Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Temat: Stelvio 2.0 280KM - błąd przekroczonego maksymalnego poziomu oleju.

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    ja już dawno pisałem, że mi poziom oleju nie dosyć, że nie spada, to zawsze rośnie o "1 oczko" (realnie nie ma podziałki).
    Na szczście tylko o tyle i przekroczenia nie ma.
    ASO chyba tez nauczyło się, by nie lać na maxa, bo zawsze jak odbieram, to brakuje te 10% do max i po ok tyg-miesiacu robi się 100%.
    Potem albo się utrzymuje, albo po ok 10kk spada o te 10% i po chwili jest info, wymień olej.

    A z tą oceną serio "na oko", że nie ma paliwa na serio komiczne. Jak domiesza się tam 5% paliwa, to juz podziała wskoczy a oni gówno wyczują w tej mieszańce, która pewno juz dawno straciła tez kolor?
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 28-02-2019 o 09:53

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AlfaRomeo Stelvio First Edition
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    ja już dawno pisałem, że mi poziom oleju nie dosyć, że nie spada, to zawsze rośnie o "1 oczko" (realnie nie ma podziałki).
    Na szczście tylko o tyle i przekroczenia nie ma.
    ASO chyba tez nauczyło się, by nie lać na maxa, bo zawsze jak odbieram, to brakuje te 10% do max i po ok tyg-miesiacu robi się 100%.
    Potem albo się utrzymuje, albo po ok 10kk spada o te 10% i po chwili jest info, wymień olej.

    A z tą oceną serio "na oko", że nie ma paliwa na serio komiczne. Jak domiesza się tam 5% paliwa, to juz podziała wskoczy a oni gówno wyczują w tej mieszańce, która pewno juz dawno straciła tez kolor?
    Coś w tym jest, bo jak odebrałem auto po "odlaniu" oleju to było dwa oczka poniżej tej gornej kreski, obecnie już wzroslo o 2 oczka i zostało jeszcze jedno puste oczko powyżej kreski. Ciekawe czy znowu za pare dni wyskoczy mi błąd przekroczenia poziomu oleju. To już będzie oznaczać problemy.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Imć
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    WJ
    Auto
    Giulietta MA TCT, Giulia 2.0T Veloce, Spider 916 1.8 TS
    Postów
    520

    Domyślnie

    Czy tylko właściciele Stelvio narzekają na ten problem?

    W 1.4 Multiair, zwiększona ilość paliwa w oleju często mogła się kończyć wymianą Multiaira. W Giulietcie 1.4 Multiair bywa do 5% paliwa w oleju. Jazda z czymś takim na dłuższą metę to słaby pomysł, bo olej przestaje być 0W30... Aby mieć pewność co się dzieje należałoby oddać olej do testów na obecność paliwa/glikolu. U mnie w Giulii oleju ubywa, m/w jedna kreska po 6kkm, a to ten sam silnik, więc może Stelvio ma coś spsute z elektroniką?

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Dawno już pisałem tutaj o dziwacznym zachowaniu wskaźnika poziomu po wymianie oleju w Stelvio.
    Ostatnio, natchniony odwagą niektórych kolegów z forum , użyłem MESa i po kolejnej wymianie oleju (~14500km, poprzednia wymiana po ok. 3kkm) wykonałem procedurę resetu czujnika poziomu oleju. To było to - od razu wskakuje poprawne wskazanie poziomu oleju, i się nie zmienia (a wskazanie jest zgodne z odczytem poziomu oleju w mm/litrach).
    Więc chyba jedeny sposób na wiarygodny odczyt oleju po wymianie to MES.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lord8
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Ti
    Postów
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Dawno już pisałem tutaj o dziwacznym zachowaniu wskaźnika poziomu po wymianie oleju w Stelvio.
    Ostatnio, natchniony odwagą niektórych kolegów z forum , użyłem MESa i po kolejnej wymianie oleju (~14500km, poprzednia wymiana po ok. 3kkm) wykonałem procedurę resetu czujnika poziomu oleju. To było to - od razu wskakuje poprawne wskazanie poziomu oleju, i się nie zmienia (a wskazanie jest zgodne z odczytem poziomu oleju w mm/litrach).
    Więc chyba jedeny sposób na wiarygodny odczyt oleju po wymianie to MES.
    witam
    jak wykonałeś procedure resetu czujnika poziomu oleju?

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał lord8 Zobacz post
    witam
    jak wykonałeś procedure resetu czujnika poziomu oleju?
    Po wymianie oleju trzeba wykonać dwie procedury w MES:
    1. Reset "techniczny" - wskazać elektronice, że już ma nowy olej - to w Engine->Oil change (zwróc uwagę na opis procedury w MES)
    2. Reset interwału międzyprzeglądowego na wyświetlaczu (ile pozostało do przeglądu) - to w Service->Service Interval Reset

    Poza tym, zauważyłem, że przeliczenie poziomu z mm na litry odbywa się z opóźnieniem, więc trzeba się kierować wskazaniem mm przy uzupełnianiu/nalewaniu oleju.

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    [MENTION=79118]ciafok[/MENTION] - wyprzedziłeś mnie, dodać należy aby po wymianie rozgrzać olej ( 5 min wystarczy) i dopiero dokonać powyższe czynności. (tak mówią Włosi)

  8. #28
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Tak, wszelkie pomiary poziomu oleju mają się odbywać przy jego temperaturze min 85 stopni

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lord8
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Ti
    Postów
    293

    Domyślnie

    Dzięki Panowie super,
    jeszcze jedna sprawa , gdzie jest położony fizycznie czujnik poziomu oleju,z której strony silnika i mniej wiecej gdzie,
    czy da sie go wymienic bez spuszczania oleju?

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Po wymianie oleju trzeba wykonać dwie procedury w MES:
    1. Reset "techniczny" - wskazać elektronice, że już ma nowy olej - to w Engine->Oil change (zwróc uwagę na opis procedury w MES)
    2. Reset interwału międzyprzeglądowego na wyświetlaczu (ile pozostało do przeglądu) - to w Service->Service Interval Reset
    niby po co 2ka? co ma piernik do wiatraka?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Stelvio] STELVIO FE 280KM i przyczepa 2000KG
    Utworzone przez Mandus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-07-2023, 15:53
  2. [Stelvio/Giulia] Ile bierze wam oleju silnik 280 KM?
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-05-2023, 07:33
  3. Ragazzon Stelvio 2.0 280KM
    Utworzone przez AdrianRS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 09:41
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2019, 05:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory