Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 54 z 54

Temat: Security Gateway - blokada aktywnej diagnostyki OBD dla aut od 31/1/2018

  1. #51
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    czy ze względu na SGW w autach od 2018 roku nie będę mógł zdiagnozować żadnych błędów w aucie z USA wyprodukowanym w 2018?
    Chciałbym zobaczyć, czy w aucie nie ma żadnych błędów.

  2. #52
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    będziesz mógł podglądnąć błędy jak i parametry, ale nie będziesz mógł skasować błędów, zrobić testu aktywnego czy proxi. najgorsze jednak że nie będziesz mógł skasować inspekcji olejowej czy przeglądu.
    pytanie też czy na pewno masz SGW, jaka dokładnie data produkcji (w autach z USA na naklejce na słupku B) - SGW niby miały wejść 31.1.2018 ale miałem auto z marca 2018 i nie było jeszcze, mam też kolegę ze Stelvio z kwietnia 2018 i nie ma, a u mnie (prod 10.4.2018) jest.

    poza tym zapraszam do zakup bypassu SGW, korzystaj jak jeszcze kurierzy działają:
    https://shop.stuff4car.com/pl/index....&product_id=51

    A co do błędów, to w Giuliach/Stelvio zwsze jakieś siedzą - najczęściej jakieś pierdoły fałszywe typu radio/wzmacniacz nie skomunikowały się itp.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-03-2020 o 14:16
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #53
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dzięki epsonix, jakich narzędzi można użyć do sprawdzenia błędów? Za kilka tygodni, jeśli zejdzie kwarantanna, będę jechał oglądać jedno auto z USA po naprawie i chciałbym zobaczyć, czy nie ma jakichś błędów (poduchy były w aucie całe, uszkodzony prawy bok).

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Najlepiej MES, ja używam Multiplexed na laptopie - nie trzeba bawić się w adaptery na inne linie CAN, ale to 1.5kPLN. MES zwykły i jakiś ELM (USB lub BT, bez rezystora pod Fiata/Alfę) + 2 adaptery (szary i niebieski) - 350zł. Wszystko w PMFactory kupisz. Ewentualnie na iPhona jest też wersja MES, ale tu nie doradzę, nie używałem. Poszukaj czy nie ma już o tym wątku, tu zrobimy OT.

    Auto sprowadzane to będzie pełno błędów, choćby przy odłaczaniu aku czy po rozładowaniu.

    Jeśli będzie SGW i kupisz takie auto, to SGW bypass sobie załóż na stałe - szkoda się bawić w instalację za każdą potrzebą - szczególnie ważne dla posiadaczy Stelvio gdzie dostę do SGW/wtyczek to masakra, w Giulii to jeszcze znośnie choć w wersjach USA poduszka kolanowa też utrudnia operację (więcej wkrętówi jest trudniej wyjąć osłonę plastikową, do tego przysłania troche SGW)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-03-2020 o 15:39
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Zapowiedź] Busso Owners 2018 - Rispetto per Giuseppe Busso 27-29.IV.2018
    Utworzone przez zeb w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 04-12-2017, 22:00
  2. [Giulietta] wstęp do diagnostyki G. 1.4 MA
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-02-2013, 12:58
  3. Security Code
    Utworzone przez maaarcin w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 10:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory