Strona 1 z 26 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 256

Temat: Wymiana foteli na elektryczne

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie Wymiana foteli na elektryczne

    Tak w sumie zastanawiałem się czy jest taka możliwość mam Stelvio FE A jak wiadomo w FE jest pakiet luxuary i nie dało się sportowych foteli założyć. Zastanawiałem się czy dałoby się przełożyć na takie z pakietu sport.. na allegro widzialem ze idzie kupic caly środek za stosunkowo nie duze pieniądze. Jeśli to byłaby tylko kwestia wypiecia foteli włożenia nowych to byłaby to opcja do rozważenia

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,619

    Domyślnie

    Nie mam pewności i nie chcę nikogo wprowadzić w błąd, ale raczej rozstaw i umiejscowienie prowadnic powinno być to samo, jeżeli by się to różniło za każdym razem od rodzaju foteli to chyba bardzo komplikowało by i podnosiło koszty produkcji danego modelu

  3. #3
    ViP Maniak resoraków Avatar majk
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    ALFY
    Postów
    667

    Domyślnie

    a dlaczego retrofit foteli, a nie wymiana foteli na sportowe ?

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał majk Zobacz post
    a dlaczego retrofit foteli, a nie wymiana foteli na sportowe ?
    No bo nie wiem czy można je tak bez większego problemu wymienic. Jednak one się różnią funkcjonalnościa

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Chcialbym podlaczyc sie do tematu ale w kwestii wymiany/przerobki na elektryczne fotele tylko dla kierowcy. Czy wogole taka zmiana bylaby mozliwa?
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Nie alfa
    Postów
    244

    Domyślnie

    Tylko musicie pamiętać że fotele mogą mieć poduszki które już wybuchły oraz elementy jednorazowe specjalnie łamiące się w czasie zderzeń. A raczej wszystkie fotele w internetach to te z rozbitków, skradzionych. Jedno i drugie niebezpieczna sprawa Myślę że warto zagadać do tapicera, powinni być w stanie przerobić fotele by miały np boczki.
    Ostatnio edytowane przez deadswine ; 25-03-2019 o 14:16

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    tak tylko rzuciłem okiem na schematy E3075 (ogrzewanie siedzen) i E3076 (elektrycznie sterowane siedzenia) w eLearnie, i jest tam moduł który na schematach oznaczają jako M076 odpowiedzialny za te funkcje jak i za pamięć dla modułów lusterek, wiec pewnie minimum jego trzebaby dolozyc. teraz pytanie o potrzebne wiazki w aucie, bezpieczniki, przekazniki - trzeba wziac schemat i sprawdzic samemu czy sie ma wszystko co potrzeba a czego brakuje. ogolnie wszystko jest do zrobienia, ale jak jest wieksza robota, to zaden elektryk tego nie wezmie (strach, niewiadoma, narobi sie a nie zarobi - fachowiec ktory by to musial rozkminiac sam wzialby kilka tysi lekko chyba ze robi za frajer) - tylko samemu jak sie umie lutowac, rozumie schematy itp mozna sie bawic w wielogodzinna dlubanine w aucie. ogolnie tego typu sprawy to nie jest trudna robota, tylko bardzo czasochłonna. wiem co pisze, bo w swojej 159 dokładałem wszystkie instalacje dla xenonow, spryskiwaczy, czujnikow poziomowania, pdc przod i blue&me, taka robota zajela mi ok 40h samej instalacji, uruchamiania, rozwiazywania problemow (np jeden z czunikow okazał sie wadliwy, i jedna wtyczka nie laczyla bo byla przykorodowana), bo robilem powili zeby sie nie pomylic, starannie zabezpieczalem, wszystko 3 razy sprawdzalem, robilem fotki do manuala na forum itp. do tego doszedl czas na jezdzenie po szrotach czy telefonowanie do gosci ktorzy mieli rozbitki w poszukiwaniu potrzebnych wtyczek czy elementów. tylko robota dla desperata oczywiscie jak juz jest opis i trafia się wiazki w aucie kompletne, to inna bajka - np w 159 modele przed liftem z reguly mialy wszystkie wiazki - wtedy robota byla na 1/10 tego czasu a stopien komplikacji ograniczal sie do uzycia kilku kluczy/srubokretow i zmian w proxi.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał deadswine Zobacz post
    Tylko musicie pamiętać że fotele mogą mieć poduszki które już wybuchły oraz elementy jednorazowe specjalnie łamiące się w czasie zderzeń. A raczej wszystkie fotele w internetach to te z rozbitków, skradzionych. Jedno i drugie niebezpieczna sprawa Myślę że warto zagadać do tapicera, powinni być w stanie przerobić fotele by miały np boczki.
    sluszna uwaga, jakos wylecial mi z glowy temat poduszek a o elementach ktore moga sie lamac to juz w ogole nie pomyslalem.

    przyszla mi do glowy inna sprawa jesli komus nie zalezy na wszystkich funcjach elektrycznych foteli. bardzo mozliwe ze stelaze obu foteli sa bardzo podobne. moga sie np roznic tylko zamontowanymi elementami dodatkowymi - jakis support pod wysuwanie przedluzki pod udami itp. moze lepiej/latwiej byloby przelozyc same gabki/tapicerki i elementy rozniace stelaze, a zostawic manualne regulacje (w przypadku zwyklych siedzen) lub te ktore sa elektryczne? poduszki pewnie te same - trzebaby sie upewnic jednak w ePerze. pompowane boczki w sportowych siedzeniach - ja nie uzywam wiec pewnie moznaby olac.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]

    Dzieki za info.

    Myslalem, ze modul sterowania jest w siedzeniu i ze mozna byloby zrobic taki autonomiczny uklad. Na lusterkach i na odsuwaniu fotela przy wysiadaniu mi nie zalezy
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]

    Dzieki za info.

    Myslalem, ze modul sterowania jest w siedzeniu i ze mozna byloby zrobic taki autonomiczny uklad. Na lusterkach i na odsuwaniu fotela przy wysiadaniu mi nie zalezy
    ciężko powiedzieć - rysunek z eLearna jest taki że nie wiadomo czy ten moduł jest gdzieś pod deską rozdzielczą, w drzwiach kierowcy, pod fotelem, w fotelu czy w tunelu środkowym. nawet jak będziesz miał moduł w fotelu (co ułatwi sprawę), to ciągle jeszcze zostają podłaczenia - pytanie czy są wiązki - musiałbyś to sobie posprawdzać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Witam
    Pytanie do tych co mają fotele sportowe.
    Jak jest realizowana regulacja szerokości boczków?
    Według instrukcji służą do tego dwa przyciski nr4. I tyle instrukcja mówi.
    U mnie naciskając przedni guzik silniczek pracuje ale reakcji nie widzę, a naciskając drugi nic się nie dzieje.
    Jak jest u was?

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [159] przerobienie foteli manualnych na elektryczne
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:11
  3. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  4. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  5. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory