Strona 22 z 26 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 256

Temat: Wymiana foteli na elektryczne

  1. #211
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Alfa Giulia 2.0B :)
    Postów
    24

    Domyślnie

    Panowie, a jak wygląda temat wymiany foteli z wersji super (grzane i elektryczne) na takie z wersji Veloce lub w ogóle QV standard? Przejrzałem chyba cały ten temat ale nie mogę znaleźć takiego przypadku. Czy to będzie plag & play, jeżeli zamieniam, również na grzane i elektryczne? Zastanawia mnie czy wpięcie do sterowania jest takie samo? W sumie to by było dziwne jak by nie zwariował komp bo w fotelach z Veloce/QV jest chyba więcej możliwości sterowania, a już na pewno są pompowane boczki (w moich tego nie ma). Już nawet się nie pytam o zamontowanie foteli z UK bo to chyba totalna rzeźba, prawda? W końcu musisz fotel pasażera wstawić na miejsce kierowcy... Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

  2. #212
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał karolm Zobacz post
    Panowie, a jak wygląda temat wymiany foteli z wersji super (grzane i elektryczne) na takie z wersji Veloce lub w ogóle QV standard? Przejrzałem chyba cały ten temat ale nie mogę znaleźć takiego przypadku. Czy to będzie plag & play, jeżeli zamieniam, również na grzane i elektryczne? Zastanawia mnie czy wpięcie do sterowania jest takie samo? W sumie to by było dziwne jak by nie zwariował komp bo w fotelach z Veloce/QV jest chyba więcej możliwości sterowania, a już na pewno są pompowane boczki (w moich tego nie ma). Już nawet się nie pytam o zamontowanie foteli z UK bo to chyba totalna rzeźba, prawda? W końcu musisz fotel pasażera wstawić na miejsce kierowcy... Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
    Słabo szukałeś jak każdy chciałbym tez zamienić alfę na mercedesa ale nie pisze o tym.

  3. #213
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Słabo szukałeś jak każdy chciałbym tez zamienić alfę na mercedesa ale nie pisze o tym.
    No nie bardzo, gdybym chciał merca to bym se kupił merca...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał karolm Zobacz post
    Panowie, a jak wygląda temat wymiany foteli z wersji super (grzane i elektryczne) na takie z wersji Veloce lub w ogóle QV standard? Przejrzałem chyba cały ten temat ale nie mogę znaleźć takiego przypadku. Czy to będzie plag & play, jeżeli zamieniam, również na grzane i elektryczne? Zastanawia mnie czy wpięcie do sterowania jest takie samo? W sumie to by było dziwne jak by nie zwariował komp bo w fotelach z Veloce/QV jest chyba więcej możliwości sterowania, a już na pewno są pompowane boczki (w moich tego nie ma). Już nawet się nie pytam o zamontowanie foteli z UK bo to chyba totalna rzeźba, prawda? W końcu musisz fotel pasażera wstawić na miejsce kierowcy... Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
    W sumie to z tego słowotoku nie mam pojęcia co konkretnie planujesz, ale u mnie do wersji super z golasami weszły standard z QV bez problemu (oczywiście trzeba było MESa odpalić, a lusterka szaleją po załączeniu zasilania - może kiedyś się tym zajmę). Miałem fabrycznie wiązkę pod elektryczne fotele, naturalnie.

  4. #214
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Alfa Giulia 2.0B :)
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    No nie bardzo, gdybym chciał merca to bym se kupił merca...

    - - - Updated - - -



    W sumie to z tego słowotoku nie mam pojęcia co konkretnie planujesz, ale u mnie do wersji super z golasami weszły standard z QV bez problemu (oczywiście trzeba było MESa odpalić, a lusterka szaleją po załączeniu zasilania - może kiedyś się tym zajmę). Miałem fabrycznie wiązkę pod elektryczne fotele, naturalnie.
    Faktycznie za dużo wątków Chodzi o wymianę foteli z wersji base (elektrycznych i grzanych) na fotele z Veloce (również elektryczne i grzane).

  5. #215
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    bez czytania czegokolwiek wcześniej, fotele wymień, ale możliwe ze zaczną wariować Ci lusterka (możesz poggoglać, było wiele razy tu na forum i na innch, była kampania ale nie do zorganizowania dla aut które się nie kwalifikują). masz prosty przypadek, bo jeśli będą problemy to w Twoim przypadku podmienisz sterowniki foteli na swój ori do nowych. boczki pompowane nie potrzebują innego sterownika. bez programowania, gwarancja działania.
    jeśli te veloce sa 8 kierunkowe, to po prostu najpierw sobie ustaw kąt na tym dawcy, potem jeśli lusterka będa wariowały podmień na swój będzie 6 stref ale bez problemów a kąta siedziska jak się raz ustawi to się nie rusza.

  6. #216
    Użytkownik Świeżak Avatar chendo
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Mazury
    Auto
    Alfa Romeo Giulia BMW Z4 E89
    Postów
    90

    Domyślnie

    Ech ta wymiana…
    Czy urodził już się magik, który potrafi okiełznać wariujące lusterka?

  7. #217
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    O ile wiem nie. Wiesz jaki jest problem - jak każda robota niestandardowa można założyć z dużym prawdopodobieństwem, że to robota na naście/dziesiątki godzin a może i więcej jeśli by trzeba było swoją elektronikę jakąś dołożyć/zaprojektować/podłączyć itp. A rynek na to kilku co dokłada fotele z czego połowa zmienia już swoje elektryki na inne (np veloce) i wystarczy że przełożą swój ori sterownik.

    Raczej robota dla kogoś kto potrafi sam wykminić i sobie poradzić i potraktuje to jako hobby dla siebie. Tak jak ja wyczaiłem co trzeba zrobić żeby radio poliftowe w przedlifcie zamontować - trwało to dłuuuugo i komercyjnie to bym chyba za to ze 10k musiał policzyć za taką robotę a na poczatku to bym nie był jej w stanie wycenić.

    Możesz próbować szukać z ASO czy dałoby się kupić te kampanijne (jaki to był numer kampani 8238 czy 8235 czy coś w tym stylu) przełączniki które to naprawiały - regulacja lusterek oraz przycisk szyby pasażera - one są jakieś specjalne, może ignorują błąd który w ori pojawia się po włączeniu stacyjki i nie wchodzą w tryb zwariowania dzięki temu lusterka? O ile słyszałem jednak, kampania nie do przejścia komercyjnie dla aut które nie są zakwalifikowane, no ale próbuj.

  8. #218
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    wg angielskiej wersji MES'a - "Track Position Sensor" więc to może być równie dobrze czujnik pozycji fotela, odsunięcia, położenia jak i umiejscowienia - zwał jak zwał wiadomo że chodzi o to gdzie się znajduje.




    Mam taki kpl z swojego, sprawny, niezniszczony (jak nowy), z sterownikiem - grzanie, pamięci, elektryka.
    Załącznik 285406
    Masz te fotele jeszcze na sprzedaż ?

  9. #219
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał julowalker Zobacz post
    Masz te fotele jeszcze na sprzedaż
    Mam jeszcze
    Stelvio I gen. USA

  10. #220
    Użytkownik Świeżak Avatar julowalker
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Strzelce Opolskie
    Auto
    Alfa 159 SW Ti , Stelvio 2.0 Q4, Giulia Ti Q4
    Postów
    220

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Mam jeszcze
    napisałem priv

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [159] przerobienie foteli manualnych na elektryczne
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:11
  3. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  4. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  5. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory