Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Temat: Wymiana przycisku start engine

  1. #21
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Giulia Ti 2019
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał zdroju Zobacz post
    Załącznik 276454

    Mógłbyś mi zaznaczyć na zdjęciu gdzie się znajdują te 2 klipsy do odpięcia panelu? Czy musze także zdemontować ta srebrną listwę ozdobną?
    Mógłby ktoś się wypowiedzieć kto to rozbierał? Czekam na konkretną odpowiedź. Z góry dzięki !

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Peesu
    Dołączył
    07 2020
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Auto
    Stelvio 280 USA 2018r
    Postów
    58

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Ostatnio człowiek wstawiał chyba na Fb instrukcję zmiany samego przycisku czerwonego z ali za 15zł. Wszystko git, nic nie trzeba rozłączać a jakość ponoć lepsza niż czarnego oryginału.
    Ja wstawiałem tutaj na forum. Założyłem temat osobny gdzieś chyba na drugiej stronie jest

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    Giulia Ti 2019
    Postów
    13

    Domyślnie

    Ja właśnie jestem na etapie składania wszystkiego do kupy... Nie pamietasz jak to bylo z tym dolnym panelem? Nie chce on wejść za nic w świecie... Od czego zacząć właśnie od dolnego czy ramieni panelu?

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar araneus
    Dołączył
    09 2019
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR Giulia Veloce
    Postów
    52

    Domyślnie

    Uff udało mi się Ale strach był, zwłaszcza po opowieściach niektórych użytkowników forum (poduszka, połamane klipsy, uszkodzona wtyczka). Najbardziej się namęczyłem ze śrubkami z tyłu na ramionach kierownicy, tych na 3 mm imbus - duży śrubokręt nie wchodzi, więc musiałem takim drutem wygiętym w "L", jak z Ikei.
    Ale po kolei:
    1. Odkręcić 2 imbusy 3mm z tyłu kierownicy, po jednym na prawym i lewym ramieniu
    2. Odkręcić śrubokrętem krzyżakowym śrubkę na dolnym ramieniu kierownicy (z tyłu)
    3. Odkręcić dwie śrubki (+) z tyłu za przyciskiem. Są częściowo przysłonięte, ale da się tam wepchnąć śrubokręt
    4. Pod kierownicą jest otwór, w którym widać blaszkę-drut. Trzeba go nacisnąć, najlepiej płaskim śrubokrętem - wyskoczy poduszka z klaksonem. Poduszki nie odpinałem, dyndała sobie.
    5. Teraz można wyciągnąć panele z przyciskami na kierownicy. Użyłem do tego celu plastikowej łyżki, podważając stopniowo od zewnątrz każde z ramion kierownicy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	lyzka.JPG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	23.5 KB
ID:	278755
    6. Jest dostęp do przycisku, trzeba tylko odpiąć wtyczkę. Kabelki są dość krótkie, co nie ułatwia sprawy, ale udało się przy pomocy płaskiego śrubokręta. Nie odpinałem wtyczek paneli z przyciskami.
    7. Wpiąć wtyczkę nowego przycisku. Przycisk włożyć na miejsce, założyć obudowę przycisku i ją przykręcić.
    8. Wcisnąć obudowę paneli na swoje miejsce, zaczynając od dolnego ramienia.
    9. Teraz trzeba wcisnąć z powrotem klakson z poduszką. Będzie kliknięcie i dźwięk klaksonu.
    10. Pozostaje tylko wkręcenie śrubek na miejsce.
    Całość zajęła mi ok. 1 godziny.

  5. #25
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czy ktoś z Was wymieniał samą plastikową nakładkę przycisku start/stop?
    Chodzi mi o ten element: https://allegro.pl/oferta/przycisk-s...a-de66b9dfae24
    Czy jest to do ogarnięcia bez uszkodzeń, bez całej tej stresującej "zabawy", opisanej w poprzednim poście?

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    Giulia
    Postów
    124

    Domyślnie

    Też jest gdzieś tutaj opisane na forum. Przycisk jest na zatrzaski, najlepiej obkleic sobie tasmą całe mocowanie i probować go podważyć. Nowy po prostu wciskasz

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=91328]p11k[/MENTION], dziękuję :-)

    Znalazłem tylko tyle:
    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Ostatnio człowiek wstawiał chyba na Fb instrukcję zmiany samego przycisku czerwonego z ali za 15zł. Wszystko git, nic nie trzeba rozłączać a jakość ponoć lepsza niż czarnego oryginału.
    Opisu nie znalazłem. FB nie mam ;-)

  8. #28
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    W starym przycisku wywierciłem otwór ok. 4mm (można dwa otwory jak nie chce wyjść) i cienkim "szpikulcem" włożonym w wykonany otwór podważyłem bok przycisku - wyskoczył bez większego problemu. Nowy przycisk ma zatrzaski, montaż bezproblemowy.

  9. #29
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    W starym przycisku wywierciłem otwór ok. 4mm (można dwa otwory jak nie chce wyjść) i cienkim "szpikulcem" włożonym w wykonany otwór podważyłem bok przycisku - wyskoczył bez większego problemu. Nowy przycisk ma zatrzaski, montaż bezproblemowy.
    Miałem pisać to samo, za pokrywą przycisku nie ma nic, nie ma obaw że się coś uszkodzi jak wiertło wejdzie z 10mm

    Kupiłem też na ali - jakość niczego sobie (w każdym razie świeci sam napis a nie całość), zapakowane w opakowaniach do soczewek żeby się w transporcie nie uszkodziły, za 2 szt z przesyłką dałem coś koło 25zł i w tydzień doszły, jakby mi ktoś je podał z nr seryjnym w woreczku alfy to idzie uwierzyć że oryginał.

    teraz inflacja je chwyciła: https://pl.aliexpress.com/item/10050...Kd9KQgcFAsJrPQ

    a takim zagietym wyciągałem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2022-11-29 165229.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	32.7 KB
ID:	285462
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 29-11-2022 o 16:55

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    kaz156, tomek_poznan, dziękuję!

Podobne wątki

  1. [159] Podświetlenie przycisku START/STOP
    Utworzone przez cimon102 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-08-2017, 21:58
  2. [159] wymiana wytartego przycisku start stop na inny
    Utworzone przez claris1994 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-05-2017, 17:37
  3. [Giulietta] Check engine i Start&Start niedostępny
    Utworzone przez Roman35 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 03:52
  4. Montowanie przycisku start engine
    Utworzone przez drafter w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-12-2016, 14:07
  5. [159] Obudowa przycisku Start/Stop
    Utworzone przez Moyset w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory