strona 9 z 20 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 193

Temat: Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    mnie nie pytaj, wiem zdawkowe informacje od kgb, piszemy w przerwach w pracy, jeden coś napisze, drugi milczy, potem znów jakiś post itp. dyskusja trochę ciężka, co chwilę coś umyka. gdzieś do tego VIN dealer moze przypisać numery opcji sprzedażowych (RFP i RF5, jednak to AA, druga CP, nie wiem która jest która), i potem to jakoś dalej przerzucają, no i potem Witech da radę aktywować pomyślnie AA.
    Mogę spróbować gościa jeszcze jutro dopytać, ale tu akurat odniosłem wrażenie że nie był do końca zorientowany. może podrąży jeszcze temat i coś mi powie?
    Chyba jedyna szansa, w Polsce chyba nie mamy nikogo "przyjaznego" kto mógłby nam pomóc:/ (pewnie jak podasz instrukcje co zrobic to pewnie by sie udalo kogos z serwisu przekonać chyba ze ktos ma dobrego znanomego mechanika co ma dostep z oplem tak mialem ze gosc w serwisie parcuje i po godzinach w domu przyjmune w razie w to kazal podjechsc do ASO i tam jakies dodatkowe rzeczy mogl zrobic.

    z tego co rozumiem żeby mieć witech trzeba być autoryzowanym serwisem.. fiata,jeep lub alfy

    Gość który dokłada aftermarket we Włoszech z tego co widze sporo ma tam roboty z tego co rozumiem to on pracuje dla FCA I dorabia jak dobrze wywnioskowalem skoro czasem jezdzi do Tych.. mysle ze u nas może nie aż tyle ale też by chętnych nie brakowało

    Dla mnie nieporozumienie ze w FE nie dawali adaptacyjnego w standardzie..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #82
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    śledźcie wątek na AO bo kgb pisze dużo, poza tym to maniak alfy który ma dużo znajomych w Bułgarii związanych z Alfą. ja bedę próbował od niego coś jeszcze wyciągnąć, wysłałem mu na WU pytania odnośnie tego przypisania opcji, może coś jeszcze więcej się dowiem.

    co do Witecha, to można go sobie kupić i wykupywać roczną subskrypcję z tego co tak ogólnie kiedyś sie zorientowałem, koszt jednak niemały - rzędu 20kPLN sama subskrypcja programu, nie wiem ile sprzęt/licencja na start. nie wiemy też jeszcze czy sam Witech wystarcza.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #83
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    668

    Domyślnie

    epsonix wrzóć twoje proxy przed aktywacją AA i po

  4. #84
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    coś kolego mylisz, nie mogę dysponować czymś takim - ja AA miałem z fabryki, a to że stworzyłem ten wątek, to tylko po swoich doświadczeniach przy wymianie radia w ASO (usterka), męczarniach dealera z aktywacją AA w nowym radiu (musiałem im pomóc i stąd pomysł na ten wątek) i ogólnym instynktem jeśli chodzi o elektronike (bo jestem projektantem od 16 lat: FPGA/DSP/analogówka pomiarowa).
    ale nie bój nic, poprzez Petko (z AO nick kgb),znajomego Yaniego (autora MESa), agituję dla MESa przyszłe updaty nie tylko pod siebie, ale ogólnie te sprawy które widzę że powinno w miarę łatwo dać sie dodać. Myśle że aktywacja AA pewnie wskoczy w jednym z następnych MESów, pytanie tylko o co biega z tym przypisaniem opcji sprzedażowych (kodu opcji jak z cennika/zamówienia) dla AA żeby to ruszyło(czy tam Witech żeby zobaczył możliwość) - myślę że sprawa będzie rozkminiona przez Yaniego prędzej czy później i jak się będzie dało zrobić to dojdzie.

    Co do zrzutu proxi, to mam zrzucone hexy ale tylko przed zmianą języka na polski i po (wcześniej miałem portugalię, ale nie tylko wg MESa co zostało poprawione, ale i wg Witecha, pisałem o tym w innym wątku, 2 bajty się zmieniły i tyle), ale pewnie to Cię nie interesuje. mogę zapytać Petko o jego zrzuty, nie wiem czy robił. w razie czego podeślę. tylko tak jak pisałem, pewnie nowszy MES to po prostu będzie miał, tym bardziej że Yani ma podobno Stelvio więc pewnie opcje pod te auta będą dochodzić bardziej priorytetowo niż pod inne.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #85
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    coś się dowiedziałem, kody opcji sprzedażowych wg kolegi kgb dodaje się w Witechu (to info wyciągniete z jego ostatniego postu na stelvioforum.com)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #86
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Miałem też wg. MES-a wcześniej Portugalię, po ostatniej aktualizacji MESa planowałem zmienić na Polskę ale okazało się, że nowy MES odczytał już Polskę. Więc może to nie błąd w sofcie auta tylko błąd MESa?

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Miałem też wg. MES-a wcześniej Portugalię, po ostatniej aktualizacji MESa planowałem zmienić na Polskę ale okazało się, że nowy MES odczytał już Polskę. Więc może to nie błąd w sofcie auta tylko błąd MESa?
    Tak dokładnie to bylo błędne dekodowanie przez MES, zerknij na listę zmian w najnowszym MES:

    https://www.multiecuscan.net/ReleaseHistory.aspx

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #88
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Faktycznie był problem w MES i o tym pisałem 2 mce temu i wszystko Wam tłumaczyłem. To jest poprawione w MES bo zgłosiłem to do Yaniego przez kolegę kgb, dostal proxi dump hexa przed i po zmianą u mnie i w parę sekund gość mógł poprawkę wprowadzić bo widział co się zmieniło i dostał opis.

    Natiomiast u mnie był inny błąd, bo wcześniej również i Witech pokazywał Portugalię, zmieniliśmy na Polskę i zrobili proxi i pokazuje Polskę. 2 bajty w proxi dumpie się zmieniły. A błąd pewnie dlatego że jak przypisywał ktoś opcje dla mojego auta, to z listy krajów wybrał sąsiednią Portugalię przez przypadek.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] po zmianie radia na 8,8 andorid auto da się uruchomić?

  10. #90
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    tak. patrz pierwszy post dodalem uzupelnienie. nawet wrzucilem zdjecia. poki co aa nie wykorzystuje reszty ekranu, ale w nowych wersjach aa wkrotce to powinno sie zmienic, bo w ostatniej google zaczelo dodawac wsparcie dla szerokich wyswietlaczy in np w jaguarze juz dziala na calym.

Podobne wątki

  1. Android Auto
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1424
    Ostatni post / autor: 02-04-2024, 13:14
  2. [Stelvio] Czy ktoś zrobił "retrofit" i wyposażył auto w koło zapasowe?
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 04-11-2023, 22:16
  3. ANDROID Auto 3.9
    Utworzone przez Btechfan w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 10:51
  4. Android Auto i Alfa Romeo 166
    Utworzone przez nawkrzy w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 21:32
  5. [147] Podłączenie kierownicy do chińskiego radia 2 DIN Android
    Utworzone przez strejcher w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2018, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory