Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Temat: Stelvio 2.0 280KM - błąd przekroczonego maksymalnego poziomu oleju.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AlfaRomeo Stelvio First Edition
    Postów
    32

    Domyślnie Stelvio 2.0 280KM - błąd przekroczonego maksymalnego poziomu oleju.

    Witam (ponownie...)

    Jak już pisałem w wątku o akumulatorze, przy przebiegu 11k komputer zażądał wymiany oleju, co uczyniono w ASO. Bezpośrednio po tym sprawdziłem w komputerze poziom oleju - pokazywał środek tego paska. Po paru dniach sprawdziłem ponownie - podjechało trochę do góry (chyba dwa ząbki więcej) - ale jakoś się tym nie przejąłem. Niestety teraz komputer pokazuje (po zrobieniu może jakiegoś tysiąca od wymiany), że przekroczono maksymalny poziom oleju.

    Czy ktoś już miał taki problem? Jestem już umówiony w ASO, samochodu na wszelki wypadek nie używam, chcę się mentalnie przygotować na to co mnie czeka:
    - wyciek płynu chłodniczego ?
    - ulewanie paliwa przez wtryski ?
    - ASO za dużo oleju wlało ? Ale dlaczego dopiero po jakimś czasie to wyszło ?
    - awaria czujnika ?
    - błąd komputera ?

    Kurde no jeżdżę już 20 lat własnymi autami i nigdy mnie coś takiego nie spotkało... Ja wiem że na forum jest multum zadowolonych użytkowników tych nowych alf, ale ja powoli przechodzę na stronę niezadowolenia. Od początku roku kilka wizyt w ASO (akumulator), teraz to. Samochód jest leasingowany, więc rozstanie będzie proste.

    Pozdrowienia

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    w Giulii kolegi [MENTION=67999]michal35[/MENTION] przy przebiegu kilku tys km padl czujnik pozimu oleju, nie pamietam co pokazywal czy malo czy za duzo. mial zlany olej, sprawdzone czy jest dokladnie tyle ile powinno (i tyle bylo), po tym diagnoza ze czujnik do wymiany, nowy olej i ma tip-top. do ASO na lawecie, niech zrobia to samo sprawdzenie. oczywiscie nowy olej na ich koszt przy okazji - wiec fajnie bedziesz mial wyplukany silnik z poprodukcyjnych brudow.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AlfaRomeo Stelvio First Edition
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    w Giulii kolegi [MENTION=67999]michal35[/MENTION] przy przebiegu kilku tys km padl czujnik pozimu oleju, nie pamietam co pokazywal czy malo czy za duzo. mial zlany olej, sprawdzone czy jest dokladnie tyle ile powinno (i tyle bylo), po tym diagnoza ze czujnik do wymiany, nowy olej i ma tip-top. do ASO na lawecie, niech zrobia to samo sprawdzenie. oczywiscie nowy olej na ich koszt przy okazji - wiec fajnie bedziesz mial wyplukany silnik z poprodukcyjnych brudow.
    Super jeśli to będzie tylko taka pierdoła. Boli jednak strata czasu, nerwy. Szkoda, że gwarancja nie działa w trybie door-to-door. Niech zabierają samochód, zrobią w nim co trzeba (nie obchodzi mnie co), i przywiozą gdy będzie gotowy.

  4. #4
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Wyżej Epsonix sugeruje jak ma zadziałać gwarancja door to door (laweta, tak, wiem , gawiedź, Alfa na lawecie itd.. no ale tak to jest z Alfami , od prawdy się nie ucieknie ) . Tzn w połowie - pierwsze door , do drugich po odbiór już się musisz pofatygować.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    tylko dopilnuj zeby spuscili Ci olej, i dopilnuj zeby wszedl nowy - nie wiem czy sa w stanie zagwarantowac ze zlany bedzie 100% czysty.
    strata czasu - a co powiesz na ok 20 wizyt w ASO zeby doprowadzic nowy samochod do ladu ze wszystkim (i tak czeka mnie jeszcze jedna wizyta z 2 drobiazgami, ale to juz poczeka na pierwszy przeglad za 2tys km)? tak wiec pociesz sie ze niektorzy maja gorzej
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    AlfaRomeo Stelvio First Edition
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    tylko dopilnuj zeby spuscili Ci olej, i dopilnuj zeby wszedl nowy - nie wiem czy sa w stanie zagwarantowac ze zlany bedzie 100% czysty.
    strata czasu - a co powiesz na ok 20 wizyt w ASO zeby doprowadzic nowy samochod do ladu ze wszystkim (i tak czeka mnie jeszcze jedna wizyta z 2 drobiazgami, ale to juz poczeka na pierwszy przeglad za 2tys km)? tak wiec pociesz sie ze niektorzy maja gorzej
    Jeśli kupiłeś auto na własność - współczuję, nie wróży to niczego dobrego po okresie gwarancji. Jeśli leasing - chyba warto uciekać przy pierwszej możliwej okazji.

    Mam wrażenie, że posiadamy/użytkujemy jakieś prototypy, a nie integralne, przemyślane i dopracowane samochody. Choćby ten nieszczęsny infotainment. Jakiś półprodukt z początku wieku. Czemu nie dali uConnecta z jakimś tam rebrandingiem pod alfę ?? Podczas ostatniej wizycie w ASO dali mi w zastępstwie Jeepa Renegade i nie mogłem się nacieszyć wieloma aspektami tego systemu - choćby wskazania procentu naładowania aku, dotykowy ekran itp itd.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    A.R STELVIO 2.0 280 EXECUTIVE
    Postów
    56

    Domyślnie

    Opiszę swoją sytuację po 3000 przebiegu wymieniłem olej w ASO, po wymianie i przejechaniu około 50 km wskaźnik pokazywał pełny stan . Na drugi dzień poziom oleju po odpaleni auta pokazywał połowę stanu i tak było przez kolejne 3000 tyś . Obecnie po zimowym przestoju pokazuje znowu pełny stan oleju i teraz nie wiem czy kontaktować się z ASO czy też spokojnie dojechać do przeglądu który powinien być za jakieś 8000 tys. A może to czujniki tak szaleją.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    na wlasnosc, tzn leasing z 1% wykupem, i auto zamierzam trzymac jeszcze pare lat po. 8 drobiazgów (tyle ze na niektore ASO potrzebowalo kilku wizyt, albo cos zle zmontowali i wracalem), tu lista:
    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...ml#post2147404
    ale ja nie odpuszczam. nigdy auto mnie nie zawiodlo.

    ponad to co napisalem to ostatnia wizyta w zeszlym tygodniu zalatwila sprawe odjazdzajacego fotela kierowcy, a ladowanie aku jest teraz caly czas 14.4V zamiast algorytmu ktory obniza napiecie po przekroczeniu 75% naladowania (byly updaty BCM/ICP, zmienilismy tez kraj bo byla Portugalia ustawiona w kompie).

    auto teraz jest w koncu rewelka.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Ja się nie znam, ale się wypowiem. W niektórych autach na krótkich dystansach nie spala się całe paliwo, i spływa ono na dół tłoka i miesza się z olejem. Może to powodować wzrost ilości oleju

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,988

    Domyślnie

    tak glownie w silnikach z bezposrednim wtryskiem (albo tych z dpf/gpf i procedura wypalania), ale nie stanie sie to w 1tys km przejechany na krotkich odcinkach, a poza tym jedna trasa kilkaset km i paliwo odparuje.

    w mojej 159tbi (bezposredni wtrysk) po 8tys km od zmiany oleju robilem analize oleju z ciekawosci i o ile pamietam bylo 5% paliwa w oleju(tylko krotkie odcinki) u zony w giulietcie 1.4tb(posredni wtrysk) ktora tez jezdzi na krotkie odcinki po podobnym przebiegu 3.2% paliwa.
    w tbi jak po tym zrobilem trase 2x300km to poziom oleju spadl tak z 80% na 40%, potem wymienilem olej.

    w giulii jezdze glownie krotkie odcinki, stan trzyma sie na max (tylko przy wyjezdzie z aso po wymianie bylo bez 1 kreski, po postoju przez noc już pokazuje full i tak od 6tys km). tak wiec nie demonizujmy tematu.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-02-2019 o 19:05

Podobne wątki

  1. [Stelvio] STELVIO FE 280KM i przyczepa 2000KG
    Utworzone przez Mandus w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-07-2023, 15:53
  2. [Stelvio/Giulia] Ile bierze wam oleju silnik 280 KM?
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 29-05-2023, 07:33
  3. Ragazzon Stelvio 2.0 280KM
    Utworzone przez AdrianRS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 22-10-2019, 09:41
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-05-2019, 05:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory