Strona 17 z 20 PierwszyPierwszy ... 7891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 193

Temat: Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play

  1. #161
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Przywrócenie proxi w serwisie (z Witech2) następuje na wyraźne życzenie obsługującego, to już sprawdziłem, nie ma żadnego automatyzmu. Czyli rozumiem, że funkcja:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa5-jpg.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	37.6 KB
ID:	270214

    jest tylko dla formalności, powiedziałbym porządkowa?
    Czytałem Twoje wpisy na giuliaforums, zapoznałem się z całym wątkiem. Tak przy okazji, na zrzutach z Witecha jest tylko Carplay, nie ma AndroidAuto. Czy to wynika z tego, że pochodzą z USA (screeny) czy AA jest osobną pozycją w Witechu? Nie mogę znaleźć ale wydaje mi się, że gdzieś była podobna instrukcja jak ta zamieszczona i spolszczona przeze mnie (za pomocą deepl.pl) ale z polskim menu Witecha. Może ktoś pamięta i wie, gdzie szukać.

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] - o zmianie bajtów 115 i 157 (poza 88) pisał mi w instrukcji kolega kozak. Potem, po wymianie radia na nowe serwis przywrócił fabryczne proxi i przy ponownym uruchamianiu RaceMode już tych 115 i 157 nie zmieniałem bo występował jakiś błąd - jak spojrzysz w historię WhatsAppa to na bieżąco wymienialiśmy się informacjami. Został tylko bajt 88 i działa do dziś.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 08-06-2020 o 15:10

  2. #162
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Przywrócenie proxi w serwisie (z Witech2) następuje na wyraźne życzenie obsługującego, to już sprawdziłem, nie ma żadnego automatyzmu. Czyli rozumiem, że funkcja:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: aa5-jpg.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 37.6 KB ID: 270214

    jest tylko dla formalności, powiedziałbym porządkowa?
    amerykańcy twierdzili że im prawie cały czas się wywala proxi na MES - mała szansa przejść poprawnie, stąd przerywali sami i robili proxi na witechu zamiast kończyć na MESie. jeśli natomiast zrobisz na MESIe to już pewnie nie potrzeba na Witechu (ale też nie zaszkodzi). osobiście nigdy nie aktywowałem AA/ACP od zera, tylko fagmenty : albo robiłem tylko wsparcie teoretyczne dla kilku osób, albo byłem przy wymianie swojego radia na gwarancji (stąd informowałem o potrzebie włączenia AA/ACP w ETM i potencjalnej możliwości retrofitu zanim ktokolwiek jeszcze o tym pisał), raz komuś zmieniłem przy okazji innych robót i wysłałem go do znajomego do ASO na aktywację - nie wiem jak się to skończyło - nie dostałem feedbacku.


    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Tak przy okazji, na zrzutach z Witecha jest tylko Carplay, nie ma AndroidAuto
    tak jest, to samo u nas (pisałem o tym pewnie w tym wątku na początku)


    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    @epsonix - o zmianie bajtów 115 i 157 (poza 88) pisał mi w instrukcji kolega kozak. Potem, po wymianie radia na nowe serwis przywrócił fabryczne proxi i przy ponownym uruchamianiu RaceMode już tych 115 i 157 nie zmieniałem bo występował jakiś błąd - jak spojrzysz w historię WhatsAppa to na bieżąco wymienialiśmy się informacjami. Został tylko bajt 88 i działa do dziś.
    lata świetlne temu na forach tak ktoś napisał, ale od dawna oficjalną wersją jest to że mieniasz 115,157,161 i 163 - w niektórych autach niektóe mogą być już dobrze ustawione. co do tego z kim o czym piszę - nie panuję nad tym, nie jestem w stanie pamietać - codziennie piszę na forach, odpowiadam na jakieś maile, czytam czyjeś przypadki, ktoś dzwoni, do tego whatsup zczyścił mi całą historię korespondencji od daty kilka tyg wstecz - chyba jak pozwoliłem androidowi na zaoszczędzenie miejsca jak telefon się zapchał (zdjęcia/filmy zostawił na photos/google, a co z whatsupem to nie wiem)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #163
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No to dzisiaj był ten dzień: koledzy z FCA zaprosili mnie do serwisu, podłączyli Witech2 i nadeszła chwila prawdy. Zrobiliśmy wszystko zgodnie z instrukcją, tyle, że wcześniej proxi zrobiłem kompletne, nie przerywałem jak koledzy z Ameryki. Pozostałe punkty programu bez problemu ale po wszystkim zamykamy auto, czekamy kilka minut, w końcu wchodzimy, włączam radio i widzę, że pokazało się w "system" ustawienie dla Android Auto: ustawienie kolorów. I nic więcej. Coś mnie tknęło i sprawdziłem w telefonie i faktycznie, trzeba było dodać jeszcze auto. Miałem problem z przewodem, a raczej z gniazdem - już od jakiegoś czasu wtyczka w nim nie siedziała sztywno, potrafiła się wysunąć tak, że niby siedziała ale ładowania nie było. No i tu też narobiła mi strachu, że wszystko na nic. Ale po chwili poszło. Z tego wszystkiego pojechałem jeszcze do serwisu telefonów i wymieniłem gniazdo. Teraz wszystko działa jak trzeba i to z każdego z trzech gniazd USB: w podłokietniku i z tego pod panelem klimatyzacji też. Poniżej fotki z efektem dzisiejszych prac. Dziękuję Kolegom [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] i [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] za porady i wskazówki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200612_171249.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	36.1 KB
ID:	270371Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200612_171125.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	39.3 KB
ID:	270370

  4. #164
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    No to dzisiaj był ten dzień: koledzy z FCA zaprosili mnie do serwisu, podłączyli Witech2 i nadeszła chwila prawdy. Zrobiliśmy wszystko zgodnie z instrukcją, tyle, że wcześniej proxi zrobiłem kompletne, nie przerywałem jak koledzy z Ameryki. Pozostałe punkty programu bez problemu ale po wszystkim zamykamy auto, czekamy kilka minut, w końcu wchodzimy, włączam radio i widzę, że pokazało się w "system" ustawienie dla Android Auto: ustawienie kolorów. I nic więcej. Coś mnie tknęło i sprawdziłem w telefonie i faktycznie, trzeba było dodać jeszcze auto. Miałem problem z przewodem, a raczej z gniazdem - już od jakiegoś czasu wtyczka w nim nie siedziała sztywno, potrafiła się wysunąć tak, że niby siedziała ale ładowania nie było. No i tu też narobiła mi strachu, że wszystko na nic. Ale po chwili poszło. Z tego wszystkiego pojechałem jeszcze do serwisu telefonów i wymieniłem gniazdo. Teraz wszystko działa jak trzeba i to z każdego z trzech gniazd USB: w podłokietniku i z tego pod panelem klimatyzacji też. Poniżej fotki z efektem dzisiejszych prac. Dziękuję Kolegom [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] i [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] za porady i wskazówki.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200612_171249.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	36.1 KB
ID:	270371Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200612_171125.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	39.3 KB
ID:	270370
    Hub wymieniłeś? Czy obeszło się bez wymiany huba?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #165
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Nie czytales pisal ze wymienił.

  6. #166
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Wymieniłem ale od dnia zamówienia do otrzymania minęły 3 miesiące i temat trochę się rozmył. Sam szukałem chyba na 3 stronie, żeby odnowić.

  7. #167
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Nie czytales pisal ze wymienił.
    Ostatnio trochę zaniedbalem wątek wiec sorry

    Podsumowujac:
    1. Wymiana huba
    2. Ustawienie proxi
    3. Aktywacja w witech2
    4. Dobry kabel i powinno śmigac







    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  8. #168
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    To teraz prezes mnie zmotywował i pogrzebię w swoim proxi i zobaczymy czy kolejność ma znaczenie. Bo ja offline activation już mam za sobą (co oczywiście nic nie dało). Huba wymieniłem na 2x. Jestem po prostu ciekawy czy moje radio jest już na straty...

  9. #169
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    off-line activation - co masz na myśli, na Witechu? jesli tak to Cię zmartwię - już masz po ptokach - z tym radiem póki co nic nie zrobisz musi być kolejne. Przecież było pisane że przypadek kolegi klag3 (z przed roku) właśnie przeszedł takim trybem i już nie dało się go uratować - wtedy nie było wiedzy o potrzebnych zmianach w proxi - wyszła dopiero dosłownie 2-3 tyg później.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #170
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Niech spróbuje, może u kolegi klag3 coś się wydarzyło. Zrobienie proxi nie powoduje ryzyka, że zepsuje bardziej. Tyle, że nie powinno to być "grzebanie" tylko zmiana właściwych bajtów, pełne proxi i wóz albo przewóz. Wtedy bym zobaczył co pokazuje Witech.

Podobne wątki

  1. Android Auto
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1424
    Ostatni post / autor: 02-04-2024, 13:14
  2. [Stelvio] Czy ktoś zrobił "retrofit" i wyposażył auto w koło zapasowe?
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 04-11-2023, 22:16
  3. ANDROID Auto 3.9
    Utworzone przez Btechfan w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 10:51
  4. Android Auto i Alfa Romeo 166
    Utworzone przez nawkrzy w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 21:32
  5. [147] Podłączenie kierownicy do chińskiego radia 2 DIN Android
    Utworzone przez strejcher w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2018, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory