Strona 13 z 16 PierwszyPierwszy ... 345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 157

Temat: Zmiana na wyświetlacz 8.8"

  1. #121
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    No to mało nie kosztował...
    Faktycznie wszystkie co teraz spojrzałem to są 10.25". Jak rozumiem sądzisz, że to się mechanicznie nie ma prawa zmieścić bez przekręcenia.
    10st to nie dużo, w sensie że wyświetlacz z nieco mniejszą ramką (a są bardzo różne wykonania, wiem bo sprowadziłem do PL kilka tysięcy szt jakichś swego czasu) - i może by weszło jak trzeba?!
    Dalej sądzę, nie upieram się, że nie wszystkie co są oferowane to są z taką wadą. Z chińskimi radiami wcześniej było tak, że jak było 100 ofert czegoś to to wszystko pochodził z 1-2-3 różnych fabryk. Czasem w tej samej obudowie były mocno różne urządzenia.
    Niestety to ciężki temat do zgłębienia biorąc pod uwagę, że mnóstwo Chinoli oszukuje, większość w ogóle nie wie co sprzedaje a tylko kilku ma jakieś pojęcie i wolę udzielenia rzetelnej informacji...
    OVER z mojej strony w temacie Ali.

  2. #122
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pierwszy post to przecież mój manual ze zdjęciami montażu - potem ciut inaczej zabierałem się do listwy (wyjmowanie prawego nawiewu), choć miałem auto gdzie nie szło i 3 spinki starą metodą musiałem wyjąć z drugiej strony. BTW, myśle że wkrótce do siebie założę dotykowy wyświetlacz więc znów będę przechodził przez procedurę - w końcu mam rozwiązanie problemu klimatyzacji z radiem poliftowym w aucie przedliftowym - udało mi się kupić sterownik klimy poliftowy i wentylator to sobie oscyloskopem porobiłem różnych porównawczych pomiarów. chyba zdecyduję się zrobić urządzenie tłumaczące w 2 strony sygnały pomiędzy poliftowym sterownikiem klimy a przedliftowym rezystorem dmuchawy, tak żeby zostawić ori wentylator - z politowym wszystko mi działało, ale on wymiarowo jest inny - chyba łatwiej mi robić elektronikę niż dopasowywać kształty, tym bardziej że sama część łopatek jest niższa, adapter by jeszcze zwiększył wewnątrz przestrzeń nad, mogłoby to nie działać, a zaś wymyślać jakieś kolejne przeróbki przy trudnym dostępie to nie dla mnie. wolę na 2 dni posiedzieć zrobić urzadzenie (jak zawsze na bazie modyfikowanego S&S - ileż to już różnych urządzeń na tej platformie zrobiłam haha) i dopracować sobie program na mikrokontroler tłumaczący interfejsy.
    To jednak się wstrzymam ze zmianą ekranu. Dotykowy byłby fajnym upgradem, a obecny w sumie aż bardzo mi nie przeszkadza, bym miał ciśnienie na jego zmianę. Zwłaszcza, że na 8,8" kamera cofania oraz AA będą wyświetlane i tak na takiej samej powierzchni, co na 6,5" Będę śledził Twoje wpisy, bo jeżeli jest taka opcja, by wszczepić dotykowy ekran, to bym z niej skorzystał.

  3. #123
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Dochodzi wymiana radia na polift (odblokowanie go), sterownik hvac polift, wyswietlacz, urządzenie sobie wydlubac do tlumaczena sygnalow, przerobka wiazki klimy, zmiany manualne w proxi. To nie będzie tani retrofit ani latwy (dostepnosc uzywek modulow, tlumacz sygnalow)

  4. #124
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Dochodzi wymiana radia na polift (odblokowanie go), sterownik hvac polift, wyswietlacz, urządzenie sobie wydlubac do tlumaczena sygnalow, przerobka wiazki klimy, zmiany manualne w proxi. To nie będzie tani retrofit ani latwy (dostepnosc uzywek modulow, tlumacz sygnalow)
    Czyli strasznie droga i upierdliwa impreza, odpuszczę i jak trafi się okazja, to przeszczepię 8.8". Dzięki za sprowadzenie na ziemię

  5. #125
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    no, ja to robię, bo wdepnąłem w upgrade, kupiłem radio na poczatku roku, mam częściowo odblokowane (work in progress ciągle), podłubałem w proxi ale to tylko przez to że Eng Custom chwalił się że robi takie retrofity - omamiło mnie to i sądziłem że spoko ogarnie się bez wysiłku - potem wyszo że nie do końca to działa ale już za dużo było zrobione/kupione żeby odpuszczać i wracać do radia 2 gen. powiem Ci, że sam by się w to nie bawił gdybym od razu wiedział ile czasu mi zejdzie - spędzone myślę więcej niż dziesiątki godzin na tematy zarówno prób, czajenia, porównywania różnych proxi, testowania na różnych sterownikach, prace testowe nad odblokowaniem radia itp. totalnie nie wpisuje się dla mnie w plan jaki mam - jak najmiej marnowania w życiu czasu.

  6. #126
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    232

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    no, ja to robię, bo wdepnąłem w upgrade, kupiłem radio na poczatku roku, mam częściowo odblokowane (work in progress ciągle), podłubałem w proxi ale to tylko przez to że Eng Custom chwalił się że robi takie retrofity - omamiło mnie to i sądziłem że spoko ogarnie się bez wysiłku - potem wyszo że nie do końca to działa ale już za dużo było zrobione/kupione żeby odpuszczać i wracać do radia 2 gen. powiem Ci, że sam by się w to nie bawił gdybym od razu wiedział ile czasu mi zejdzie - spędzone myślę więcej niż dziesiątki godzin na tematy zarówno prób, czajenia, porównywania różnych proxi, testowania na różnych sterownikach, prace testowe nad odblokowaniem radia itp. totalnie nie wpisuje się dla mnie w plan jaki mam - jak najmiej marnowania w życiu czasu.
    Skoro sam napisałeś, że byś się w to drugi raz nie pchał, to dla mnie jasny sygnał, że to mnie przerośnie. Jestem laikiem, a widziałem wiele Twoich postów dotyczących przeróbek, gmerania w oprogramowaniu itp. i skoro Tobie to sprawia tak poważne problemy i jest aż tak czasochłonne, to dla mnie- osoby bez doświadczenia- byłoby to zgubne w skutkach. Dzięki wielkie za wyczerpującą wypowiedź i wyjaśnienie z czym się to wiąże. Powodzenia na dalszych etapach przeszczepiania, ja odpuszczam

  7. #127
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    To nie jest trudny retrofit, ale czaso i kosztochłonny, a i tak teraz dużo szybszy i tańszy bo ja czy jeszcze jeden gośc (wczoraj się pochwalił) z Portugali na innym forum rozczailiśmy jak to zrobić żeby działało - dla mnie to było dziesiąt godzin spędzone na szukaniu po proxi, porównywaniu z autami poliftowymi, przperogramowaniach które nic nie dawały, próbach z różnymi wersjami sterowników, telefony, gdybania, ślepe uliczki, niepotrzebne wydatki (np panel klimy polift 250zł jedyna używka wtedy wyrzucone w błoto), pożyczanie komponentów na próby od znajomych/wysyłki.
    Ja i tak mam ciągle to przetestowane tylko na kablach poliftowy wentylator na podłodze, bo on ot tak nie pasuje fizycznie - muszę rozkminić czy da się jakos z 2 złożyc 1 pasujący czy jest jakiś part number który pasuje do starych mocowań/duktów a kompatybilny z poliftowym HVAC. Portugalczyk milczy, ale mozę się odezwie to przynajmniej nie bedę na to marnował czasu (wcześniej plan był raczej robić tłumacza w 2 strony na mikrokontrolerze pomiędzy poliftowym HVAC a przedliftowym "rezystorem dmuchawy", bo inna opcja robienia adaptera montażowego i przeróbek w puszce dla mnie bardziej czasochłonna a i pewnie gorzej działająca)

  8. #128
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    To nie jest trudny retrofit, ale czaso i kosztochłonny, a i tak teraz dużo szybszy i tańszy bo ja czy jeszcze jeden gośc (wczoraj się pochwalił) z Portugali na innym forum rozczailiśmy jak to zrobić żeby działało - dla mnie to było dziesiąt godzin spędzone na szukaniu po proxi, porównywaniu z autami poliftowymi, przperogramowaniach które nic nie dawały, próbach z różnymi wersjami sterowników, telefony, gdybania, ślepe uliczki, niepotrzebne wydatki (np panel klimy polift 250zł jedyna używka wtedy wyrzucone w błoto), pożyczanie komponentów na próby od znajomych/wysyłki.
    Ja i tak mam ciągle to przetestowane tylko na kablach poliftowy wentylator na podłodze, bo on ot tak nie pasuje fizycznie - muszę rozkminić czy da się jakos z 2 złożyc 1 pasujący czy jest jakiś part number który pasuje do starych mocowań/duktów a kompatybilny z poliftowym HVAC. Portugalczyk milczy, ale mozę się odezwie to przynajmniej nie bedę na to marnował czasu (wcześniej plan był raczej robić tłumacza w 2 strony na mikrokontrolerze pomiędzy poliftowym HVAC a przedliftowym "rezystorem dmuchawy", bo inna opcja robienia adaptera montażowego i przeróbek w puszce dla mnie bardziej czasochłonna a i pewnie gorzej działająca)
    Dalej meczysz temat a miałeś odpuścić.

  9. #129
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    skoro pojawiła się możliwość na allegro wyrwałem polifowy HVAC a na olx wentylator, to trzeba było sprawdzić. BTW< dzięki za sprawdzenie połaczeń w polifcie jaki mi zrobiłeś ze 2mce temu - błądziłbym dalej z błędnymi schematami eLearna które pokazują dla polifta tak samo jak dla przedlifta 2 linie sterowanie/feedback.
    Teraz tylko kwestia wykminienia czy są jakieś wentylatory poliftowe które pasuja mechanicznie do przedlifta, czy ewentualnie da się z przed i poliftowego zbudować jeden który będzie działał jak polift ale w przedlift wsadzi się go, czy muszę robić elektronikę która będzie w 2 strony tłumaczyć sygnały i żeby to gadało ze sobą. Jakie by nie było rozwiązanie, wiem że kwestia dni, max tygodni kilku kiedy będę miał w końcu to rozwiązane na 100%, w związku z tym już w drodze wyświetlacz z dotykiem - teraz ma sens.

  10. #130
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    skoro pojawiła się możliwość na allegro wyrwałem polifowy HVAC a na olx wentylator, to trzeba było sprawdzić. BTW< dzięki za sprawdzenie połaczeń w polifcie jaki mi zrobiłeś ze 2mce temu - błądziłbym dalej z błędnymi schematami eLearna które pokazują dla polifta tak samo jak dla przedlifta 2 linie sterowanie/feedback.
    Teraz tylko kwestia wykminienia czy są jakieś wentylatory poliftowe które pasuja mechanicznie do przedlifta, czy ewentualnie da się z przed i poliftowego zbudować jeden który będzie działał jak polift ale w przedlift wsadzi się go, czy muszę robić elektronikę która będzie w 2 strony tłumaczyć sygnały i żeby to gadało ze sobą. Jakie by nie było rozwiązanie, wiem że kwestia dni, max tygodni kilku kiedy będę miał w końcu to rozwiązane na 100%, w związku z tym już w drodze wyświetlacz z dotykiem - teraz ma sens.
    Powodzenia po lifcie inny wentylator i nie pasuje fizycznie.

Podobne wątki

  1. zmiana licznika na duży wyświetlacz, lub naprawa
    Utworzone przez Golo w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-07-2017, 11:34
  2. Wyświetlacz ICS w 166
    Utworzone przez Maniek12 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 13:51
  3. Wyświetlacz
    Utworzone przez krzysieking w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 15:03
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 05:43
  5. Wyświetlacz
    Utworzone przez rudiszubert w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 18:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory