Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Temat: Security Gateway - blokada aktywnej diagnostyki OBD dla aut od 31/1/2018

  1. #41
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A kiedy będziesz mógł zaproponować stały wyłącznik Start/Stop ? Jestem poważnie zainteresowany ale powoli wyłączanie SS staje się u mnie odruchem.

  2. #42
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    zrobienie obejścia SGW to 2 zł materiał i 5 min roboty.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sgw2.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	95.8 KB
ID:	258609  

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    mozna tak, ale to druciarstwo (choc takie rozwiazanie tez testowalem, od czegos trzeba bylo zaczac). moje rozwiazanie bedzie profesjonalne, na ori konektorach, z obudowa rowieniz dostepne w ciut drozszej wersji z polaczeniem SGW (kabla odpowiednie i wtyczki, czyli takie z ktorym mozesz pojechac do ASO i sie nie zorientuja, czyli nie trzeba demontowac co jest jakas zaleta), przetestowane, zapakowane itp itd, a nie bedzie na tyle drogie zeby odzalowac i miec cos co mozna zostawic w aucie na stale albo uzywac w wielu autach (np rozwiazanie dla mechanikow do wielokrotnego uzytku w roznych autach).

    komponenty na pierwsza serie sa drodze, organizuje produkcje, strone internetowa itp. wiesz, tez nie chodzi o to zeby wypuscic 10szt a potem np kolejna seria za 2 mce bo jest np chwilowy problem z dostepnoscia komponentu.

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A kiedy będziesz mógł zaproponować stały wyłącznik Start/Stop ? Jestem poważnie zainteresowany ale powoli wyłączanie SS staje się u mnie odruchem.
    bedzie, jeszcze troche cierpliwosci. problemem dla mnie jest czas - dziele go miedzy full-time prace dla mojego zleceniodawcy, rodzine i nowy projekt sklepu z akcesoriami (no i same organizowanie calego procesu produkcji). mnie interesuje tylko wejscie z profesjonalnie wykonanym produktem, chce od poczatku promowac swoj sklep i powoli zdobyc jakis udzial w rynku.

    niestety dotychczas zmarnowalem kupe czasu i pieniedzy na sprawy druku 3D ktore praktycznie (poza pewnymi wyjatkami gdzie sie sprawdzaja) okazaly sie slepa uliczka- przynajmniej jako glowne rozwiazanie plastikowych elementow. problemy z wytrzymaloscia, dokladnocia, wygladem itp. szkoda, bo gdybym poszedl inna sciezka to mialbym czas dociagnac juz do konca sprawy wypuszczenia tego wylacznika w wersji produkcyjnej a tak to tylko co 2-3 dzien jezdzilem do firmy ktora robi druki 3D na poprawki, zmiany rozwiazan, zmiany materialow i tak w kolko przez 2 miesiace okazalo sie to moim glownym zjadaczem czasu (inna sprawa ze goscie poprawki wprowadzali blednie, na odwrot, zapominali o czyms albo stwierdzali ze zrobia inaczej niz uzgodnione bo im sie wydaje ze bedzie lepiej co bylo totalnie zle).

    wiez mi ze sam jestem juz mocno zniecierpliwiony, bo plan byl juz dawno miec wszystko tip-top wypuszczone, ale dzialam i bedzie zrobione.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #44
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    sam wiesz że serwis połapie się przy pierwszym podłączeniu że nie ma SGW w przypadku twojego wysokiej jakości profesjonalnego produktu. Takie coś można zrobić w 5 min kosztuje 2 zł i nie trzeba nic demontować. Raster pasuje prosto we wtyki i w samochodach z kolanowymi poduszkami nie trzeba demontować osłony po stronie kierowcy.

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    no właśnie się nie połapie w przypadku tego wariantu z dodatkowymi kablami i wtyczkami bo SGW jest podłączone do CAN, tylko inaczej. MES widzi SGW na każdym CANie, więc Witech też zapewne nie będzie się skarżył (za jakiś czas to zamierzam przetestować, tylko nie ma tak łatwo z dostępem do Witecha). Zakładam obecnie że jedyna szansa ze ASO się połapie to jak zaglądną tam, jednak nie jest to widoczne zbytnio bo przynajmniej w Giulii jest nawiew na nogi który to zasłania, poza tym niekoniecznie zwrócą uwagę. WYdaje mi się że połapać się natomiast mogą przy zwykłym bypassie, gdzie SGW nie będzie odpowiadał (bo on ma swoje kody ISO i odzywa się na każdym CANie) - tu zakładam że ASO od razu będzie miało w topologii CAN wyraźne/wizualne potwierdzenie ze coś jest nie tak (jak np moduły z błędem na pomarańczowo podświetlone).

    Ja pisze o czymś innym - będę proponował rozwiązanie jakościowe, z pasującymi wtykami, oryginalnymi, do wielokrotnego użytku, dające możliwość jeżdżenia non stop z urządzeniem. Jest to lepsze rozwiązanie dla wielu, bo nie muszą za każdym razem gdy chcą coś zrobić (skasować błąd, dołożyć coś w proxi itp) dobierać się do wtyczek - demontaż i założenie to jednak z 5+5minut lekko (jak się juz ma wprawę), a dostęp jest taki sobie (w GIulii nur na plecach poprzez próg, rąk nie idzie tam włożyć (jestem wysoki)). Jak ktoś nie chce ryzykować wycieczki do ASO z bypassem z podłączeniem pod SGW, to będzie mógł kupić tańszą wersję coś a'la ZAtomotive i jeździć z tym czały czas a tylko wyjmować np na przegląd czy przy jakiejś nieprzewidzianej wizycie w ASO.

    Zlutowane piny to jednak druciarstwo, co najwyżej do założenia na chwilę i zdemontowania. Z takim czymś bym nie jeździł. I tak za każdym razem jak się chce coś pogrzebać z MESa? Jak komuś pasuje, proszę bardzo.

    Kolejna sprawa SGW w proxi - obecnie zrobienie proxi z bypassem wywala SGW z konfigu (różni się hex, też nie da się wprogramować z powrotem dokładnie tego samego konfigu co oryginalnie) - przekazałem poprzez PMFactory do autora MESa o tym info w zeszłym tygodniu, bo wydaje się że MES nie jest przygotowany na obsługę SGW/bypassów. W tej chwili nie jest znane to czy będzie jakiś problem (nawet w nowszych wersjach MESa) w związku z wykonaniem proxi na bypassie (i czy będzie różnica jeśli zrobi się to na bypassie bez podłączonego SGW jak i z). W każdym razie u mnie narazie konfig jest inny nawet jak wklejam swojego starego hexa (zmieniają się tylko inne ustawienia te które są do wyboru w menu np włączenie w menu ustawienia dla pokazywania nawigacji, jednak kilka bitów się nie wprogramywuje i ciągle w moim obecnym konfigu nie ma na liście modułów SGW)

    Oczywiście każdy sobie może zrobic za 2zł swój bypass, tak samo jak każdy zamiast jeździć Giulią/Stelvio może kupić 15letniego golfa tedejika i też dojechać z A do B. Jednemu wystarcza takie coś, inny chce coś więcej. I fajnie, będą różne możliwości, każdy wybierze to co mu pasuje i za ile mu pasuje.

    PS. pisałem Ci że sam miałem takie rozwiązanie na pinach jako pierwsze przetestowane, więc dobrze wiem że raster jest ten sam (100mils) a piny gabarytowo pasują.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-05-2019 o 14:46
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    zrobienie obejścia SGW to 2 zł materiał i 5 min roboty.
    mam to założone , działa , bardzo dobrze spełnia swoją rolę
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  7. #47
    Użytkownik Świeżak Avatar dzewo
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    ŚWINOUJŚCIE
    Auto
    była alfa romeo 147 1.9 jtd .Jest 159 TI 1.9 jtd
    Postów
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Mam takie bypassy jak ze strony MESa tylko że cena będzie rozsądna.
    Na dniach testy na Renegade i pewnie jakaś obudowa żeby miało ręce i nogi. Jak coś to priv.
    nie mogę wysłać na priv(niedochodzi).proszę o wiadomość

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Jak ktoś potrzebuje bypass SGW, to tu jeszcze jest kilka sztuk z pierwszej serii produkcyjnej/pilotażowej w dobrej cenie. Dla alfaholików 5% dodatkowo zniżki z kodem rabatowym Alfaholicy:
    https://shop.stuff4car.com/index.php...&product_id=53

    Różnice tylko w kosmetyce zewnętrznej wg późniejszych serii
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2011
    Auto
    Giulietta, 1.4 T-JET 120KM, 2014r
    Postów
    75

    Domyślnie

    Ktoś tu pisał o Renegade - wiecie gdzie tam jest SGW?

  10. #50
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    nad body compem bliżej ściany grodziowej. można wyciągać BCM lub cisnąć łapę i ją poobdzierać. info od klienta, sam osobiście nie grzebałem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Busso Owners 2018 - Rispetto per Giuseppe Busso 27-29.IV.2018
    Utworzone przez zeb w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2017, 22:00
  2. [Giulietta] wstęp do diagnostyki G. 1.4 MA
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 12:58
  3. Security Code
    Utworzone przez maaarcin w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 10:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory