Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 891011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 193

Temat: Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play

  1. #171
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    a pewnie, niech próbuje, strata czasu. kolega klag3 jak i paru innych pionierów w USA właśnie przepłaciło próbę bez proxi zablokowaniem możlwiości aktywowania tego kiedykolwiek, to jest jasne i opisane od jakiegoś roku na forach USA i u nas
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #172
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    No to dzisiaj był ten dzień: koledzy z FCA zaprosili mnie do serwisu, podłączyli Witech2 i nadeszła chwila prawdy. Zrobiliśmy wszystko zgodnie z instrukcją, tyle, że wcześniej proxi zrobiłem kompletne, nie przerywałem jak koledzy z Ameryki. Pozostałe punkty programu bez problemu ale po wszystkim zamykamy auto, czekamy kilka minut, w końcu wchodzimy, włączam radio i widzę, że pokazało się w "system" ustawienie dla Android Auto: ustawienie kolorów. I nic więcej. Coś mnie tknęło i sprawdziłem w telefonie i faktycznie, trzeba było dodać jeszcze auto. Miałem problem z przewodem, a raczej z gniazdem - już od jakiegoś czasu wtyczka w nim nie siedziała sztywno, potrafiła się wysunąć tak, że niby siedziała ale ładowania nie było. No i tu też narobiła mi strachu, że wszystko na nic. Ale po chwili poszło. Z tego wszystkiego pojechałem jeszcze do serwisu telefonów i wymieniłem gniazdo. Teraz wszystko działa jak trzeba i to z każdego z trzech gniazd USB: w podłokietniku i z tego pod panelem klimatyzacji też. Poniżej fotki z efektem dzisiejszych prac. Dziękuję Kolegom [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] i [MENTION=77795]niegowic[/MENTION] za porady i wskazówki.
    Załącznik 270371Załącznik 270370

    Mam pytanie do was. Jak u was , nie tylko u kolegi prezes-tk działa Android Auto ?
    Mam auto z USA.
    Dziwne jest to, że nie mam tej ikony Android Auto w głównym menu. U mnie Android Auto praktycznie nie działa. Działa tylko raz jak wsiądę do auta, które było zamknięte dłuższy czas (chociaż 10 minut). Jakieś dziwne to. Telefon mam Google Pixel 2 XL, czyli można rzec ich firmowy z android 10. Głęboko w menu jest android auto i można tam zmienić schemat kolorów.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200804_231458.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	86.4 KB
ID:	271834
    Taką mam wersję oprogramowania.

    Myślicie, że trzeba aktualizować cały infotainment żeby to lepiej działało ??

  3. #173
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    Mam pytanie do was. Jak u was , nie tylko u kolegi prezes-tk działa Android Auto ?
    Mam auto z USA.
    Dziwne jest to, że nie mam tej ikony Android Auto w głównym menu. U mnie Android Auto praktycznie nie działa. Działa tylko raz jak wsiądę do auta, które było zamknięte dłuższy czas (chociaż 10 minut). Jakieś dziwne to. Telefon mam Google Pixel 2 XL, czyli można rzec ich firmowy z android 10. Głęboko w menu jest android auto i można tam zmienić schemat kolorów.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200804_231458.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	86.4 KB
ID:	271834
    Taką mam wersję oprogramowania.

    Myślicie, że trzeba aktualizować cały infotainment żeby to lepiej działało ??
    Sprawdz z innym kablem.. często przewód słabej jakości powoduje to ze nie działa Android Auto. Sprawdzałes w innym samochodzie czy na telefonie wszystko ok? Ja np musialem zainstalować Android Auto, wiem że w nowych nie trzeba bo jest w systemie no ale w sumie oficjalnie chyba jeszcze dalej nie wspierane w Polsce..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #174
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    Najlepiej działa stary kabel od Huawei P9. Do Pixela niestety dali kabel USB-C - USB-C. Hmm ,będę musiał znaleźć jeszcze kogoś innego z Android Auto w okolicy i zobaczyć u niego jak to działa.
    Aktualizacja infotainmentu raczej dużo nie zdziała ??

  5. #175
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    spróbuj zupdatować firmware, ja miałem ogromne problemy np z MV059 co doprowadziło do wymiany radia na nowe bo firmwaró w tamtym czasie nie było. właduj MV090.
    co do ikonki w głównym menu, to ona pojawia się dopiero jak podłączysz telefon i z AA przejdzesz do menu radia, wiec tym się nie przejmuj -inaczej tylko w ustawieniach schemat kolorów.
    daj znać czy pomogło. kabel kluczowy to inna sprawa. a jakieś ustawienia w telefonie, typu debugowanie na porcie USB, może w opcjach programisty coś grzebałeś (albo powinieneś odblokować i pogrzebać)?

    AA coraz bardziej mnie irytuje, po pierwsze ostatnie wersje apki to już otwierają się ok 15 sekund, po drugie sam telefon na androidzie to badziewie, tu trzeba zrestartować bo BT nie działa, innym razem bo czytnik odcisku palca przestaje odblokowywać, jeszcze innym razem firefox zapomina haseł/autowypełniania, trzeba ubić apkę i od nowa odpalić (np nie mogę odpalić z apki mObywatel dowodu - jak byłem na głosowaniu to się to stało, musiałem wyjść, restartnąć tel i od nowa przyjść), następny telefon będzie raczej iPhone, wtedy dokupię gadżet Carplay WiFi.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-08-2020 o 09:19
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #176
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    spróbuj zupdatować firmware, ja miałem ogromne problemy np z MV059 co doprowadziło do wymiany radia na nowe bo firmwaró w tamtym czasie nie było. właduj MV090.
    co do ikonki w głównym menu, to ona pojawia się dopiero jak podłączysz telefon i z AA przejdzesz do menu radia, wiec tym się nie przejmuj -inaczej tylko w ustawieniach schemat kolorów.
    daj znać czy pomogło. kabel kluczowy to inna sprawa. a jakieś ustawienia w telefonie, typu debugowanie na porcie USB, może w opcjach programisty coś grzebałeś (albo powinieneś odblokować i pogrzebać)?

    AA coraz bardziej mnie irytuje, po pierwsze ostatnie wersje apki to już otwierają się ok 15 sekund, po drugie sam telefon na androidzie to badziewie, tu trzeba zrestartować bo BT nie działa, innym razem bo czytnik odcisku palca przestaje odblokowywać, jeszcze innym razem firefox zapomina haseł/autowypełniania, trzeba ubić apkę i od nowa odpalić (np nie mogę odpalić z apki mObywatel dowodu - jak byłem na głosowaniu to się to stało, musiałem wyjść, restartnąć tel i od nowa przyjść), następny telefon będzie raczej iPhone, wtedy dokupię gadżet Carplay WiFi.
    A co to za telefon mój Samsung odpukac nie ma takich problemów

    W sumie muszę przetestować jak działa z iPhone - chyba największy plus ze full screena..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #177
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w tamtym czasie mialem LG Q6, ale probowalem tez na Motoroli G5S ( te 2 nie laczyly sie w oi 20-30% prob) a starszy Samsung 3 2016 to nie laczyl sie w 80-90% prob. kabke oczywiscie wszystkue przetestowanew ten sam dzien jak zglaszalem w ASO w autach w salonie wszystkie te tel laczyly sie w 100% prob na nowszym firmwarze radia dlatego wnosilem o nowy firmware, Wlosi odmowili wiec zarzadalem wymiany radia na sprawne
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #178
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Pixel 2XL (android 10) u mnie działa absolutnie bezproblemowo, czy to z AA czy ogólnie, a ma już pod dwa lata.

    Jedyny zarzut mam do multimediów po bluetooth - muszę restartować tidala na telefonie żeby dalo się odpalić muzę z menu radia po odpaleniu auta, ale nie wiem czy to problem androida czy tidala.

    Czas uruchamiania AA faktycznie ostatnio się zwiększył i wariują czasami polecenia głosowe, ale to już problem samego AA czy google asystenta.

    LG nie ma jakoś specjalnie dobrej renomy w świecie Androida, więc to może być przyczyną. Imho jeśli android to tylko uznane i flagowe sprzęty. A kabla używam akurat chińskiego z aliexpress takiego raczej solidnego w oplocie i jest wszystko ok.

  9. #179
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Samsungi S10e oraz A71.
    Zero problemów, z AA/BT.
    Coś tylko poknocili z asystentem Boogle, bo ostatnio gada do mnie po angielsku...

  10. #180
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    asystenta wiecznie knocą, dizała dobrze np 2miechy, a potem sknocony, zaś naprawią i zaś potem sknocą.

    co do odpalania tidala, może podobnie jak ze spotify, jak lecisz tylko przez BT (nie przez AA), to Spotify się usypia w czasie jak jesteś poza autem i często trzeba po prostu odblokować ekran i kliknąć Spotify (lub w tle uruchomić sobie jakiegoś Taskera, Automate czy innego i zrobić flow który uruchamia program jak BT się połączy z autem). W AA akurat tego probelmu nie ma bo wystarczy wejść na apkę już w AA i odpala Spotify.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Android Auto
    Utworzone przez Imć w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1424
    Ostatni post / autor: 02-04-2024, 13:14
  2. [Stelvio] Czy ktoś zrobił "retrofit" i wyposażył auto w koło zapasowe?
    Utworzone przez Giorgio w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 92
    Ostatni post / autor: 04-11-2023, 22:16
  3. ANDROID Auto 3.9
    Utworzone przez Btechfan w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-01-2019, 10:51
  4. Android Auto i Alfa Romeo 166
    Utworzone przez nawkrzy w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-09-2018, 21:32
  5. [147] Podłączenie kierownicy do chińskiego radia 2 DIN Android
    Utworzone przez strejcher w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-08-2018, 21:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory