Strona 16 z 20 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 193

Temat: Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play

  1. #151
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Odświeżę temat. Czy może mi ktoś z Was przypomnieć, gdzie znajdę instrukcję zmian proxi dla aktywacji AA przed aktywacją Witechem? Po 3 miesiącach dotarł do mnie nowy hub USB dla AA więc wracam do tematu zmiany. Nadmienię, że w ramach gwarancji w lutym wymieniono mi radio na takie z softem 90.. . Hub też ma inny numer niż wychodził z Epera - made in Mexico. No i niestety, nie udało się ściągnąć niby dostępnego numeru 156143958 za niecałe 500 zł. Ale i tak zapłaciłem poniżej 1000.

  2. #152
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    giuliaforums
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #153
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Znalazłem, zamontowałem nowego huba - nikt do tej pory nie wspomniał, że jego zapadki z jednej strony oprawki są zalane jakimś klejem, jakby na gorąco, chyba, żeby było widać, że grzebane. Poza tym ciekawa sprawa: po jego zamontowaniu napis AUX jest do góry nogami. Czy w autach, w których jest to wyposażenie fabryczne też tak jest? Nie da się odwrotnie zamontować, nie da się również przełożyć frontu z napisem. To taka ciekawostka, bo w niczym nie przeszkadza. Po zamontowaniu jedno USB nie działało. Zrobiłem proxi wg instrukcji z giuliaforums (https://www.giuliaforums.com/threads...y.46071/page-5) i wtedy zadziałało. Bałem się, że zniknie np. RaceMode, bo jeden czy dwa bajty, które modyfikuje się do RM, teraz też musiałem ruszać. Ale RM pozostało. Teraz pytanie do mądrzejszych: czy teraz mogę jeździć przez ok. tydzień lub dwa, zanim dostanę się do Witecha? I czy teraz już Witech zakończy sprawę (przynajmniej teoretycznie).

  4. #154
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Znalazłem, zamontowałem nowego huba - nikt do tej pory nie wspomniał, że jego zapadki z jednej strony oprawki są zalane jakimś klejem, jakby na gorąco, chyba, żeby było widać, że grzebane. Poza tym ciekawa sprawa: po jego zamontowaniu napis AUX jest do góry nogami. Czy w autach, w których jest to wyposażenie fabryczne też tak jest? Nie da się odwrotnie zamontować, nie da się również przełożyć frontu z napisem. To taka ciekawostka, bo w niczym nie przeszkadza. Po zamontowaniu jedno USB nie działało. Zrobiłem proxi wg instrukcji z giuliaforums (https://www.giuliaforums.com/threads...y.46071/page-5) i wtedy zadziałało. Bałem się, że zniknie np. RaceMode, bo jeden czy dwa bajty, które modyfikuje się do RM, teraz też musiałem ruszać. Ale RM pozostało. Teraz pytanie do mądrzejszych: czy teraz mogę jeździć przez ok. tydzień lub dwa, zanim dostanę się do Witecha? I czy teraz już Witech zakończy sprawę (przynajmniej teoretycznie).
    powiedz jak zmieniles proxi to miga licznik teraz . jedz na witecha do serwisu i praktycznie bedziesz wiedzial. tylko serwis bez znajomosci cie oleje.

  5. #155
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie miga, wszystko działa jak należy. Serwis to moi koledzy, sam tam kiedyś pracowałem. Nie wiem tylko, kiedy znajdę czas na podjechanie do ich i to w momencie, w którym któryś z kolegów znajdzie chwilkę na moje zachcianki. Być może zrobię to po pracy ale nie chcę nic robić pod presją czasu ani tym bardziej wymagać od kogoś, kto zrobi mi przysługę. Wg instrukcji, którą przytoczyłem wyżej, robi się proxi, potem witech i gra. Mam więc nadzieję, że i u mnie zadziała. Prawdę mówiąc, kilka osób w serwisie też czeka na rezultat. Przecież aut z "nowym" radiem ale bez AA jeździ niemało. Nawet ostatnio, jak odbierałem huba USB, to mechanicy FCA śmieli się, że oni tyle nie wiedzą co np. my tu na forum. Ale mam to szczęście, że oni chcą się dowiedzieć i słuchają. Dzięki temu łatwiej nam się od 6 Alf, a wcześniej kilku fiatów współpracuje.

  6. #156
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Nie miga, wszystko działa jak należy. Serwis to moi koledzy, sam tam kiedyś pracowałem. Nie wiem tylko, kiedy znajdę czas na podjechanie do ich i to w momencie, w którym któryś z kolegów znajdzie chwilkę na moje zachcianki. Być może zrobię to po pracy ale nie chcę nic robić pod presją czasu ani tym bardziej wymagać od kogoś, kto zrobi mi przysługę. Wg instrukcji, którą przytoczyłem wyżej, robi się proxi, potem witech i gra. Mam więc nadzieję, że i u mnie zadziała. Prawdę mówiąc, kilka osób w serwisie też czeka na rezultat. Przecież aut z "nowym" radiem ale bez AA jeździ niemało. Nawet ostatnio, jak odbierałem huba USB, to mechanicy FCA śmieli się, że oni tyle nie wiedzą co np. my tu na forum. Ale mam to szczęście, że oni chcą się dowiedzieć i słuchają. Dzięki temu łatwiej nam się od 6 Alf, a wcześniej kilku fiatów współpracuje.
    Opis forum włoskiego mówi nam ze po zmianie bajtów i zrobienia proxi miga licznik ale chyba oni sami nie wiedza co piszą.

  7. #157
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Podejrzewam, że miga im po proxi ale bez usunięcia błędów. Ja po prostu zrobiłem całą procedurę proxi, potem kalibracje w ABS, usunąłem wszystkie błędy i na razie jest ok. Licznik nie miga, a że jakaś zmiana nastąpiła to świadczy to, że po montażu huba ale przed proxi jedno wejście USB nie działało (z szarą wtyczką), a po proxi działa. Może uda mi się w tygodniu umówić z chłopakami z Fiata/Alfy i będziemy mieli jasność. Lub ciemność, bo wydałem ok. 1000 zł i dopuszczam możliwość, że się coś nie powiedzie. Najwyżej sprzedam.

  8. #158
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Poza tym ciekawa sprawa: po jego zamontowaniu napis AUX jest do góry nogami. Czy w autach, w których jest to wyposażenie fabryczne też tak jest?
    nie, jest normalnie


    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Po zamontowaniu jedno USB nie działało.
    no tak to właśnie działa, bajt 115ty odpowiada za typ huba


    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Bałem się, że zniknie np. RaceMode, bo jeden czy dwa bajty, które modyfikuje się do RM, teraz też musiałem ruszać.
    no co Ty, niby które? RM jest na 88ym, AA/ACP/hub to 115, 157, 161 i 163 (i żadne tam 174 - choćby u mnie jest 0 a przecież mam ori AA/ACP)

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Teraz pytanie do mądrzejszych: czy teraz mogę jeździć przez ok. tydzień lub dwa, zanim dostanę się do Witecha? I czy teraz już Witech zakończy sprawę (przynajmniej teoretycznie).
    tak i podobno tak (o ile dobrze zmodyfikowałeś proxi, i o ile w Twoim radiu ktoś wcześniej już tego nie zblokował - choćby przed dostarczeniem części - znam przypadek że do ASO na wymianę w aucie z AA/ACP przyszło radio już zblokowane i był problem nie do rozwiązania na tym radiu)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #159
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Jestem na etapie umawiania się z kolegami z FCA ale tak mi się nasunęła jedna wątpliwość: w instrukcji (którą wyżej przypomniałem) jest pkt. 5 czyli "prokursywne wyrównanie pod BCM". Czy to też mam wykonać pomimo, że robiąc proxi MESem, nie przerwałem go we wskazanym momencie tylko po prostu dojechałem do końca. Poza tym wszędzie się mówi, że Witech2 ma być offline - nie ma takiej opcji, ponieważ on zawsze pracuje online - program nie jest zainstalowany na urządzeniu tylko w chmurze. Możecie mi to jakoś wyjaśnić? Ja po prostu muszę wszystko dobrze przekazać chłopakom z FCA. Możliwe, że będę miał jedno podejście i koniec.

  10. #160
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    robisz normalnie proxi do końca - Ci w USA sobie "oszczędzają" parę minut przerywając proxi na prośbie o adapter, a pusczają potem na witechu (już jest wpisane do BCM). co do offline, pewnie chodzi im o to żeby nie puścić przypadkiem Restore proxi configuration z servera FCA, bo wtedy przywrócisz fabryczny konfig i jak zrobisz próbę włączenia aa/acp w ETM to go zalockujesz już na amen.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Android Auto
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1424
    Ostatni post / autor: 02-04-2024, 13:14
  2. [Stelvio] Czy ktoś zrobił "retrofit" i wyposażył auto w koło zapasowe?
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 04-11-2023, 22:16
  3. ANDROID Auto 3.9
    Utworzone przez Btechfan w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 10:51
  4. Android Auto i Alfa Romeo 166
    Utworzone przez nawkrzy w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 21:32
  5. [147] Podłączenie kierownicy do chińskiego radia 2 DIN Android
    Utworzone przez strejcher w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2018, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory