Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 157

Temat: Zmiana na wyświetlacz 8.8"

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    wiem
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad tym modem

    Co to daje poza tym ze ekran jest większy ? Można np dzielić obraz (Apple CP i np radio ) ?

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    jeśli masz navi, to na cały ekran, lub dzielisz z radiem itp. obraz kamery cofania jest większy. dla CP obraz masz na całym ekranie, ale w tym trybie chyba nie da się dzielić - u mnie przynajmniej dla AA nie daje możliwości podziału. Przy AA czekamy na aktualizacje od googla, może w końcu dadzą cały ekran a nie logo z boku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Dzieki
    Navi nie używam - raczej tylko CP i google Maps
    550 euro to dużo - może dorwę taniej na Allegro

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    dużo i niedużo - tak sobie. roboty z tym jest trochę - mi zeszło 2h a robiłem drugi raz. do tego dostajesz częśc nóweczkę a to różnica - patrz poniżej.
    co do wyświetlaczy z allegro - mało tego się pojawia, ja dzwoniłem po ok 20-tu handlarzach którzy mieli wiele części do Giulii, i znalazłem 4 wyświetlacze w ten sposób. tylko nie jest tak kolorowo:
    1.niektórzy sprzedają jakieś starsze wyświetlacze z 2015r, moze pierwsze Q albo jakieś jeszcze testowe - błyszcząca powłoka - niby ładny (bardziej elegancki, ja lubię np laptopy z błyszczącą powłoką) ale bardziej odbija wszystko, do tego chyba jakiś inny sposób utwardzania plastiku albo precyzja wtrysku plasiku bo z okularami p/słonecznymi z polaryzacją to była masakra - wyraźne kolorowe plamy/tęcze i ciemne miejsca - oddałem tym bardziej że na krawędzi (co prawda niewidocznej) było uszkodzenie powłoki
    2.handlarz zapewni Cię że wyświetlacz jest tip-top idealny itp itd. fotki wyśle na MMSa, guzik zobaczysz. rzeczywistość jest taka ze oni to przekładają z miejsca na miejsce, albo niestarannie wymontuję potem są drobne ryski albo nawet uszkodzenia powłoki na rogach
    3.niektórzy handlarze Ci powiedzą że mają, potem kręcą i tracisz tylko czas i nerwy.
    4.ceny używek 800-1000 - kupujesz kota w worku
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 04-05-2019 o 23:34
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    Jeep GC, Stelvio 2.0 Executive
    Postów
    105

    Domyślnie

    Masz racje
    Po prostu dla mnie jest to retrofit na który nie mam ochoty wydać 550eur (auto z leaseplan)
    Prawdopodobnie nie zrobię tego retrofitu / ale jeszcze popatrzę jak to wyglada jak w końcu ogarną mi auto

  7. #17
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    daję update odnośnie punktu 12 z instrukcji montażu. spinki docelowo wymieniłem bo zmieniałem wyświetlacz na matowy więc całą robotę jeszcze raz powtarzałem. w ASO były dostępne od ręki po 0.65zł/szt
    Numer części 52026280 (nie szło znaleźć w ePerze) - btw ta spinka jest używana w wielu innych miejscach w aucie przy mebelku/tunelu.

    co do zdejmowania tych spinek, tym razem inaczej podważałem i poszło błyskawicznie - wąski śrubokręt wkładałem z boku spinki i na dźwignię wyciągałem spinki - dosłownie minuta-dwie roboty żeby 5 spinek wyciągnąć. pozycję inną też miałem - na plecach położyłem się na progu z nogami na zewnątrz auta. no i wziąłem okulary ochronne żeby coś mi nie leciało do oczu (np wyrwana spinka czy jakieś resztki wygłuszenia)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #18
    Użytkownik Świeżak Avatar H78
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim,

    Zainspirowany tym wątkiem poszukuję wyświetlacza 8,8. Gwarancja mi się już skończyła, więc chętnie się za to wezmę. Pytanie do Was, czy ktoś nie ma może do sprzedania wersji matowej, możliwie bez rys. Piszcie ew. PM.

    Pozdr.

    Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Kika uwag ode mnie, ja ekranu w końcu nie wymieniałem, ale kilka rzeczy z tej listy odkręcałem:
    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    5.w schowku na górze odkręcamy 3xT25
    6.nad nogami pasażera odkręcamy wkręt klczem nasadowym 7mm
    7.(ja tego nie robiłem ale chyba lepiej zrobic) wg eLearna demontuje się mały panel po prawej stronie nóg pasażera
    8.panel pod schowkiem obniżamy - mamy dostęp do 2 śrub T30 od schowka, odkręcamy
    9.schowek trochę w dół, odłączamy kabel od lampki schowka, wyjmujemy z tył odczepia się chłodzenie schowka (nie wiem czy to jest w każdej Giulii, może nie) i odłączamy czujnik zamknięcia schowka
    10.podważamy maskownicę prawego nawiewu w desce - chyba 4 zatrzaski, wyjmujemy. eLearn pisze o wyjęciu całego nawiewu, nie wiem po co, nie trzeba a u mnie i tak jeden zatrzask za Chiny nie chciał puścić więc olałem
    11.nur pod schowek i odkręcamy 2 wkręty T25 trzymające panel ozdobny nad schowkiem
    12.teraz krytyczny moment - niby panel jest na 6 zatrzaskach czyli podważamy i wychodzi sobie powoli. u mnie jednak nie bardzo chciał iść, a że mam alu, bałem się go uszkodzić, i zrobiłem inaczej (ale czasochłonne i w bardzo niewygodnej pozycji) - embrion na boku na siedzeniu pasażera, głowa/barki w powietrzu pod schowkiem a nogi nad tunelem i po kolei męczyłem metalowe spinki aż udawało mi się je zdjąć (5szt), ostatnia jest już na końcu w rogu przy radiu, to nie było szans. spinki 4 są całe(tylko do poprostowania), ale jedna się rozerwała. plan jest docelowo kupić w ASO nowe o ile się da, a póki co te sobie poprostuję. namęczyłem się z tą metodą, chyba mi z pół godziny na sam ten panel zeszło, ale wolałem nie ryzykować.
    ad 7 jeśli nie odkręcimy tego panelu to przy punkcie 8 możemy porysować sobie jeden panel o drugi (po prostu trzeba na to uważać i robić ostrożnie).
    ad 9 nie wiem kto wymyślił sposób mocowanie nawiewu zimnego powietrza do schowka, ale zmontować to po demontażu schowka nie jest łatwo.
    ad 12 najważniejsze żeby nie zapomnieć odkręcić dwóch śrub z punktu 11. i żeby nie ruszać listwy zanim się nie zdejmie schowka i nie odkręci tych śrub, bo można sobie połamać listwę. Jest ona z dość lichego plastiku. W ogóle system montażu tej listwy na metalowych spinkach jest moim zdaniem średni...

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cześć,

    to jest 8" czy 6,5" ? Może ktoś rozpozna kto trzymał w łapach oba po jakimś szczególe. Na zdjęciach nie widać, żadnego numeru nie mogę przypisać do części (coś się nie lubię jeszcze z eperem).

    https://allegro.pl/oferta/giulia-201...avi-8327740106

Podobne wątki

  1. zmiana licznika na duży wyświetlacz, lub naprawa
    Utworzone przez Golo w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-07-2017, 11:34
  2. Wyświetlacz ICS w 166
    Utworzone przez Maniek12 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 13:51
  3. Wyświetlacz
    Utworzone przez krzysieking w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 15:03
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 05:43
  5. Wyświetlacz
    Utworzone przez rudiszubert w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 18:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory