Strona 17 z 26 PierwszyPierwszy ... 7891011121314151617181920212223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 256

Temat: Wymiana foteli na elektryczne

  1. #161
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    może to wam Panowie podpowie- pamiętam jeszcze z czasów Stilo że magistrala CAN działa w ten sposób iż po uruchomieniu zapłonu sprawdza czy mu się sterowniki zgadzają i po ok 10 sek puszcza body wszystko jak leci- w ten sposób dokładano OE radia do samochodów które nie miały fabrycznego-po prostu montowano na radiu opóźniacz.

  2. #162
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    no ale teraz zacznie migać przebieg po jakimś czasie - tak mi wychodziło z wczorajszych prób, do tego przy wyłączeniu stacyjki odjedzie fotel. dlatego ja zrobiłem układ czasowy któy tylko podłacza fotel (CAN obie linie) na chwilę, zmienisz pozycję a układ wyłącza. obecnie jest ustawiony na 15 sek. fotelem się nie kręci co chwila. wiadomo elegancko byłoby gdybym zrobił podpięcia do linii przycisków pamięci i kontroli fotela, ale już i tak nad autem klienta nasiedziałem się 2 x dłużej niż zakładałem a jeszcze mam montaż tych różnych opóźniaczy, przełączników elektronicznych itp, więc już robię za darmo od paru godzin, stąd kończę jak najprostszym sposobem - klient tyle tak naprawdę chciał i będzie zadowolony.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #163
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie Wymiana foteli na elektryczne

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no bo Ty masz fotele z grzaniem ori, te klienta miały tylko elektrykę ale nie miały grzania (fotele z super, klient wymieniał bo miał szmaciaki)
    Nie mam. Ja oryginalnie wersja biznes, teraz już niewiele na nią wskazuje. Były manualne nieogrzewane szmaty, wymieniłem na grzane skóry z wersji SUPER (w brązie, żeby było inaczej). Razem z fotelami kupiłem z tej samej fury panel. Grzanie foteli działało z kopa. Jeżeli cokolwiek zmieniałem w proxi (przepraszam, nie pamiętaj juz dokładnie, chyba gdzieś na forum to opisywałem) to jakąś klikalną opcję + skan, nic skomplikowanego.

    Twoje rozwiązanie odnośnie foteli ma tę dużą zaletę, że nie trzeba nigdzie szukać zasilania po furze, jest w kostce. Myślę też, że to rozsądne rozłączać obie linie CANa.

    Teraz mała aktualizacja u mnie:

    - zmieniłem układ opóźniający na sterowany i będę testował różne opcje czasowe.
    - Pojeździłem dzisiaj kilkakrotnie zostawiajac auto w różnych warunkach - problem zdaje się rozwiązany. Fotel działa, lusterka nie świrują. Spora ulga po nastawianiu ich codziennie od pół roku.
    - Na razie zauważone/pozostałe problemy to: migające proxi, brak pamięci lusterek, protetyka w podłączeniu pod 12V. Co do migającego proxi muszę się podpiąć kompem, rozłączałem środkową konsolę na zasilaniu więc może coś zapamiętał.

    W tym stanie (oprócz testów czasowych i sprawdzenia proxi) czekam na rozwiązanie dodatkowej ścieżki o której pisałem, jak będzie negatywne - będę pewnie kontynuował temat, jak pozytywne przywrócę oryginał w tym miejscu.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie ma bezpiecznika podłączenie wygląda tak, z pinu 5A CSWM (kabel szary) idzie na złącze fotela pin 27 i stamtąd kablem szaro-zielonym do kierownicy na pin (poprzez złącze D20A pin 31 - to złącze jest gdzieś chyba nad nogami kierowcy albo przy zawiasach - ciężko ocenić z rysunku), drugi pin kierownicy to masa któa idzie bezpośrednio ze złącza za zwijaczem na masę (czarny kabel).
    Dzięki za nakreślenie przebiegu i informacje o pomiarach, spróbuję przeanalizować jeszcze po swojej stronie, choć podejrzewam, że nie ma wprogramowanej właściwej impendacji i wrzyrzuca się na pomiarze i Twoje rozwiązanie będzie jedynym słusznym.

    -— Update: —-

    Udało mi się wywołać efekt, o którym wspomniałeś. Problem jest z doborem zasilania „po start” a nie „z silnikiem”. Jak się włączy start bez nogi na hamulcu i odczeka dłużej niż ustawiony delay powrócą stare duchy władające lusterkami. Będę robił carplay, może w okolicach radia spotkam napięcie po silniku? Czy w tym aucie w ogóle coś takiego i każdy moduł zarządza sobie zasilaniem jak fotele? Swoją drogą, z punktu widzenia potencjalnej awaryjności wyspowy układ zarządzania zasilaniem wydaje się tragicznym pomysłem.
    Ostatnio edytowane przez jakubc ; 30-05-2020 o 06:06

  4. #164
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Nie mam. Ja oryginalnie wersja biznes, teraz już niewiele na nią wskazuje. Były manualne nieogrzewane szmaty, wymieniłem na grzane skóry z wersji SUPER (w brązie, żeby było inaczej). Razem z fotelami kupiłem z tej samej fury panel. Grzanie foteli działało z kopa. Jeżeli cokolwiek zmieniałem w proxi (przepraszam, nie pamiętaj juz dokładnie, chyba gdzieś na forum to opisywałem) to jakąś klikalną opcję + skan, nic skomplikowanego.
    nie rozumiemy się, ja mam całkiem inną sytuację: fotele które klient kupił NIE MAJĄ ori grzania, tylko dołożone aftermarketowe maty które też podłączam i tu mi nie zagadał sterownik tego fotela żeby wysterować grzanie kierownicy mimo że proxi zmieniłem, kable są kompletne pod fotelem i do kierownicy (zwijacz kiere z grzaniem dodałem i działa jak podłączę pod zapalniczkę do wtyczki przy sterownika w fotelu), błędów brak, wszystkie bezpieczniki/przekaźniki związane z grzaniami/fotelami elektrycznymi są i są dobre, a nie załącza zasilania i pomiar temperatury maty pokazuje na max (85C).podejżewam że sterownik foteli które nie miały ori grzania jest albo inny (niekompletny hardware), albo tak zaprogramowany czy funkcja zdeaktywowana (coś jak AA/ACP w nowych radiach i jednokrotnego wprogramowania).

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Udało mi się wywołać efekt, o którym wspomniałeś. Problem jest z doborem zasilania „po start” a nie „z silnikiem”. Jak się włączy start bez nogi na hamulcu i odczeka dłużej niż ustawiony delay powrócą stare duchy władające lusterkami. Będę robił carplay, może w okolicach radia spotkam napięcie po silniku? Czy w tym aucie w ogóle coś takiego i każdy moduł zarządza sobie zasilaniem jak fotele? Swoją drogą, z punktu widzenia potencjalnej awaryjności wyspowy układ zarządzania zasilaniem wydaje się tragicznym pomysłem.
    wg mojej oceny, CAN w tych autach co jakiś czas się odświeża, więc żadne czy to po stacyjce, czy po kluczyku rozwiązanie stałe nie zagada jeśli chodzi o miganie albo odjeżdżanie, albo problemy z lusterkami, dlatego mam monostabilnie wyzwalany timer, tylko jak potrzeba będzie CAN na chwilę i będzie można sobie zmienić ustawienie.

    co do takiego sposobu zasilania - wszystkie moduły CAN mają cały czas zasilanie. kończy się to tym że np przełączniki DNA w autach z monostabilnym potrafią się zawiesić i trzeba im dać reset (np odłączyć aku). podejżewam że te kilka przypadków ze Stelvio nowszymi, które potrafią w parę godzin po trasie rozładować aku, a Alfa Connected Services wysyła komunikat na komórkę że auto zostało zablokowane, wynikają właśnie z tego że coś nie zadziała z uśpieniem i sterownik(albo sterowniki) żrą prąd jak leci doprowadzając do rozładowania aku. To wszystko jest przekomplikowane, jakiś bug w firmwarze czy zakłucenie komunikacji i nie zadziała. Naprawdę nie wiem po co trzymać na zasilaniu stale wszystkie moduły na CAN, nie może być tylko to co musi (jakiś fragment BCM, bezkluczyk, alarm no i dla aut które mają alfa connected services)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #165
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Razem z fotelami kupiłem z tej samej fury panel. Grzanie foteli działało z kopa. Jeżeli cokolwiek zmieniałem w proxi (przepraszam, nie pamiętaj juz dokładnie, chyba gdzieś na forum to opisywałem) to jakąś klikalną opcję + skan, nic skomplikowanego.
    Szkoda ze nie napisales tego wczesniej.od pol roku jezdze z panelem z opcja grzania w bagazniku, od czasu porazki z lusterkami odechcialo mi sie dalszych prob z retrofitem.

    Trzymam kciuki, zeby udalo sie Wam rozwiazac ten problem. Szkoda ze nie da sie zgrac tego softu ze sterowniczkow. To zalatwiloby sprawe bez prucia i klejenia elektryki.
    "...Alfa 159, the fact that you're breathing doesn't mean you're alive..."
    AR Stelvio 2,0 Multiair 200PS (2019-...)/Lexus IS200t 245PS (2016-2019) / AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS @206PS/420Nm Nero Carbonio (2011-2016) / AR 156 Sedan 2,4JTD CF3 140PS Nero fuoco (2008-2011)

  6. #166
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Szkoda ze nie napisales tego wczesniej.od pol roku jezdze z panelem z opcja grzania w bagazniku, od czasu porazki z lusterkami odechcialo mi sie dalszych prob z retrofitem.

    Trzymam kciuki, zeby udalo sie Wam rozwiazac ten problem. Szkoda ze nie da sie zgrac tego softu ze sterowniczkow. To zalatwiloby sprawe bez prucia i klejenia elektryki.
    Pisałem. Panel sterowania się wymienia jakieś 30 sekund. Nie poddawaj się tak szybko.

    O zgraniu nie ma mowy, epsonix Ci to tłumaczył. Ćwiczę jeszcze jedną ścieżkę zupełnie bez rzeźby, ale to potrwa.

  7. #167
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Trzymam kciuki, zeby udalo sie Wam rozwiazac ten problem.
    ja tam więcej nie walczę, klient chciał jak najprościej, mimo tego kupiłem panel z ciekawości (i tak mi się przyda na development modułu komfortu zimowego żeby na stole sobie testować z własnym symulatorem mastera LIN (zgrałem ruch)), pobawiłem się z czystej ciekwaości, proxi i aktywacja nie wystarczyły (oczywiście testy były przy odpalonym silniku i potwierdziłem że IBS pokazywał 54% naładowania), ale jak pisałem w przypadku siedzeń które nie miały grzania ori, nie ruszyło. Wy obaj macie siedzenia z grzaniem więc to akurat można elegancko odpalić, tylko musicie wykminić jak sobie poradzić z problemem lusterek - ja tu nie pomogę, przynajmniej nie przy tym aucie - w poniedziałek składam do kupy resztę i klient odbiera.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #168
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Świnoujście
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.0 200km
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam Was serdecznie. Czytam i zgubiłem się już w tym wątku więc proszę o najprostszą odpowiedź. Czy przy próbie wymiany manualnych siedzeń na elektryczne znajdę odpowiednią kostkę/wiązkę pod fotelem aby się wpiąć bez kombinowania? Jeśli tak to czy zadziałają najprostsze funkcje tj. ustawienia foteli?. Na ewentualnym podgrzewaniu i pamięci ustawień mi nie zależy. Czy po takiej operacji pojawią się inne problemy w aucie? Można mi tylko wypunktować odpowiedzi już bez rozpisywania się. Sorry ale nie umiem tego poskładać w jedną całość

  9. #169
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    kostki są (przynajmniej 3 opisywane przypadki), co z tego jak wszystkim przypadkom wariują lusterka i musimy kombinować z obejściami problemu. grzanie by ruszyło gdybyśmy rozwiązali pierwszy problem. trzeba oczywiście przeprogramować.
    wszystko było napisane więc więcej nie piszę bo nie mam czasu robić za kogoś roboty.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #170
    Użytkownik Świeżak Avatar hioop
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    STELVIO 280KM FE GIULIA VELOCE Q4
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ja znalazłem rozwiązanie problemu. Może nie 100% ale dające komfort. Należy zdjąć zewnątrz odudowę lusterka, wyjąć wkład szklany i odłączyć czerwony przewód z kostki która steruje silnikiem samego wkładu (biała 3 pinowa). Zarówno z lewej jak i prawej strony. Efekt jest taki, że lustra nie wariują przy uruchamianiu, składają i rozkladają się normalnie. Jedynym mankamentem jest brak możliwości regulacji góra-dól (działa tylko prawo lewo). Dla mnie nie jest to poblem, a napewno jest lepiej niż ustawianie za każym razem z pozycji "kosmos".Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1802.JPG
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	82.3 KB
ID:	272373

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [159] przerobienie foteli manualnych na elektryczne
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:11
  3. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  4. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  5. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory