Strona 9 z 26 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 256

Temat: Wymiana foteli na elektryczne

  1. #81
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    W mojej Giulii do danego przycisku foteli zapamiętuje położenie lusterek. Wykorzystuję to czasem gdy potrzebuję żeby prawe lusterko pokazało krawężnik - mam zaprogramowany fotel tak samo na dwóch przyciskach, tylko różnią się ustawieniem prawego lusterka. Podjeżdżam, przyciskam i za chwilkę widzę krawężnik. Trochę kombinacji ale działa i sprawdza się.

  2. #82
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    W moim aucie przy wsiadaniu i wysiadaniu ustawiają się tylko fotele. Nie zauważyłem aby lusterka robiły jakieś ruchy poza złożeniem i rozłożeniem.
    Tam była chyba jakas akcja serwisową na to o ile dobrze pamiętam.. u mnie też nic nie robia chyba że wybiorę jakas pozycje z pamięci ktora ma inne ustawienia

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #83
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Jest pewna ciekawostka/niedogodność/wyzwanie - lusterka.

    Przy wysiadaniu fotel się odsuwa, po wejściu fotel się wsuwa i ustawiają lusterka - i tak 50/50 ustawiają się dobrze (czyli nic nie robią) a czasem wykręcają się w jakieś dziwne strony. Czy (pytanie do osób co mają elektrykę) - lusterka zapamiętuje się tym samym przyciskiem co fotele? Ktoś ma pomysł jak można to w ogóle wyłączyć. Jestem jedynym kierowcą i ustawianie tych lusterek jest kompletnie zbędne.
    co do problemow z rozklafaniem sie i zkym ustawiabiem szkiel lusterek to moze cos podobnego na co byla kampania bodajze 8235 czy 33 nie pamietam. znajdz moj temat z maja 2018 w nowym aucie to miakem ja i [MENTION=21550]Arluen[/MENTION] a na jesien byla kampania.

    co do odjezdzania, w autach prod gdzies 6.2018 wprowadzilu ustawienie w menu radia, jak masz starsze to moze sie uda zaktywowac w proxi - 7 siebie to zrobikem ake nie wiem czy nie pitrzeba bowego firmwaru radia (ja mam obecnie mv085.xxx.xxx)

  4. #84
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    co do problemow z rozklafaniem sie i zkym ustawiabiem szkiel lusterek to moze cos podobnego na co byla kampania bodajze 8235 czy 33 nie pamietam. znajdz moj temat z maja 2018 w nowym aucie to miakem ja i [MENTION=21550]Arluen[/MENTION] a na jesien byla kampania.

    co do odjezdzania, w autach prod gdzies 6.2018 wprowadzilu ustawienie w menu radia, jak masz starsze to moze sie uda zaktywowac w proxi - 7 siebie to zrobikem ake nie wiem czy nie pitrzeba bowego firmwaru radia (ja mam obecnie mv085.xxx.xxx)
    Mnie raczej na kampanie nie przyjmą to chyba najgorsza rzecz w retrofitach (bo i jak samemu zaaktualizowac ACC np z kampanii) - czy ktoś trenował może jak to obejść?

    Ja mam stare radio 002, odjeżdżanie fotela dla kogoś o wzroście prawie 2m jest super sprawą - duża wygoda, także nie chcę go wyłączać.

    Wątek czytałem ale nie mogę teraz odnaleźć (ta wyszukiwarka na forum to wytwór szatana). Jeżeli dobrze pamiętam ostatecznie wymienili Ci panel od sterowania lusterek w drzwiach? Mam czekający na wolne popołudnie nowy (całe boczki) i w tym upatruję swoją szansę.

  5. #85
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    kampania polegała na wymianie modułu regulacji lusterek w lewych drzwiach (część panelu, bez sterowania szybami), pewnie na jakiś pozmianowy, plus wymiana sterowania szybą od strony pasażera w przednich drzwiach. nie wiem czy u Ciebie jest ten sam problem co u mnie - u mnie i drugiego kolegi był problem z opóźnionym rozkładaniem się lusterek (ok 20sek po włączeniu stacyjki) jak auto postało zamknięte >~10minut. wtedy też szkła lusterek nie ustawiały się prawidłowo. można było przywołać przyciskiem z fotela, ale trzeba było i tak po rozłożeniu poczekać ok 10sek minimum bo wcześniej nie działało w ogóle.

    co do szukania po forum, tak forumowa wyszukiwarka jest do niczego - ja szukam googlami wpisuję zawsze : site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <i to co chcę wyszukać>

    przy wzroście 2m to raczej fotel masz (lub ja bym miał) ustawiony na tyle daleko że już odjeżdżanie nie działa w ogóle - tak to jest zrobione - ja mam 187cm i dla mnie optymalne było na granicy, więc jak jeszcze nie miałem aktywowanego wyłączenia odjeżdżania to sobie ciut dalej odsunąłem fotel i już nie odjeżdżał. Mi odjeżdżanie przeszkadzało bo właśnie gorzej się wysiada - słupek B jest za bardzo z przodu auta (jak to Clarkson powiedział że jest w złym miejscu, że coś im się musiało pomylić) - IMHO wysiada się gorzej jak odjedzie.

    nie wiem jak to jest z aktywowaniem tego ustawienia - ja mam nowe radio i najnowszy firmware, czy to zadziała w starszych firmwarach nie mówiąc już o radiach nie mam pojęcia. w razie czego bajt 72 (wg numeracji MES) ja zmieniałem z xA3 na xAB choć wiem że w innych autach czasem ori było xA7 i też zmiana na xAB. Były też auta gdzie w menu to się pojawiało ale po zmianie i tak zaraz się resetowało (@klag3 w aucie z 2016 ale z nowym/wymienionym radiem tak ma).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #86
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Dzięki. Jak zawsze dajesz max szczegółowych informacji, to bardzo pomaga.

    Objawy są dokładnie takie jak piszesz, z tym zastrzeżeniem, że zdarza się, że wszystko jest po prostu ok, nie znalazłem żadnej prawidłowości. Mam całe boczki razem z modułami z auta z 2018, więc zakładam, że po poprawkach. Przy okazji spróbuję tej zmiany w mesie. Sprawdzę w weekend.

  7. #87
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    aha. no wiec moje wrażenie co do problemu z kampani było takie, że wyszedł nowy model (jest inny numer, jakieś zmiany robili, choćby SGW dodali w styczniu) i przez jakiś czas (parę miesięcy? - mój problem rozwiazali dopiero bodajże pod koniec lipca) produkowali auta z problemem. kampania dopiero była na jesień (coś mi się wydaje że dane zbierane na moim - robili podobno kilkadziesiąt pomiarów w moim aucie wg listy z Włoch), więc trochę tego mogli naprodukować w międzyczasie. Jest szansa że Twoje graty nie są zupdatowane - jak masz, to zmień przycisk sterowania szybami od strony pasażera na stary, zmień też panel sterowania lusterkami (nawet jak masz jakieś braki tam, na próbę) - może to coś da. pytanie tylko czy problem dotyczył partii z początku 2018r czy wszystkich a w autach z 2018 problem się tylko ujawniał i musieli zrobić jakieś zmiany - tego niestety FCA nie ogłasza.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #88
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Dzięki. Jak zawsze dajesz max szczegółowych informacji, to bardzo pomaga.

    Objawy są dokładnie takie jak piszesz, z tym zastrzeżeniem, że zdarza się, że wszystko jest po prostu ok, nie znalazłem żadnej prawidłowości. Mam całe boczki razem z modułami z auta z 2018, więc zakładam, że po poprawkach. Przy okazji spróbuję tej zmiany w mesie. Sprawdzę w weekend.
    No i udało Ci się rozwiazać problem? Jadą do mnie sportowe fotele i boczki z elektryką. Mam nadzieję, że ruszą tak jak u Ciebie. Inaczej będę je miał do sprzedania .
    "...Alfa 159, the fact that you're breathing doesn't mean you're alive..."
    AR Stelvio 2,0 Multiair 200PS (2019-...)/Lexus IS200t 245PS (2016-2019) / AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS @206PS/420Nm Nero Carbonio (2011-2016) / AR 156 Sedan 2,4JTD CF3 140PS Nero fuoco (2008-2011)

  9. #89
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    No i udało Ci się rozwiazać problem? Jadą do mnie sportowe fotele i boczki z elektryką. Mam nadzieję, że ruszą tak jak u Ciebie. Inaczej będę je miał do sprzedania .
    Gdzie udało Ci sie kupic, sam szukam foteli przednich od Veloce, czarne lub pomarańczowe i na razie kicha..
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  10. #90
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Gdzie udało Ci sie kupic, sam szukam foteli przednich od Veloce, czarne lub pomarańczowe i na razie kicha..
    3 miesiace wypatrywania na olx i allegro i sie pokazaly.
    "...Alfa 159, the fact that you're breathing doesn't mean you're alive..."
    AR Stelvio 2,0 Multiair 200PS (2019-...)/Lexus IS200t 245PS (2016-2019) / AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS @206PS/420Nm Nero Carbonio (2011-2016) / AR 156 Sedan 2,4JTD CF3 140PS Nero fuoco (2008-2011)

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [159] przerobienie foteli manualnych na elektryczne
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:11
  3. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  4. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  5. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory