Strona 14 z 20 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 193

Temat: Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play

  1. #131
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    potwierdzona wlasnie ta 085.xxx.xxx, natomiast gdzies na ktoryms forum cos czytalem o 090.xxx.xxx ale czy komus cos sie nie pomylilo to nie wiem - zdjecia czy auta z taka nigdy nie widzialem (w salonie np nowe (dopiero co przyjechalo z fabryki) stelvio Q 3mce temu mialo 081.xxx.xxx)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #132
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Wrzuce Wam, moze sie komus przyda

    Na Giuliaforums.com sa ludzie ktorzy dolozyli AA/ACP w autach starszych po wymianie radia. Z tego co tak przegladnalem posty jest jednak jedno ale i to bardzo wazne, przed pierwsza proba aktywacji w ETM musi byc proxi wlasciwie ustawione pod AA, jesli tego nie zrobicie to radio juz jest zablokowane na "bez AA" i tylko blizej nieokreslony reset radia moze cokolwiek tu zmienic (cos pisali o otwarciu i podlaczeniu sie programatorem, ale nie pisali co/jak trzeba zmienic zeby przywrocic).

    Gosc ma napisac dokladny manual.

    No jest jeszcze sprawa ze niektorzy tam sa USA, i tu tez moga byc roznice w autach - wiem juz np ze niektore zmiany w proxi ktore u nas dzialaja, tam nie dzialaja a dodatkowo spowodowaly komus problem ktory nie usuna sie nawet po przywroceniu oryginalnego proxi, wiec narazie ostroznie z tym, lepiej moze sledzic watki i czekac z jakimikolwiek ruchami az goscie bardziej rozgryza temat.

    tu linkuje 2 dyskusje, w pierwszej poczytajcie mniej wiecej od tad:
    https://www.giuliaforums.com/threads...-5#post-788933

    potem zostal zalozony dedykowany watek tu:
    https://www.giuliaforums.com/threads...carplay.46071/
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #133
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Tylko oni tu piszą o zmianie radia na nowe w ASO pewnie, bo koszt 1400e. Chyba nikt jesscze nie rozgryzl jak wrzucić używke do auta.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  4. #134
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Tylko oni tu piszą o zmianie radia na nowe w ASO pewnie, bo koszt 1400e. Chyba nikt jesscze nie rozgryzl jak wrzucić używke do auta.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    tak, ale po pierwsze na forum mamy przynajmniej 2 lub 3 osoby którym wymieniano w ASO radia na nowego typu (wczesniej mieli stare) bo padly czy sie resetowaly itp (o czym pisalem na poczatku jak zakladalem watek).
    po drugie temat jest o tyle rozwojowy, ze z tych watkow z giuliaforum.com jeden gosc juz sobie przyblokowal mozliwosc wlaczenia AA/CP bo probowal wlaczyc funkcje bez uprzednich zmian w proxi (zrobil tak tez jeden kolega forumowy ale nie pisze kto bo nie chcial), i wyszla sprawa ze da sie jakos (ale jeszcze nie napisali jak, byla informacja tylko o otwarciu radia i programatorze a inna ze niby w ASO) zresetowac radio. jak napisza jak sie to robi, to mozliwe ze bedzie tez to mialo zastosowanie do radia uzywanego kupionego na alledrogo za pare stowek.
    kolejna sprawa, jesli chodzi o kod radia, to podobno da sie zalatwic (ag ASO), wiem o jednym przypadku ze sprawa jest w toku wlasnie i podobno ma to kosztowac o ile pamietam ok 250zl.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #135
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wrzuce Wam, moze sie komus przyda

    Na Giuliaforums.com sa ludzie ktorzy dolozyli AA/ACP w autach starszych po wymianie radia. Z tego co tak przegladnalem posty jest jednak jedno ale i to bardzo wazne, przed pierwsza proba aktywacji w ETM musi byc proxi wlasciwie ustawione pod AA, jesli tego nie zrobicie to radio juz jest zablokowane na "bez AA" i tylko blizej nieokreslony reset radia moze cokolwiek tu zmienic (cos pisali o otwarciu i podlaczeniu sie programatorem, ale nie pisali co/jak trzeba zmienic zeby przywrocic).

    Gosc ma napisac dokladny manual.
    No i tu mam pytanie dotyczące mojej konkretnej sytuacji: niebawem będę odbierał z salonu nową Giulię wyprodukowaną w roku 2017. Czy w ramach przygotowania samochodu do wydania serwis robi coś (aktywacja?), co może pomóc lub zaszkodzić w późniejszym uruchomieniu Carplay? Samochód w specyfikacji jest bez Carplay.

    Jeśli tak, to o jakie konkretne działania mam się prosić w serwisie?

  6. #136
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert10101 Zobacz post
    No i tu mam pytanie dotyczące mojej konkretnej sytuacji: niebawem będę odbierał z salonu nową Giulię wyprodukowaną w roku 2017. Czy w ramach przygotowania samochodu do wydania serwis robi coś (aktywacja?), co może pomóc lub zaszkodzić w późniejszym uruchomieniu Carplay? Samochód w specyfikacji jest bez Carplay.

    Jeśli tak, to o jakie konkretne działania mam się prosić w serwisie?
    w ramach przygotowania to zmieniają tryb logistyczny na normalny, sciągną folię założą rejestracje i umyją na szczotkach auto. nie ma nawet wymogu robić aktualizacji, choć niektóre serwisy to zrobią dla świętego spokoju.
    teraz jaka dokładnie data produkcji? gdzieś pod koniec listopada 2017 zaczęli wkładać nowy hardware (nowy typ radia który może obsłużyć AA/ACP), poznasz to po sprawdzeniu wersji firmwaru infotainmentu w menu, jeśli masz MV002.xxx.xxx to stare, jeśli MV051.xxx.xxx lub wyższe to nowe. jak nowe to nawet żeby ASO Ci nic nie grzebało przy radiu, bo najpierw trzeba zrobić zmiany w proxi których ASO i tak swoim oficjalnym sprzętem nie zrobi. potem dokladasz podwójny hub USB do podłokietnika i dopiero prosisz ASO o to żeby kompem weszli do radia (ETM) i zmienili Ci opcję CarPlay na włączony i cieszysz się AA/ACP. a czy ASO będzie tak miłe i będzie chciało to zrobic to inna sprawa (nawet odpłatnie) - mogą oponować bo w końcu z ich perspektywy zmieniasz w oficjalnym konfigu auta jakie kupiłeś.
    aha, firmware radia musi być minimum MV056.xxx.xxx żeby AA/ACP aktywować, taki firmware ASO mogą ściągnąć i wgrać do nowego radia, jednak ostatnio też FCA udostępniła w service builletinie najnowszy MV085.xxx.xxx i pewnie najlepiej wgrać taki (choć na wszelki wypadek, możnaby zacząć aktywację na 056 a dopiero po udanej wgrać update - kto wie czy coś w nowszych nie wymyślili co może zblokować aktywację - na 056 na pewno się da bo na takich aktywowali na rynku USA aute tzw "pre-wired for AA/ACP"). te 2 firmwary pasują tylko do nowego typu radia czyli >= MV051.xxx.xxx
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-07-2019 o 21:17
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Ja odebrałem samochód tydzień temu i mam wersję MV-085.000.046 i potrafiła już raz zawiesić nawigację i bibliotekę.

  8. #138
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    Giulia 2.0 200KM
    Postów
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w ramach przygotowania to zmieniają tryb logistyczny na normalny, sciągną folię założą rejestracje i umyją na szczotkach auto. nie ma nawet wymogu robić aktualizacji, choć niektóre serwisy to zrobią dla świętego spokoju.
    teraz jaka dokładnie data produkcji? gdzieś pod koniec listopada 2017 zaczęli wkładać nowy hardware (nowy typ radia który może obsłużyć AA/ACP), poznasz to po sprawdzeniu wersji firmwaru infotainmentu w menu, jeśli masz MV002.xxx.xxx to stare, jeśli MV051.xxx.xxx lub wyższe to nowe. jak nowe to nawet żeby ASO Ci nic nie grzebało przy radiu, bo najpierw trzeba zrobić zmiany w proxi których ASO i tak swoim oficjalnym sprzętem nie zrobi. potem dokladasz podwójny hub USB do podłokietnika i dopiero prosisz ASO o to żeby kompem weszli do radia (ETM) i zmienili Ci opcję CarPlay na włączony i cieszysz się AA/ACP. a czy ASO będzie tak miłe i będzie chciało to zrobic to inna sprawa (nawet odpłatnie) - mogą oponować bo w końcu z ich perspektywy zmieniasz w oficjalnym konfigu auta jakie kupiłeś.
    aha, firmware radia musi być minimum MV056.xxx.xxx żeby AA/ACP aktywować, taki firmware ASO mogą ściągnąć i wgrać do nowego radia, jednak ostatnio też FCA udostępniła w service builletinie najnowszy MV085.xxx.xxx i pewnie najlepiej wgrać taki (choć na wszelki wypadek, możnaby zacząć aktywację na 056 a dopiero po udanej wgrać update - kto wie czy coś w nowszych nie wymyślili co może zblokować aktywację - na 056 na pewno się da bo na takich aktywowali na rynku USA aute tzw "pre-wired for AA/ACP"). te 2 firmwary pasują tylko do nowego typu radia czyli >= MV051.xxx.xxx
    Dzięki kolego za słowo. Ustalę jaki mam hardware i jeśli nowy to zacznę się zastanawiać jak logistycznie ogarnąć temat. Samochód w Katowicach, a ja z Gdańska. Czy korektę z proxi, dołożenie huba i zmianę opcji w ETM mogę zrealizować już po wyjechaniu z salonu? Ja jestem z Gdańska, samochód w Katowicach i nie znam tam nikogo kto mógłby podjechać i pomóc z proxi.

    Podpowiedz jeszcze skąd mogę wytrzasnąć odpowiedni hub USB? O ile się nie mylę, czytałem w którymś z wątków, że to musi być konkretny hub, tak? Czy jeśli samochód jest wyposażony w pakiet komfort z dodatkowym portem USB to znaczy, że ten hub już jest?

    A jeśli mam stary hardware to jakie mam opcje?

  9. #139
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,991

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert10101 Zobacz post
    Dzięki kolego za słowo. Ustalę jaki mam hardware i jeśli nowy to zacznę się zastanawiać jak logistycznie ogarnąć temat. Samochód w Katowicach, a ja z Gdańska. Czy korektę z proxi, dołożenie huba i zmianę opcji w ETM mogę zrealizować już po wyjechaniu z salonu? Ja jestem z Gdańska, samochód w Katowicach i nie znam tam nikogo kto mógłby podjechać i pomóc z proxi.

    Podpowiedz jeszcze skąd mogę wytrzasnąć odpowiedni hub USB? O ile się nie mylę, czytałem w którymś z wątków, że to musi być konkretny hub, tak? Czy jeśli samochód jest wyposażony w pakiet komfort z dodatkowym portem USB to znaczy, że ten hub już jest?

    A jeśli mam stary hardware to jakie mam opcje?
    wg tego co pisali na giuliaforums to kiedykolwiek mozesz zrobic, bylebys nie probowal w ETM aktywowac AA?ACP zanim masz przygotowane proxi (a moze i hub?).

    pakiet komfort to USB do ladowania na tylna kanape, nie musisz miec podwojny USB w podlokietniku -tylko taki ma chip z licencja.

    hub kupisz albo w ASO, dzis to ok EUR350 i moga byc problemy z dostepnoscia, albo polowac z jakiegos rozbitka - dzwonic po hadlarzach z allegro ktorzy maja wiecej czesci do Giulii. ma miec 2 USB i tyle, bo te bez AA/ACP maja jeden. numer czesci gdzies na forum byl podawany, (moze w tym watku wczesniej?) ale mogl tez wyjsc nowszy wariant.

    jesli masz stary hardware to musisz zmienic na nowy, najlatwiej na radio ktore nigdy nie bylo wsadzone do innego auta - koszt w ASO bodajze ok 6tys... uzywek na razie nikt nie potrafi odblokowac, ale pewnie kiedys to zostanie ogarniete.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #140
    Użytkownik Świeżak Avatar Btechfan
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio B-tech 280km
    Postów
    248

    Domyślnie

    FCA ma nowe plany https://www.motor1.com/news/395042/u...ss-connection/

    Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Android Auto
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1424
    Ostatni post / autor: 02-04-2024, 13:14
  2. [Stelvio] Czy ktoś zrobił "retrofit" i wyposażył auto w koło zapasowe?
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 04-11-2023, 22:16
  3. ANDROID Auto 3.9
    Utworzone przez Btechfan w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 10:51
  4. Android Auto i Alfa Romeo 166
    Utworzone przez nawkrzy w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 21:32
  5. [147] Podłączenie kierownicy do chińskiego radia 2 DIN Android
    Utworzone przez strejcher w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2018, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory