Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Wymiana przycisku start engine

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cześć. Ostatnio coś mnie podkusiło aby zmienić przycisk start stop na czerwony. Wymiana teoretycznie prosta- 30-45min. W rzeczywistości nie jest aż tak różowo, u mnie trwało chyba ze 2 godz., a po drodze zdążyłem posiwieć... Opiszę krótko, może się przyda, może nie. Odpiąłem akumulator dla świętego spokoju, wyjęcie air-bagu to pryszcz: śrubokrętem trzeba zdecydowanie wcisnąć drut, który nawet trochę widać w świetle otworu ( nawiązuję do zdjęć z shopeurocompulsion.net). Poduszkę wyciągamy, nie odpinając przewodów. Dalej trzeba odkręcić dwie śruby Imbusem bodajże 3mm, które są z tyłu kierownicy na bocznych ramionach, śrubkę w dolnej części kierownicy (+) i dwie śrubki z tyłu przycisku start stop (+). Otwory są częściowo zasłonięte, ale to nie przeszkadza. Dalej zaczynają się lekkie schody: panele z przyciskami są przymocowane do kierownicy na wcisk przy samym wieńcu- takie bolce z gumką, trzeba podważyć. Od strony dziury po poduszce na dole, gdzie mniej więcej odchodzą srebrne ramiona, są dwa zatrzaski. Nie zauważyłem ich i w instrukcji nie było o nich mowy, ale odpięły się niepołamane po szarpnięciu Tam, gdzie na dole kierownicy stykają się z wieńcem srebrne ramiona od strony lewej( od drzwi kierowcy) jest taki mały bolec na dolnym ramieniu. Niestety umknęło mi jak on się odczepia od wieńca kierownicy, jakoś tak szarpnąłem ,że samo się odczepiło... I clou programu: po odczepieniu paneli z przyciskami, trzeba odłączyć lewą wtyczkę od panelu. Niestety przewody są dość krótkie -ok. 3-4 cm, a sama wtyczka dość głęboko w gnieździe... Koniec końców niechcący urwałem te przewody! Zdębiałem, posiwiałem w sekundzie, a potem kląłem w głos, aż sąsiedzi pozamykali się ze strachu w domach. Na szczęście to 4 cienkie przewodziki zakończone takimi malutkimi blaszanymi wsuwkami, więc wyjąłem wtyczkę i po wielu trudach spowrotem umieściłem w niej te druciki. Wyjęcie i wymiana przycisku nie stwarzała problemu, włożenie wtyczek do paneli jak pisałem jest upierdliwe bo przewody są krótkie, a gniazda niewidoczne. Podczas całej operacji przeszkadza nieco poduszka bo dynda na krótkich przewodach, a odpiąć nie można. Składanie wszystkiego do kupy jest już łatwiejsze. Jak dolne ramię panelu weszło na miejsce nie wiem po dziś dzień... pozdrawiam

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    dzięki za instrukcję. dlaczego nie odpinałeś poduszki? przy wyłączonym aku w czym problem? Lio wypinał na podłączonym w ogóle się tym nie przejmował jak wymieniał kierownice czy dodawał ACC.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    6

    Domyślnie

    w instrukcji coś było, żeby nie odpinać, więc nie ryzykowałem bo do serwisu mam coś około 100km. Kiedyś moje poprzednie auto- E46 było u blacharza do poprawek, majster zdjął boczek drzwi (wewnątrz jest air-bag) i potem świeciła się kontrolka poduszek, musiałem skasować na komputerze...

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    właśnie rozbierałem swoją starą kierę w ramach szkolenia przed zleceniem, no muszę przyznać że trochę się nagimnastykowałem. boki za nic nie chciały puścić a na dźwignię łyżką plastikową zaczynałem zostawiać ślady na skórze. męczyłem, ciągnąłem, podważałem, szarpałem, poprzeklinałem i się udało bez strat. rozłożona na części pierwsze i złożona. nie umiem powiedzieć ile mi to zajęło, ze 30min? ale kierę miałem już na wierzchu (choć może i na aucie się robi lepiej, a w końcu poduszkę wyjmuje się w minutę/dwie reszta to też szybka piłka).

    pytanie tylko czy po złożeniu nie skleić jakimś butaprenem w tych miejscach gdzie wcześniej były ślady kleju? no żeby za jakiś czas coś nie rozeszło się i nie zaczęło się bardziej ruszać a przez to i skrzypieć? może przed montażem też warto trochę porpyskać w miejscach gdzie nie ma kleju smarem silikonowym żeby nie okazało się że potem będzie trzeszczeć?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Ja tez sie troche umordowalem. U mnie wszystko bylo mocno posmarowane klejem. W dolnej czesci "aluminiowy" krzyzak tak sie przykleil ze oderwalem go z czescia kierownicy. Cale szczescie po zlozeniu nie widac. Ja bym raczej polecal odkrecenie kierownicy i zrobienie tego na spokojnie na stoliku. Dostep do srub jest wtedy zdecydowanie lepszy.
    Powtorze jeszcze za kolega z gory. Zeby zdjec poduszke trzeba wcisnac drut ktory widac przez ten otwor. Nie zadne przekrecanie itp.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191102_145806.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	93.5 KB
ID:	263784  
    Ostatnio edytowane przez thunderbird ; 22-11-2019 o 18:17
    "...Alfa 159, the fact that you're breathing doesn't mean you're alive..."
    AR Stelvio 2,0 Multiair 200PS (2019-...)/Lexus IS200t 245PS (2016-2019) / AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS @206PS/420Nm Nero Carbonio (2011-2016) / AR 156 Sedan 2,4JTD CF3 140PS Nero fuoco (2008-2011)

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Giulia Ti 2019
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał bart17 Zobacz post
    Cześć. Ostatnio coś mnie podkusiło aby zmienić przycisk start stop na czerwony. Wymiana teoretycznie prosta- 30-45min. W rzeczywistości nie jest aż tak różowo, u mnie trwało chyba ze 2 godz., a po drodze zdążyłem posiwieć... Opiszę krótko, może się przyda, może nie. Odpiąłem akumulator dla świętego spokoju, wyjęcie air-bagu to pryszcz: śrubokrętem trzeba zdecydowanie wcisnąć drut, który nawet trochę widać w świetle otworu ( nawiązuję do zdjęć z shopeurocompulsion.net). Poduszkę wyciągamy, nie odpinając przewodów. Dalej trzeba odkręcić dwie śruby Imbusem bodajże 3mm, które są z tyłu kierownicy na bocznych ramionach, śrubkę w dolnej części kierownicy (+) i dwie śrubki z tyłu przycisku start stop (+). Otwory są częściowo zasłonięte, ale to nie przeszkadza. Dalej zaczynają się lekkie schody: panele z przyciskami są przymocowane do kierownicy na wcisk przy samym wieńcu- takie bolce z gumką, trzeba podważyć. Od strony dziury po poduszce na dole, gdzie mniej więcej odchodzą srebrne ramiona, są dwa zatrzaski. Nie zauważyłem ich i w instrukcji nie było o nich mowy, ale odpięły się niepołamane po szarpnięciu Tam, gdzie na dole kierownicy stykają się z wieńcem srebrne ramiona od strony lewej( od drzwi kierowcy) jest taki mały bolec na dolnym ramieniu. Niestety umknęło mi jak on się odczepia od wieńca kierownicy, jakoś tak szarpnąłem ,że samo się odczepiło... I clou programu: po odczepieniu paneli z przyciskami, trzeba odłączyć lewą wtyczkę od panelu. Niestety przewody są dość krótkie -ok. 3-4 cm, a sama wtyczka dość głęboko w gnieździe... Koniec końców niechcący urwałem te przewody! Zdębiałem, posiwiałem w sekundzie, a potem kląłem w głos, aż sąsiedzi pozamykali się ze strachu w domach. Na szczęście to 4 cienkie przewodziki zakończone takimi malutkimi blaszanymi wsuwkami, więc wyjąłem wtyczkę i po wielu trudach spowrotem umieściłem w niej te druciki. Wyjęcie i wymiana przycisku nie stwarzała problemu, włożenie wtyczek do paneli jak pisałem jest upierdliwe bo przewody są krótkie, a gniazda niewidoczne. Podczas całej operacji przeszkadza nieco poduszka bo dynda na krótkich przewodach, a odpiąć nie można. Składanie wszystkiego do kupy jest już łatwiejsze. Jak dolne ramię panelu weszło na miejsce nie wiem po dziś dzień... pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_9619.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	70.4 KB
ID:	276454

    Mógłbyś mi zaznaczyć na zdjęciu gdzie się znajdują te 2 klipsy do odpięcia panelu? Czy musze także zdemontować ta srebrną listwę ozdobną?

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Zajrzyj na zdjęcia z tego poradnika: https://shopeurocompulsion.net/blogs...ch-replacement

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    [MENTION=81004]bart17[/MENTION], po odpięciu aku poduszkę odpinasz a nie że dynda na przewodach - w starszych wersjach odpina się przy poduszce po podniesieniu blokady, w nowszych (~2019+) wypinasz przy zwijaczu. do tego klakson, śrubokrętem typu 2.5mm flat naciskam blokadę od tyłu i wypycham (ona najczęściej "normalnie" nie idzie - ciasno siedzi) - łączie 30sek roboty a nie przeszkadza, nie porysujesz czegoś, nie nadwyrężysz kabla
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Giulia Ti 2019
    Postów
    13

    Domyślnie

    nie ma wlasnie tego punktu wyszczegolnionego, tam jest napisane aby podważyć dwa klipsy, ale gdzie one się znajdują? Nie chce niczego porysować.

    - - - Updated - - -

    nie ma wlasnie tego punktu wyszczegolnionego, tam jest napisane aby podważyć dwa klipsy, ale gdzie one się znajdują? Nie chce niczego porysować ani urwać.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Ostatnio człowiek wstawiał chyba na Fb instrukcję zmiany samego przycisku czerwonego z ali za 15zł. Wszystko git, nic nie trzeba rozłączać a jakość ponoć lepsza niż czarnego oryginału.

Podobne wątki

  1. [159] Podświetlenie przycisku START/STOP
    Utworzone przez cimon102 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 21:58
  2. [159] wymiana wytartego przycisku start stop na inny
    Utworzone przez claris1994 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2017, 17:37
  3. [Giulietta] Check engine i Start&Start niedostępny
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 03:52
  4. Montowanie przycisku start engine
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2016, 14:07
  5. [159] Obudowa przycisku Start/Stop
    Utworzone przez Moyset w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory