Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Filtr kabiny

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo
    Postów
    118

    Domyślnie

    Wymieniałem jakies 2 miesiące temu. Instrukcja obrazkowa poniżej.
    Wymienia się to jak ktoś tu trafnie zauważył na „rzeźnika”. I nie chodzi tu o umiejetności wymieniającego, a rozwiązanie konstrukcyjne. Katastrofa. Tą rure z pianki da się wyciągnąć bez problemu gorzej jest z jej wsadzeniem na własciwe miejsce. Najlepiej jest mieć małe dłonie .
    Jak widać po kilkukrotnym wyciąganiu jej (wcześniej przez serwis) mamy naderwane nacięcia pod zaczepy. Nie przeszkadza to jednak w niczym, bo i tak rura z dobrymi nacięciami pod zaczepy trzyma się na „słowo honoru”.
    Nie wspomne już jak ładnie ta własnie pianka pokazuje „cost out” jaki się stosuje. Zresztą nie tylko w Alfie i nie tylko w przemyśle samochodowym. Zamiast solidnej, szytwnej rury wsadza się kawałek pianki imitującej rure do nawiewu. Specjalnie zrobiłem zdjęcie tego elementu, zeby pokazać jakie to g* jest.
    W każdym bądź razie żeby wstawić nowy filtr troszke go trzeba pogiąć i nieźle się nagimnastykować żeby go tam umieścić. Stary filtr miałem zakładany jeszcze w serwisie i niestety jak go wyciągnąłem to był pogięty.
    Troche zabawy, cierpliwości, sprawne, małe dłonie i da się temat ogarnąć nie gorzej niż serwis na pewno, a moze i lepiej bo będziesz bardziej uważał, bo auto jest Twoje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6548.JPG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	149.9 KB
ID:	256296 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6549.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	144.1 KB
ID:	256297 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6550.JPG
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	116.7 KB
ID:	256298

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0001.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	30.5 KB
ID:	256299Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0002.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	49.8 KB
ID:	256300Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0003.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	41.1 KB
ID:	256301Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0004.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	54.2 KB
ID:	256302Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0005.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	47.1 KB
ID:	256303Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0006.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	55.9 KB
ID:	256304
    Ostatnio edytowane przez SFilip ; 28-03-2019 o 05:45

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Hahaha z ciekawości podpytam moje lokalne ASO jak mi to ostatnio wymieniali
    Nie zdziwię się jeśli...nie wymienili, ale Cię za to skasowali
    Ojciec miał tak w Volvo mimo, że tam było 20% łatwiej wymienić.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał SFilip Zobacz post
    Wymieniałem jakies 2 miesiące temu. Instrukcja obrazkowa poniżej.
    Wymienia się to jak ktoś tu trafnie zauważył na „rzeźnika”. I nie chodzi tu o umiejetności wymieniającego, a rozwiązanie konstrukcyjne. Katastrofa. Tą rure z pianki da się wyciągnąć bez problemu gorzej jest z jej wsadzeniem na własciwe miejsce. Najlepiej jest mieć małe dłonie .
    Jak widać po kilkukrotnym wyciąganiu jej (wcześniej przez serwis) mamy naderwane nacięcia pod zaczepy. Nie przeszkadza to jednak w niczym, bo i tak rura z dobrymi nacięciami pod zaczepy trzyma się na „słowo honoru”.
    Nie wspomne już jak ładnie ta własnie pianka pokazuje „cost out” jaki się stosuje. Zresztą nie tylko w Alfie i nie tylko w przemyśle samochodowym. Zamiast solidnej, szytwnej rury wsadza się kawałek pianki imitującej rure do nawiewu. Specjalnie zrobiłem zdjęcie tego elementu, zeby pokazać jakie to g* jest.
    W każdym bądź razie żeby wstawić nowy filtr troszke go trzeba pogiąć i nieźle się nagimnastykować żeby go tam umieścić. Stary filtr miałem zakładany jeszcze w serwisie i niestety jak go wyciągnąłem to był pogięty.
    Troche zabawy, cierpliwości, sprawne, małe dłonie i da się temat ogarnąć nie gorzej niż serwis na pewno, a moze i lepiej bo będziesz bardziej uważał, bo auto jest Twoje.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6548.JPG
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	149.9 KB
ID:	256296 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6549.JPG
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	144.1 KB
ID:	256297 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_6550.JPG
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	116.7 KB
ID:	256298

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0001.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	30.5 KB
ID:	256299Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0002.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	49.8 KB
ID:	256300Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0003.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	41.1 KB
ID:	256301Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0004.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	54.2 KB
ID:	256302Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0005.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	47.1 KB
ID:	256303Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0006.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	55.9 KB
ID:	256304
    I dlatego ja wolałem pognieść ten nawiew, niż go wyciągać, bo wiedziałem, że albo coś popsuję, albo nie wsadzę na swoje miejsce..
    Tak czy tak założyłem BIO, więc może z 2 lata tam nie zajrzę

  3. #13
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Ktoś kto projektował ten element zrobił to na złość mechanikom... albo użytkownikom. Pewnie połowa serwisów nie wymienia podczas serwisów. Ja za to u siebie wyciągnąłem wczoraj filtr Filtrona. Czy takie szły na pierwszy montaż?

    Przy okazji - ten otwór po filtrze to dobre miejsce żeby napsikac środek do dezynfekcji klimy?

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    @kołpak rozumiem, ze masz juz wprawe i w najbliższa sobotę wymienisz mi filtr kabinowy przy okazji wizyty u Ciebie?

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Giulia
    Postów
    287

    Domyślnie

    Tej rurki piankowej nie trzeba wyjmować, wystarczy lekko odgiąć. Ona jest przymocowana - przyklejona w dwóch punktach na wlocie, na stałe. Po wyjęciu, właściwie wyrwaniu, będzie luźna.
    Moim zdaniem została wykonana celowo z takiego materiału (podejrzewam, że inne kanały przy kratkach też), żeby redukować masę.

    Odnośnie demontażu osłony pod schowkiem: jeśli macie ledowe podświetlenie wnętrza, to w tym elemencie są zamocowane dwa punkty świetlne - ledy i dodatkowo linia zasilająca.
    Niestaranny demontaż powoduje wyrwanie i zgubienie malutkich osłonek ledów, dzięki czemu nie ma jak ich potem jak zamocować.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    @kołpak rozumiem, ze masz juz wprawe i w najbliższa sobotę wymienisz mi filtr kabinowy przy okazji wizyty u Ciebie?
    Haha nie wiem czy cena tej usługi Cię zadowoli
    A tak serio to powinienem u siebie zajrzeć, bo rok minął i jakoś sobie ciągle tłumaczę, że czasu nie mam :p
    Ps. Masz filtr?

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Tak, mam MANN-a anty smogowy, kupiony z myślą o jakości powietrza w Krakowie i chcialem zadbac zeby mi dzieciak w miare lepszym powietrzem oddychal. Jakoś ASO nie wierzę.
    Filtr kabiny pewnie najlepiej wymieniać wraz z przeglądem klimy, ale to już pewnie wykracza poza Twoje usługi nie?

    Ps robiłem research dot. filtrów kabiny i za bardzo nie ma na rynku wyboru dla Alfy, jeśli chodzi o właśnie takie filtry z warstwą Hepa. Wiem, że dla innych marek Bosch robi fajne, dedykowane dla antysmogowcow I naprawdę działały. Będąc w korku czy przejezdzajac przez wioski zimą poziom PM 2.5 w aucie naprawdę znacząco się zmniejszył (badałem xiaomi miernikiem jakości powietrza)
    Ostatnio edytowane przez Wilq84 ; 03-06-2020 o 06:11

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Tak, mam MANN-a anty smogowy, kupiony z myślą o jakości powietrza w Krakowie i chcialem zadbac zeby mi dzieciak w miare lepszym powietrzem oddychal. Jakoś ASO nie wierzę.
    Filtr kabiny pewnie najlepiej wymieniać wraz z przeglądem klimy, ale to już pewnie wykracza poza Twoje usługi nie?

    Ps robiłem research dot. filtrów kabiny i za bardzo nie ma na rynku wyboru dla Alfy, jeśli chodzi o właśnie takie filtry z warstwą Hepa. Wiem, że dla innych marek Bosch robi fajne, dedykowane dla antysmogowcow I naprawdę działały. Będąc w korku czy przejezdzajac przez wioski zimą poziom PM 2.5 w aucie naprawdę znacząco się zmniejszył (badałem xiaomi miernikiem jakości powietrza)
    Ja też zakładałem MANNa FP32008, bo był on chyba jedynym BIO na rynku.
    Obsługi klimy w sensie całego serwisu Ci nie zrobię, bo nie robię nowego czynnika (u siebie zmieniłem na stary R134a), natomiast mogę zrobić np. ozonowanie przy wymianie filtra.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kolpak Zobacz post
    Ja też zakładałem MANNa FP32008, bo był on chyba jedynym BIO na rynku.
    Obsługi klimy w sensie całego serwisu Ci nie zrobię, bo nie robię nowego czynnika (u siebie zmieniłem na stary R134a), natomiast mogę zrobić np. ozonowanie przy wymianie filtra.
    dokładnie ten sam kupiłem, ok myślę że ozonowanie plus wymiana filtra bedzię ok - obgadamy jeszcze temat na miejscu

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    Wymieniłem i ja! Hasło reklamowe giuli powinno brzmieć "bądź bohaterem w swoim aucie". Tego kto to wymyślił powinno się za jajka powiesić! Nie wiem kto i kiedy wymieniał wcześniej u mnie ale filtr nie był w ramce tylko głębiej. Być może efekt montażu na czuja... Co mogę dodać od siebie: 1. Nie warto cudować tylko wykręcić schowek. Co ciekawe instrukcja o tym nie mówi (Filtron) ale zdjęcia są bez schowka 2. Piankowe dziadostwo zwane kanałem lepiej wyciągnąć, z tym że bez wyjętego schowka prawidłowo się go nie wsadzi. Żeby nie wypadło usztywniłem taśma papierowa.... Może i druciarstwo ale nie mniejsze niż sam kanał... Przy okazji: w prosty sposób można sprawdzić czy prawidłowo wymienili filtr. Jak nie wieje na nogi tzn. poszli na łatwiznę...3. Filtr "upychalem" żeberko po żeberku. Wydaje się, że wszedł prawidłowo. Jak zawsze alfa zaskakuje i człowiek znowu uczy się czegoś nowego. Mam nadzieję, że po połączeniu z PSA ktoś będzie zwracał na takie rzeczy uwagę. Dlaczego w giulii filtr wymienia się pół godziny, a np. w C3 w minutę (bez narzędzi)? I dlaczego jest chłodzenie/grzanie schowka przed pasażerem, a nie ma chłodzenia cupholderów?

    Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Filtr kabiny Giulietta
    Utworzone przez lechtak w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 07-06-2023, 12:35
  2. [Giulietta] Filtr kabiny - wymiana
    Utworzone przez lechtak w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 21-07-2020, 20:45
  3. [159] akfa 159 1,9 jtd 150km jak wymienić filtr oleju/wkład/ oraz filtr powietrza
    Utworzone przez Piotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 10:22
  4. [GTV] Parowanie szyb - Filtr kabiny?
    Utworzone przez kobielczak w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 21:12
  5. filtr kabiny
    Utworzone przez 0ki w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 21:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory