Strona 16 z 26 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516171819202122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 256

Temat: Wymiana foteli na elektryczne

  1. #151
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Grzanie kierownicy - rozumiem, że też auto po retroficie kiery na grzejącą i nie działa?
    nie, to dopiero będę zakładał - klient kupił kierownicę z Q z ACC i grzaniem. on wrzucił tylko fotele i ma oczywiście problem


    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Uszanowanie raz jeszcze.

    Sytuacja jest następująca:

    - Moduł wymaga obecności linii CAN do działania wszelkich funkcji fotela kierowcy oprócz pompowania boczków. Nie wchodzi w grę żadna autonomiczna praca tylko na zasilaniu.
    - Odcięcie linii CAN powoduje natychmiastowe off całego modułu,
    - działa to na gorąco, moduł nie musi być obecny przy pierwszym skanie komputera pokładowego. Brak zarejestrowanego wcześniej modu powoduje błąd proxi (migający licznik)

    To tyle informacyjnie. Teraz mały disclaimer i rozwiązanie.

    - Jakakolwiek modyfikacja w lini CAN auta to dość poważna sprawa. Szczęśliwie jest to wydzielona sieć CAN na mniej istotne podzespoły a modyfikacja nie jest znacząca, ale mimo wszystko. Grzebiesz na swoją odpowiedzialność. Nie wiesz o co chodzi w poniższym opisie? Nie czujesz się na siłach? Zostaw temat, epsonix pewnie z czasem zaoferuje coś profesjonalnego co założysz Plug&Play.

    W module fotela kierowcy (jak możesz odkręcić fotel zeby sie do niego dostać, będzie Ci wygodniej) mniejsza złączka, przewody 1 i 2, różowo-niebieski i seledynowo-czarny to Linia CAN-B/CAN-A. Przerywamy pierwszą linię, wpinamy się w nią dowolnym przekaźnikiem czy optotriakiem, zasilonym z dowolnej linii załączanej po starcie (nie zapłonie / przekaźnik T08) - ja się wpiąłem do fotela pasażera czerowno-biały/zielono-biały ale tak na logikę wydaje mi się, że pod fotelem kierowcy też znajdziesz tak wysterowane napięcie. Przekaźnik opóźniłem ok 1s kondensatorem + rezystor rozładowujący (najprostszy układ opóźnienia, można to samo zrealizować na czymś gotowym np opartym o NE555). Przy starcie centralka jest odcięta, problem lusterek nie istnieje, 1s później można sterować wszystkimi funkcjami fotela. Pamięć zdaje się też działać.

    Nie zwróciłem uwagi, czy po późniejszym się pojawieniu modułu jest błąd proxi (migający licznik), do sprawdzenia.

    To raczej obejście problemu niż jego naprawa... ale działa.
    dzięki za informacje, za wczasu przygotuję sobie odpowiedni układ na obejście. z tego co wyczułem z rozmowy, klient niekoniecznie też chce pchać kupę pieniędzy w niepotrzebne bajery i będzie zadowolony przy takim prostym obejściu problemu, tym bardziej że piszesz pamięć zdaje się działać. lusterek też? daj znać czy proxi miga w takiej sytuacji. jeśli wszystko jest cacy to. skuteczne obejście problemu to naprawa - nie ma co na siłę robić jakiegoś dekodowania/filtrowania komunikatów CAN, płacić za 2 transceivery CAN (każdy kosztuje pewnie po 30zł - bo licencja dla CAN), jak można coś prosto i skutecznie zrobic.
    Teraz pytanie tylko o elegancję - wiadomo jakaś obudowa, możliwość zgrabnego montażu mechanicznego - tu sprawa czy robić to na kablach do wlutowania/przecinać kable w fotelu czy przed gniazdem przy prowadnicach, czy może znaleźć wtyk/gniazdo czy to CSWM czy inne i zrobić coś plug and play bez lutowania z szybkim montażem - takie rzeczy jednak mocno podrażają produkt a mogą być nawet niemożliwe do kupienia w małych ilościach - nie raz szukając jakieś wtykó automotive znalazłem że owszem są, ale trzeba zamówić np 72tyś szt, oczywiście termin oczekiwania typu pół roku czy rok (w ASO są pojedyncze, ale cena za jedną wtyczkę wtedy 80EUR netto!!! a samo gniazdo niedostępne bo robi za nie obudowa jakiegoś modułu i piny wlutowane w płytkę PCB)
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-05-2020 o 17:43
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #152
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Myśle, że zestaw z 4-ma szybkozłączkami i instrukcją gdzie co przeciąć i gdzie wpiąć będzie równie dobry. To nie produkt masowy. U mnie było lutowane, termokurczki, parciana, wygląda jak oryginał, ale nie poleciłbym tej metody każdemu.

    Na sztukę jestem wpięty w zasilanie „po stacyjce”, bo już byłem zmęczony. Bliżej przychodzi mi do głowy zapalniczka, ale na chłopski rozum fotel nie może być zasilany non stop, mimo iż tak sugerowałby schemat. Generalnie mam pewien kłopot z ich czytaniem, albo to specyfika schematów automotive której jeszcze nie rozumiem, albo ktoś to szkicował na kolanie popijając wino.
    Jakbyś znalazł zasilanie bliżej - chętnie przyjmę wskazówkę. Ja pomierzę jeszcze te większe złącze, są tam zdecydowanie 2 pary zasilania.

  3. #153
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    w szybkozłączki nie wierzę - to badziewie, nie chcę sobie psuć opinii bo komuś przestanie kontaktować. ja uznaję lutowanie (+ koszulki/porządne taśmy/staranność) lub złącza.
    będę szukał zasilania w okolicy, najwygodniejszego. wszystkie moduły CAN mają zasilanie cały czas tylko jakoś tam mają przechodzić w tryb czuwania- dlatego np przełącznik DNA nowego typu (na CAN), jak się zawiesi ludziom po paru miesiącach (a juz kilku tu na forum było z tym problemem), to nie trzeba jechać do ASO na wymianę (choć może warto, w końcu go poprawią), tylko odłączyć aku na 10 sek, wstanie od nowa... koszt podłączenia się do zasilania wszystkich modułów to potencjalne problemy z aku jak któryś się nie wyłączy z jakiś powodów (mam wrażenie że te przypadki Stelvio nowszych (tych z Alfa Connected Services) gdzie aku zostawał rozładowany po kilku godzinach od zrobienia jakiejś długiej trasy wynikają właśnie z tego, że moduł ten albo jakiś inny się nie usypia i żre aku ile wlezie)

    daj znać prosze odnośnie migania licznika i pewne info co do lusterek i pamięci.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 24-05-2020 o 20:27
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #154
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    [MENTION=76243]jakubc[/MENTION], dzisiaj trochę porobiłem prób przy fotelu w aucie klienta (2016 na ori firmwarach - bardzo stare wersje - np BCM był w rev firmwaru 405 a w 2018 na początku były już 7xx). narazie ręcznie, ale wypinałem/wpinałem wiązkę modułu CSWM. W proxi wcześniej moduł wprogramowałem. Generalnie sposób działał w 3 próbach ręcznych, ale miał jedną wadę - jeśli włączyło się stacyjkę a nie odpalało samochodu, to po jakimś czasie już migał przebieg i nie przestawał po podłączeniu - dopiero następne wył/wł stacyjki rozwiązywało problem migania licznika. raz też po wtyknięciu wtyku już po odpaleniu lusterkami zaczęło kręcić - wiem, u Ciebie inna sytuacja bo nie odcinałeś modułowi zasilania, u mnie pewnie zgłupiał i wysłał jakąś komendę do lusterek.

    ja myślę że zrobię to inaczej - zmajstruję jutro układ czasowy, dołożę wyłącznik monostabilny który będzie podłączał CAN na powiedzmy 10-15sek, wyprogramuję CSWM z proxi, jeśli ktoś będzie chciał przywrócić ustawienie fotela lub pokręcić nim, naciśnie najpierw wyłącznik, potem będzie miał te 10-15sek na konfig fotela.

    kiedyś może jakieś bardziej eleganckie rozwiązanie zrobię, to przy okazji modułu wyłączającego odjeżdżanie fotela - teraz nie ma czasu na takie zabawy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #155
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cześć - przepraszam, że dopiero odpisuje, aktywny tydzień. Tak na szybko
    - tak, przy odłączaniu zasilania działa to gorzej/losowo.
    - nie jeździłem giulia w tym tyg więc nie potwierdzę na 100%, ale w testach nie migało licznikiem i pamięć działała, obie rzeczy są u mnie wtórne. Jeżeli miga myślę, że wystarczy wyprogramować moduł, sam się nie wprogramuje.

    Twoje rozwiązanie równie dobre, choć bardziej odstaje od oryginału.

    Jutro wieczorem powinienem mieć czas przy tym pogrzebać.

    Znalazłeś może gdzieś bliżej zasilanie po kluczyku?

  6. #156
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    jak wyprogramujesz, to znowu jak podłaczysz na dłużej to zacznie migać. nie ma właśnie dobrego rozwiązania. podłączać można na krótko.
    zasilanie po kluczyku chyba najłatwiej z gniazda zapalniczki w podłokietniku, mi niepotrzebne, będę brał to które sugerowałeś z T08 - pisałeś że ono odpala się dopiero jak pracuje silnik - możesz potiwerdzić - nie sprawdzałęm tego jeszcze bo ja mam asymetryczny garaż - nie otworzę drzwi pasażera - musze wyjechać i wjechać tyłem, a w tej chwili fotel kierowcy jest wykręcony i tu zacząłem grzebanie (retrofit grzania kierownicy i grzania tyłka, ACC itp)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #157
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jak wyprogramujesz, to znowu jak podłaczysz na dłużej to zacznie migać. nie ma właśnie dobrego rozwiązania. podłączać można na krótko.
    zasilanie po kluczyku chyba najłatwiej z gniazda zapalniczki w podłokietniku, mi niepotrzebne, będę brał to które sugerowałeś z T08 - pisałeś że ono odpala się dopiero jak pracuje silnik - możesz potiwerdzić - nie sprawdzałęm tego jeszcze bo ja mam asymetryczny garaż - nie otworzę drzwi pasażera - musze wyjechać i wjechać tyłem, a w tej chwili fotel kierowcy jest wykręcony i tu zacząłem grzebanie (retrofit grzania kierownicy i grzania tyłka, ACC itp)
    T08 rusza po przycisku start, nie po silniku - przepraszam jeżeli nie byłem precyzyjny. Zapalniczka spoko, choć szkoda, że nie ma tego pod fotelem, zostawię prowizorkę do czasu rycia podłokietnika z jakiegoś innego powodu. Może ten standby 0/1 jest sterowany jakimś sygnałem dyskretnym i po tym można by załączać przekaźnik, mierzyłeś może co tam przychodzi?

    Daj proszę znać jak będziesz działał z grzaniem kiery czy napotkałeś jakieś kłopoty - zastanawiam się czy u mnie to padło czy nigdy nie działało. Ewentualnie będę wdzięczny jakbyś zbadał impedancje obwodu (czarna 2-pin złączka w kolumnie) i samej kierownicy.

    Ps jeżeli elektrycy alfy w aso nie mają nic więcej niż my jeżeli chodzi o dokumentacje to nie dziwie się dlaczego ten serwis tak a nie inaczej wygląda.

  8. #158
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    aha, czyli to samo co zapalniczka tylko przez inny przekaźnik? z zapalniczki łatwo się podpiąć tak mi się wydaje, w Giulii panel USB/zapalniczka bez problemu się wyciąga a kabel można puścić pod tapicerką podłogi.

    nie miałem okazji nic mierzyć, ledwo się za temat zabrałem. co masz na myśli standby 0/1 dokładnie?

    grzanie kiery dodałem praktycznie, wiązki były ale mimo wymiany zwijacza/kiery/panelu klimy, zaktywowania w proxi, sterownik siedzeńbez grzania nie zadziałał. robię grzanie na przycisk po stacycjce + przekaźnik toggle po resecie NO - przycisk zgodnie z życzeniem klienta będzie w obudowie kolumny kierownicy z prawej strony (monostabilny).
    pierwszym problemem jest zdobycie zwijacza -jako osobna część nie występuje (cały zespół łopatki, zwijacz, przełączniki za MRP 2850) a na allegro braki, jeden jakiś uszkodzony (widać braki w kablu poduszki) a drugi drogi.

    ASO nie ma nic więcej, poza tym Witech nie ogarnia nic ponad konfig fabryki wg VIN. poza tym nei dziw sie, to nie są rzeczy któe aso dołoży iweźnie za nią odpowiedzialnośc- np ACC- AR wypuściła poprawkę (wielu trwierdzi że ACC stał się bardziej ostrożny i generalnie go jeszcze bardziej zepsuli), ale jak zrobisz retrofita to nie dostaniesz poprawki - updaty lecą wg configu z fabryki po VINie, przy retroficie nie łapiesz się na update. poza tym u jednego działa u drugiego nie, dodasz coś i nagle jakiś problem (tak jak lusterka przy dodaniu elektrycznie sterowanych foteli) - i dupa, ASO woli robić zachowawczo, to co bozia przykazała, czyli osbługa i naprawa zgodnie z oficjalnymi procedurami od FCA. od rzeczy niestandardowych są Ci co nie boją się grzebać, próbować, czytać, fora, dyskutować,obchodzić i z większymi lub mniejszymi sukcesami coś tam w tych naszych alfach potrafimy dodać/aktywować.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Daj proszę znać jak będziesz działał z grzaniem kiery czy napotkałeś jakieś kłopoty - zastanawiam się czy u mnie to padło czy nigdy nie działało. Ewentualnie będę wdzięczny jakbyś zbadał impedancje obwodu (czarna 2-pin złączka w kolumnie) i samej kierownicy.
    tam jest termostat - nie wiem czy 2u stanowy, czy jakiś rezystancja zmienia się płynnie w zależności od temperatury - na schemacie to w ogóle dziwnie wygląda- czy H016 to tylko pomiar temperatury dla jakoś realizowanego odczytu (jak to realizują nie wiem, nie wnikałem), czy to termostat - bo na O053 jest narysowana grzałka i chyba termostat (T w kółeczku penie termostat albo durt z dużą zależnością R(T)) w jednym ciągu.
    nie musisz mi pisać która wtyczka itp - jakby to powiedzieć, ogarniam temat- (17 lat projektowałem skomplikowany sprzęt pomiarowy dla lotnictwa/wojska, cyfrowe DSP i całą logikę cyfrową, sofware (szkielet), prowadziłem projekty w branży lotniczej, miałem bezpośrednie kontakty/spotkania/telekonferencje z kierownictwem a nawet dyrekcją koncernów produkujących samoloty a w Alfach swoich grzebałem latami jako hobby). wracając do tematu, zmierzyłem na kierownicy która leży na półce w garażu - w ok 20C, zmierzyłem 1.8Ohma (dość mała moc możliwa w takich warunkach, ale teraz garaż nył zamknięty). z drugiej strony, dzisiaj przy testach po dołożeniu, jużpo 1-2 minutowym rozgrzaniu sprawdzałem prąd i było ok 4.5A (czyli ponad 50W) - tyle że wtedy miałem garaż otwarty a że było chłodno to kierownica mogła mieć na starcie ok 15C.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 29-05-2020 o 00:26
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #159
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie Wymiana foteli na elektryczne

    Zaciekawiłeś mnie i podłubałem.

    Na pinie 5 w drugim rzędzie złącza fotela masz 2,5v dc po starcie głównego komputera, zdaje się, że to ono podnosi moduł. Dziwaczne napięcie do wysterowania czegokolwiek, więc odpuściłem.

    Zrobiłem z protezy większą protezę i przełączyłem całość pod gniazdo zapalniczki. Wybrałem się też w wycieczkę wybadać co i jak.

    1. Pamięć fotela działa, lusterek nie. Dla mnie jedno i drugie zbędne.
    Pamięć lusterek działa tylko z poprawnie działającą komunikacją ze sterownikiem centralnym.
    2. Od niezrozumiałych na razie dla mnie warunków zależy „miganie” proxy. Raz działa bez, raz miga.
    3. Nie zdarzyło mi się aby lusterkami kręcił.

    Generalnie proteza.

    W weekend pojeżdżę więcej giulią to dam znać jak to się spisuje w praktyce.

    —-

    Kiera - no to też ładna rzeźba. Jeżeli mogę kilka pytań:

    Próbowałeś robić test grzania kierownicy w module? Jaki masz błąd?

    Nie kusiło Cie zeby podpiąć się pod ori przycisk? Wystarczy się wysterować z podświetlenia i masz 100% ori również względem funkcjonalności (tam jest chyba np minimalny próg naładowania aku żeby fcja ruszyła).

    Jedyne co dokładałem to kierownice i przyciski. Grzanie kanap ruszyło z kopa.
    Wydaje mi się, że u mnie hardware jest kompletny a problem jest typowo softowy. Masz może schemat gdzie to w ogóle z kolumny idzie? Może jest tam jakiś nieistniejący bezpiecznik w szeregu i dlatego mamy open coil?


    Edit: dopiero zauważyłem, że wyedytowałeś post.
    Wybacz info z wtyczką, wiem że, wiesz ode mnie dużo, dużo więcej w temacie, z rozpędu piszę wszystkie info bo jest tu sporo osób, które zaczynają z tematem.
    Ostatnio edytowane przez jakubc ; 29-05-2020 o 07:15

  10. #160
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    2. Od niezrozumiałych na razie dla mnie warunków zależy „miganie” proxy. Raz działa bez, raz miga.
    może jakby opóźnić. ja chcę odciąć obie linie CAN- zaraz jade po odpowiedni przekaźnik - mógłbym spróbować podpiąć układ opóźniający zamiast przycisku na początek i trochę potestować, tylko że ile przetestuję mając auto klienta w garażu - kilkanaście prób i tyle, a co jeśli przy innym stanie naładowania aku/obciążeniu itp klientowi zacznie wywalać miganie itp, będzie niezadowolony - rozwiązanie z czasowym dołączaniem CAN zaakceptował, wydaje mi się że to jest bezpieczniejsze - tak naprawdę jak często trzeba korzystać z ustawiania fotela- w swoim aucie miesiącami nie ruszam. zawsze może kliknąć przycisk i ustawić. też prosta proteza, najważniejsze że skuteczna.

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Generalnie proteza.
    j.w.

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Kiera - no to też ładna rzeźba. Jeżeli mogę kilka pytań:
    j.w


    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Próbowałeś robić test grzania kierownicy w module? Jaki masz błąd?
    nie, testu nie odpalałem, uznałem że skoro proxi mam zmienione, panel jest wpięty, led się pali, to takie same komendy idą do modułu CSWM jak przy teście. błędów nie było.

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Nie kusiło Cie zeby podpiąć się pod ori przycisk? Wystarczy się wysterować z podświetlenia i masz 100% ori również względem funkcjonalności (tam jest chyba np minimalny próg naładowania aku żeby fcja ruszyła).
    bezpośrednio nie wysterujesz - trzeba dać jakiś choćby tranzystor najpierw (może filtr prosty bo możliwe że pulsacyjnie/PWM diodę steruje (np przy włączonych światłach)). poza tym panel otworzyłem ale nie miałem pomysłu jak dobrać się głębiej - widziałem tylko tył PCB i miałem wrażenie że on jest montowany przez zalutowanie kilku przewlekanych połączeń - nie chciałem przy nim grzebać (czas i nie chcę w nim zrobić żadnych śladów grzebania). I tak siedzeń bym z tego nie odpalał bo auto przyjechało do mnie już z zainstalowanymi (ale niepodłączonymi) matami i przyciskiem sterowania, jeszcze więcej dłubaniny miałbym ze zrobieniem sterowania poziomem grzania z 3 diod przycisku foteli na ilość impulsów dla przycisku grzania mat dołożonych. tu więc będzie tylko przekaźnik po stacyjce (z zapalniczki) który pozwoli na działanie mat - jest fajny mocny +12V we wiązce który pewnie służy do grzania.

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Jedyne co dokładałem to kierownice i przyciski. Grzanie kanap ruszyło z kopa.
    no bo Ty masz fotele z grzaniem ori, te klienta miały tylko elektrykę ale nie miały grzania (fotele z super, klient wymieniał bo miał szmaciaki)


    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Masz może schemat gdzie to w ogóle z kolumny idzie? Może jest tam jakiś nieistniejący bezpiecznik w szeregu i dlatego mamy open coil?
    nie ma bezpiecznika podłączenie wygląda tak, z pinu 5A CSWM (kabel szary) idzie na złącze fotela pin 27 i stamtąd kablem szaro-zielonym do kierownicy na pin (poprzez złącze D20A pin 31 - to złącze jest gdzieś chyba nad nogami kierowcy albo przy zawiasach - ciężko ocenić z rysunku), drugi pin kierownicy to masa któa idzie bezpośrednio ze złącza za zwijaczem na masę (czarny kabel).

    EDIT,a w proxi włączałeś grzanie foteli?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [159] przerobienie foteli manualnych na elektryczne
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:11
  3. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  4. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  5. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory