Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 256

Temat: Wymiana foteli na elektryczne

  1. #21
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Panowie,

    Wstawił ktoś te fotele? Zastanawiam się nad wymianą szmaciaków na skórę. Zakładam, że w najgorszym wypadku funkcje elektryczne nie będą działać.
    Brak pamięci to nie byłby dla mnie problem. Gorzej jeżeli nie działało by elektryczne ich ustawianie.
    Czy do uruchomienia ogrzewania wystarczy panel klimy z odpowiednimi przyciskami plus zmiany w ECU, czy trzeba jeszcze coś dokładać? Mam auto z 2017 roku, więc jest szansa, że ma więcej kabli.
    Pozdrawiam
    "...Alfa 159, the fact that you're breathing doesn't mean you're alive..."
    AR Stelvio 2,0 Multiair 200PS (2019-...)/Lexus IS200t 245PS (2016-2019) / AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS @206PS/420Nm Nero Carbonio (2011-2016) / AR 156 Sedan 2,4JTD CF3 140PS Nero fuoco (2008-2011)

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Mito 135 MA TCT było, Giulietta 170 MA TCT_była, Stelvio 200KM, Ducato 3,0 160 AT był, Corsa 130
    Postów
    221

    Domyślnie

    Bo to jest delikatna akcja. Jeśli jesteś wąski w biodrach możesz nie poczuć.

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Panowie,

    Wstawił ktoś te fotele? Zastanawiam się nad wymianą szmaciaków na skórę. Zakładam, że w najgorszym wypadku funkcje elektryczne nie będą działać.
    Brak pamięci to nie byłby dla mnie problem. Gorzej jeżeli nie działało by elektryczne ich ustawianie.
    Czy do uruchomienia ogrzewania wystarczy panel klimy z odpowiednimi przyciskami plus zmiany w ECU, czy trzeba jeszcze coś dokładać? Mam auto z 2017 roku, więc jest szansa, że ma więcej kabli.
    Pozdrawiam
    od jednego handlarza od ktorego kupowalem graty na retrofit dostalem info ze ma fotele z Q. Te sportowe standardowe (skora + alcantara, jak w Veloce Ti i bez elektryki). ma tez boczki czarne z czerwonymi przeszyciami. zrozumialem ze za calosc chcial 3k, ale trzebaby sie upewnic ze cena z boczkami bo z gosciem ciezko sie gadalo. Tylko 2 sprawy:
    1.fotel kierowcy ma drobne uszkodzenie w rogu na alkantarze - trzebaby do tapicera i tam pewnie cos naprawic lub wstawic kawalek nowej alkantary (albo calosc alkantary dolnego siedziska wymienic)
    2.tylka kanapa jak to w Q nie jest dzielona. Mysle ze znow tapicer samochodowy i pokrowiec z oparcia dac mu do przerobienia na swoj - mysle ze za <1k te 2 sprawy da sie to ogarnac.

    Gosc ma tez podlokietnik, ale nie pisal zeby cena byla z tym. Zadawalem mu pytania, ale odpowiadal niepelnie a przez telefon tez ciezko bylo konkrety wyciagnac.

    Jak chcesz to daj znac na PW to wysle CI kontakt. To co mi on wyslal za pobraniem bylo OK, gorzej z rzeczami ktore nagral od swojego znajomego, innego handlarza, tam nie dostalem tego co chcialem (kierownica z Q bez podgrzewania a miala byc z - zarzekali sie ze na panelu byl przycisk grzanej kiery, ale pewnie cos poknocili albo mi zla wyslali)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    od jednego handlarza od ktorego kupowalem graty na retrofit dostalem info ze ma fotele z Q. Te sportowe standardowe (skora + alcantara, jak w Veloce Ti i bez elektryki). ma tez boczki czarne z czerwonymi przeszyciami. zrozumialem ze za calosc chcial 3k, ale trzebaby sie upewnic ze cena z boczkami bo z gosciem ciezko sie gadalo. Tylko 2 sprawy:
    1.fotel kierowcy ma drobne uszkodzenie w rogu na alkantarze - trzebaby do tapicera i tam pewnie cos naprawic lub wstawic kawalek nowej alkantary (albo calosc alkantary dolnego siedziska wymienic)
    2.tylka kanapa jak to w Q nie jest dzielona. Mysle ze znow tapicer samochodowy i pokrowiec z oparcia dac mu do przerobienia na swoj - mysle ze za <1k te 2 sprawy da sie to ogarnac.

    Gosc ma tez podlokietnik, ale nie pisal zeby cena byla z tym. Zadawalem mu pytania, ale odpowiadal niepelnie a przez telefon tez ciezko bylo konkrety wyciagnac.

    Jak chcesz to daj znac na PW to wysle CI kontakt. To co mi on wyslal za pobraniem bylo OK, gorzej z rzeczami ktore nagral od swojego znajomego, innego handlarza, tam nie dostalem tego co chcialem (kierownica z Q bez podgrzewania a miala byc z - zarzekali sie ze na panelu byl przycisk grzanej kiery, ale pewnie cos poknocili albo mi zla wyslali)
    No tylko trzeba pamiętać ze tam są poduszki i najczęściej ich ponoc nie ma jesli auto po wypadku.. stąd ja się zatrzymałem z tematem.

    A co do kierownicy to tez wlasnie szukałem opcji jak to sprawdzić wziąłem nawet Ta co kupiłem do ASO i nikt nie wiedziała jak to sprawdzić.. podpiac I sprawdzić czy grzeje..
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], jaki tam jest numer klucza do odkrecenia kiery?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    No tylko trzeba pamiętać ze tam są poduszki i najczęściej ich ponoc nie ma jesli auto po wypadku.. stąd ja się zatrzymałem z tematem.

    A co do kierownicy to tez wlasnie szukałem opcji jak to sprawdzić wziąłem nawet Ta co kupiłem do ASO i nikt nie wiedziała jak to sprawdzić.. podpiac I sprawdzić czy grzeje..
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], jaki tam jest numer klucza do odkrecenia kiery?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    sprawdza sie prosto czy jest grzanie - sa wtedy 3 wtyczki w kierownicy, oprocz niebieskiej od przyciskow i szarej od klaksonu chyba jest czarna. ja nie dostakem fotek i gosc wyslal mi kiere bo niby dokladnie tska jak chcialem... moglem zwrocic ale stwierdzilem ze na lato moge zalozyc a potem sprzedam bez problemu taki rarytasik z prawdziwa skora, alcantara i carbonem - to nie jest standardowa kiera z q tylko za doplata opcja.

    jeszcze nie zakładałem wiec nie wiem jaki rozmiar nakladki klucza. moze w aso przy przegladzie ja wrzuce bo popiskuje mi kierownica przy kreceniu, 2x juz pryskali smarem w sprayu, pewnie teraz beda denontowac i ogladac/smarowac ze zdjeta kiera, bedzie dobra okazja zamienic przy nich (zeby sie potem nie czepiali)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 11-04-2019 o 12:57

  6. #26
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    od jednego handlarza od ktorego kupowalem graty na retrofit dostalem info ze ma fotele z Q. Te sportowe standardowe (skora + alcantara, jak w Veloce Ti i bez elektryki). ma tez boczki czarne z czerwonymi przeszyciami. zrozumialem ze za calosc chcial 3k, ale trzebaby sie upewnic ze cena z boczkami bo z gosciem ciezko sie gadalo. Tylko 2 sprawy:
    1.fotel kierowcy ma drobne uszkodzenie w rogu na alkantarze - trzebaby do tapicera i tam pewnie cos naprawic lub wstawic kawalek nowej alkantary (albo calosc alkantary dolnego siedziska wymienic)
    2.tylka kanapa jak to w Q nie jest dzielona. Mysle ze znow tapicer samochodowy i pokrowiec z oparcia dac mu do przerobienia na swoj - mysle ze za <1k te 2 sprawy da sie to ogarnac.

    Gosc ma tez podlokietnik, ale nie pisal zeby cena byla z tym. Zadawalem mu pytania, ale odpowiadal niepelnie a przez telefon tez ciezko bylo konkrety wyciagnac.

    Jak chcesz to daj znac na PW to wysle CI kontakt. To co mi on wyslal za pobraniem bylo OK, gorzej z rzeczami ktore nagral od swojego znajomego, innego handlarza, tam nie dostalem tego co chcialem (kierownica z Q bez podgrzewania a miala byc z - zarzekali sie ze na panelu byl przycisk grzanej kiery, ale pewnie cos poknocili albo mi zla wyslali)
    Kolego epsonix,

    Dzieki za propozycje. Raczej wolałbym wersję sportową, ale nie Q, tylko takie cywilne jak z załączonego zdjęcia. Boczków nie planuję zmieniać, boję się, że zacznie się skrzypienie.
    Możesz podesłać jakieś zdjęcia tych quadrifoglio?
    Czy zmiana panelu klimy na taki z przyciskami do grzania foteli jest trudna i ryzykuję powstanie rys??

    Pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fotele.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	93.3 KB
ID:	256884  
    "...Alfa 159, the fact that you're breathing doesn't mean you're alive..."
    AR Stelvio 2,0 Multiair 200PS (2019-...)/Lexus IS200t 245PS (2016-2019) / AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS @206PS/420Nm Nero Carbonio (2011-2016) / AR 156 Sedan 2,4JTD CF3 140PS Nero fuoco (2008-2011)

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Kolego epsonix,

    Dzieki za propozycje. Raczej wolałbym wersję sportową, ale nie Q, tylko takie cywilne jak z załączonego zdjęcia. Boczków nie planuję zmieniać, boję się, że zacznie się skrzypienie.
    Możesz podesłać jakieś zdjęcia tych quadrifoglio?
    Czy zmiana panelu klimy na taki z przyciskami do grzania foteli jest trudna i ryzykuję powstanie rys??

    Pozdrawiam
    to sa o takim dokladnie ksztalcie tylko z alcantara w srodku i manualna regulacja.

    nie wyciagalem panelu, ale z tego co widziale w instrukcji banal - podwazasz, wyskakuje, odpinasz. tylko czy to wystarczy? a masz wszystkie wiazki? analizowales schematy? elektryka i podgrzewanie to moze byc gruba robota na wiele godzin, dokladanie wiazek/pinow do wtyczek, lutowanie, aktywowanie czegos w kompie itp. jesli pytasz czy panel sie ciezko wyjmuje to nie wiem czy nie za duza sprawa na pierwszy raz (zgaduje bo nie masz zadnego doswiadczenia) - paneli to sie bedziesz musial nasciagac zapewne. moze lepiej wlasnie fotele manualne, a takie sa te z Q.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190404_165239.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	55.6 KB
ID:	256886Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190404_165256.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	59.6 KB
ID:	256887Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190404_165323.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	37.6 KB
ID:	256888Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190404_165410.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	68.1 KB
ID:	256889
    tylko musisz zalozyc naprawe tego przedniego i przerobienie pokrowca tylnego oparcia na skladany (bo taki zapewne masz), zgaduje 1tys koszt?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    cena 3k jest z boczkami, tu foto:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190404_181523.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	66.6 KB
ID:	256891 i z tego co wiem tez z podlokietnikiekm, fotki nie moge na szybko znalezc, czarny z czerwonymi przeszyciami.
    mysle ze mozesz kupic same fotele tez, bo boczki/podlokietnik sa od drugiego handlarza - kumpla tego co ma fotele. ten drugi mowil ze komplet boczkow+podlokietnik ok 1tys, wiec moze te fotele bys wyhaczyl za ok 2 tys? trzebaby sie upewnic jeszcze jesli chodzi o mocowanie no i poduszki, ale ze zdjec nie widze zeby cos bylo wystrzelone.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #29
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Panowie pytanie, czy, ten fotel ma grzanie tyłka?
    Ja w swoich nie mam o mam tylko ta zielona wtyczkę. Tu w tyle fotel widać jesscze jedna, pytanie czy to może być grzanie

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 17-05-2019 o 18:22

  10. #30
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    wg rysynków z eLearna (schemat E3075 który omawialiśmy wczoraj telefonicznie), wygląda na to że ta czarna mała wtyczka z tyłu to O040B wtyk od grzałki tyłka i dalej idzie kabel do oparcia i tam jest wtyczka O040A do grzania pleców. looknij sobie w eLearnie jeszcze jak wyglądają te wtyczki - przecież tam są rysunki i zdjęcia nawet
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [159] przerobienie foteli manualnych na elektryczne
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:11
  3. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  4. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  5. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory