Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 157

Temat: Zmiana na wyświetlacz 8.8"

  1. #21
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Cześć,

    to jest 8" czy 6,5" ? Może ktoś rozpozna kto trzymał w łapach oba po jakimś szczególe. Na zdjęciach nie widać, żadnego numeru nie mogę przypisać do części (coś się nie lubię jeszcze z eperem).

    https://allegro.pl/oferta/giulia-201...avi-8327740106
    Pod pewnym kątem widać czy to duży czy mały. Niech Ci wyślę więcej zdjęć.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    [MENTION=76243]jakubc[/MENTION], wg ePer(z połowy 2017) na tamten czas to była najnowsza wersja wyświetlacza 8.8", wprowadzona w listopadzie 2016, wiec powinno byc tip top:
    tu wklejam numery opcji z jakimi go pokazuje
    3 156130356 WSKAŹNIK OPTYCZNY !RB4 + GSX + RB5 D20538 1
    3 156130356 WSKAŹNIK OPTYCZNY GSX + RAP D20538 1

    RAP znaczy 8.8" a RB5 opisuja jako dotykowy 8.4" cokolwiek to znaczy, GSX to kierownica po lewej stronie, a !RB4 to znaczy bez AM/FM DVD HDD NAV 8.4 ECC

    Psie pieniadze bierz zanim ktos Ci go sprzatnie, bo okazja wyjatkowa - normalnie ceny raczej 800-1000zl.

    na przyszlosc polecam nauczyc sie ePera obslugiwac (keyeper.pekidi.com) i nawet sie nie wrzucac tego na forum bo kto wie, ktos zdesperowany w poszukiwaniach Ci to moze podkupic
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 25-07-2019 o 12:56

  3. #23
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Ok - to co podesłałeś działa dużo lepiej niż link, który miałem :-) Będzie prościej na przyszłość.

    A zlecieli się ludzie do sprzedającego zaraz po moim poście bo nawet mi mówił, ale wyświetlacz jest mój, także nie dzwońcie już ;-) Faktycznie desperacja.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Ok - to co podesłałeś działa dużo lepiej niż link, który miałem :-) Będzie prościej na przyszłość.

    A zlecieli się ludzie do sprzedającego zaraz po moim poście bo nawet mi mówił, ale wyświetlacz jest mój, także nie dzwońcie już ;-) Faktycznie desperacja.
    niestety niektorzy nie potrafia uszanowac tego ze Ty znalazles i szukac swojej okazji. nawet na forum. desperacja to nie wytlumaczenie ale w Polsce jednak tak to czesto nie dziala. cale szczescie ze handlarz w porzadku sie zachowal, bo tu akurat to tez roznie bywa - raczej to typ cwaniaczka, zadko honorowego czlowieka.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar gruby19
    Dołączył
    06 2019
    Mieszka w
    Auto
    Giulia Veloce TI
    Postów
    249

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na przyszlosc polecam nauczyc sie ePera obslugiwac (keyper.pekidi.com) i nawet sie nie wrzucac tego na forum bo kto wie, ktos zdesperowany w poszukiwaniach Ci to moze podkupic
    A jak mojego auta nie znajduje po VIN, to co ?

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    Cytat Napisał gruby19 Zobacz post
    A jak mojego auta nie znajduje po VIN, to co ?
    no bo eper ten jest z polowy 2017r ale co to przeszkadza, nie szukaj po vin czesci tylko po liscie opcji. problem oczywiscie jest jak ma sir do czynienia z czescia z nowszym numerem niz ma eper, wtedy tylko sklep aso lub ktos kto kupil eper moze pomoc
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar alfa.bravo
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce 280HP Q4
    Postów
    65

    Domyślnie

    Dzisiaj przeszedłem przez proces wymiany wyświetlacza 6,5" na 8,8". [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] pozwolisz, że się podepnę pod wątek, żeby nie zakładać nowego. Kilka dodatkowych informacji i zdjęć ode mnie.

    Ja zacząłem od prawej strony, czyli schowek itd. bo wole mieć czarną robotę za sobą na początku. Lewa strona przy liczniku to zdecydowanie ta łatwiejsza część.

    W schowku mamy 3 torxy, które odkręcamy. Pod schowkiem natomiast, od przestrzeni na miejsca dla pasażerów mamy dwa dodatkowe torxy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	100.9 KB
ID:	262277 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	64.1 KB
ID:	262278

    Moim zdaniem tej nakrętki 7 nie trzeba odkręcać. Potwierdzam, że panelu po prawej stronie przy przy drzwiach i listwie progowej nie trzeba zdejmować.

    Po odkręceniu dołu, szarpiemy równomiernie po obwodzie dolnej osłony schowka (od nóg pasażera, tam gdzie odkręcaliśmy 2 torxy przed chwilą), która siedzi na spinki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e2b.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	55.8 KB
ID:	262279

    Po zdjęciu tej osłony, odkręcamy dwie śruby trzymające schowek.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e3.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	135.5 KB
ID:	262280

    Schowek zaczynamy podważać od góry, tam gdzie jest lampka schowka. Trochę siłowania i schowek wychodzi.

    Co ciekawe, nie musiałem demontować nic w schowku poza nim samym. Obyło się bez odpinania kabla od lampki, chłodzenia itd.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e4.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	79.5 KB
ID:	262281

    Nurkujemy w przestrzeń na nogi i odkręcamy 3 torxy, trzymające listwę. Podważamy osłonę prawego nawiewu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e5.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	80.3 KB
ID:	262282

    Możemy przystąpić do demontażu listwy. I tutaj trochę uzupełnienia. Ja nie walczyłem ze spinkami od środka, ale wykorzystałem mój sprawdzony patent na wszelkie listwy trzymające się na spinki. Musimy poświęcić jedną torbę na zakupy (taką, która bez problemu daje radę kilku zgrzewkom piwa) - ja miałem z Auchan, polecam Ucinamy jedno ucho takiej torby i mamy problem listew z głowy. Przeplatamy taką taśmę pod listwą i po kolei szarpiemy lekko aż spinka wyjdzie. Ciągniemy aż spinka lekko wyjdzie, a nie całkiem... przechodzimy do następnej aby listwa wychodziła w miarę równomiernie. Jak wyjdzie to przeplatamy za spinką, która wyszła i ciągniemy aż wyjdzie następna. Szybko i łatwo. Mamy pewność, że listwa się nie porysuje i nacisk jest w miarę rozłożony w stosunku do podważania np. śrubokrętem, co odradzam. Zdecydowanie najwięcej uwagi należy poświęcić ostatniej spince, tej przy wyświetlaczu, żeby jak puści nie porysowała wyświetlacza.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e6.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	65.8 KB
ID:	262283 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e7.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	83.6 KB
ID:	262284 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e8.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	81.8 KB
ID:	262285

    Jak listwa jest zdjęta odkręcamy torx.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e9.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	122.0 KB
ID:	262286

    Z lewej strony, szarpiemy trochę osłonkę pod licznikiem. Jak wyjdzie odkręcamy dwa torxy, wyjmujemy licznik, który trzyma się na spinkach. Odłączamy wtyczkę i odkręcamy torx trzymający wyświetlacz z lewej strony.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e10.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	71.8 KB
ID:	262287 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e11.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	70.1 KB
ID:	262288

    Szarpiemy za osłonkę nawiewów, aż lekko wyjdzie i możemy wyciągać wyświetlacz, który też trzyma się na spinkach - robimy to raczej równomiernie z lewej i prawej żeby nie połamać wyświetlacza, cholerstwo ciężko wychodzi.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e12.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	75.2 KB
ID:	262289 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e13.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	89.9 KB
ID:	262290

    I gotowe. Montaż to banalna sprawa.

    Pierwsze uruchomienie - ekran mały na dużym wyświetlaczu.

    Uruchomienie drugie po jakimś czasie - ekran duży.

    Polecam tego moda, bo duży ekran to super sprawa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	e14.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	59.2 KB
ID:	262291 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_1.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	50.4 KB
ID:	262292

    Ekran nowy z ASO, ciężko dostać na rynku wtórnym, cena około 3300zł.
    Ostatnio edytowane przez alfa.bravo ; 27-09-2019 o 14:04

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Super tutorial, akurat jutro zabieram sie za wymianę
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,986

    Domyślnie

    [MENTION=82641]alfa.bravo[/MENTION]
    super to napisałeś, kupa fotek z opisami. fajny sposób na listwę z tym paskiem
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Wyświetlacz wymieniony, Twój tutorial, był bardzo pomocny. Wielkie dzięki [MENTION=82641]alfa.bravo[/MENTION]
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.8.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	105.0 KB
ID:	262321
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

Podobne wątki

  1. zmiana licznika na duży wyświetlacz, lub naprawa
    Utworzone przez Golo w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-07-2017, 11:34
  2. Wyświetlacz ICS w 166
    Utworzone przez Maniek12 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 13:51
  3. Wyświetlacz
    Utworzone przez krzysieking w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 15:03
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 05:43
  5. Wyświetlacz
    Utworzone przez rudiszubert w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 18:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory