Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Temat: "Zmien olej" wola mimo ze 12500 km ii 204 dni do zmiany takze sie wyswietla????

  1. #31
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Algorytm olejowy choć skomplikowany to wskazuje iż właściwe założone parametry oleju się kończą.
    chyba nie do końca tak jest. Wymieniłem sobie olej po 9k km bez kasowania inspekcji, a i tak po 14k km krzyczało mi o wymianie. Jak nie robiłem pomiędzy przeglądowej wymiany to też woła po 14k km. Taki to skomplikowany algorytm.

  2. #32
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    chyba nie do końca tak jest. Wymieniłem sobie olej po 9k km bez kasowania inspekcji, a i tak po 14k km krzyczało mi o wymianie. Jak nie robiłem pomiędzy przeglądowej wymiany to też woła po 14k km. Taki to skomplikowany algorytm.
    No w obu przypadkach wyliczył, że Twoje użycie auta zużywa olej przy 14k km lub ile tam czasu minęło. O ile nie zmieniłeś stylu jazdy to działa tak jak powinien.

  3. #33
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    chyba nie do końca tak jest. Wymieniłem sobie olej po 9k km bez kasowania inspekcji, a i tak po 14k km krzyczało mi o wymianie. Jak nie robiłem pomiędzy przeglądowej wymiany to też woła po 14k km. Taki to skomplikowany algorytm.
    no bo niby skąd ma ECU wiedzieć jakiej jakości jest obecnie olej - w naszych nie ma czujnika który by mógł określić jego zużycie, jest prosty algorytm który wylicza wg skasowania inspekcji i moze co najwyżej uwzględniać rzeczy typu ilość startów, obroty*czas itp, choć w praktyce mi to wygląda że głównie liczą się km i czas (15tys km / 1 rok)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #34
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    uruchomienie
    temp jednostki
    odległość km
    czas

  5. #35
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Coś nowego w tym temacie? Właśnie Stelvio wywaliło mi wymianę oleju mimo ze był wymieniany w marcu tego roku i jeszcze 10 tys km do następnego serwisu.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #36
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Bo ci nie skasowali wymiany tylko przeglad?

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Czy te "kasacje" można zrobić samemu? Każdy mechanik z jakimś tam przyrządem to zrobi? Czy TYLKO Alfy serwis ma dostęp?

  8. #38
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Jeśli nie masz modułu SGW, albo masz ale dołożyłeś bypass tego modułu - to każdy Ci to zrobi przy pomocy MES czy AlfaOBD (programy płatne).

    Edit: zadaje się że jakieś bardziej profesjonalne programy warsztatowe (Boscha?) też to umożliwiają. Więc kwestia też wyposażenia warsztatu.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 10-09-2023 o 09:58

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GTV 2.0 TS
    Postów
    51

    Domyślnie

    Jestem po wymianie oleju, bez kasowania wartości. Mam MESa 5.2 i Viaken STN2120 Bluetooth. Czy dobrze kumam, że procedura jst taka?
    Wymiana samego oleju:
    - Support for Service Interval Reset (Giulia)
    Moduł z resetem po wymianie oleju:
    - Support for Magneti Marelli IAW 10JA CF6/EOBD Injection (2.0) (Giulia, Stelvio)
    Zapisuję to, chyba transferuje się to do proxi ? I to wszystko?

  10. #40
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    w zadnym proxi nic sie nie zmienia. Potwierdz sobie wymiane tym ze degradacja oleju zmieni sie na 99%. W mes bywaky problemy z ta procedura.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. "Wpadnięte sprzęgło" problem zmiany biegów
    Utworzone przez cichy_wpNs w dziale 147
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 15-03-2016, 11:01
  2. [Giulietta] "Boot open" mimo że zamkniety
    Utworzone przez kos4 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2016, 01:17
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 19:07
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 21:51
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 23:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory