Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 157

Temat: Zmiana na wyświetlacz 8.8"

  1. #111
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,506

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Cześć, temat dłuższy czas nie był poruszany, pozwolę sobie na zadanie paru pytań. Mam Giulię Veloce, ale z 6,5" ekranem centralnym, chciałbym wymienić go na większy, ale nie wiem z czym się to wiąże. Czy taki zabieg jest jakoś inwazyjny, pozostają po nim slady, pojawia się trzeszczenie/luzy, trzeba wymieniać jeszcze dodatkowo jakiś moduł? Jaki obecnie jest koszt takiej imprezy i jak wygląda efekt? Poprzez efekt mam na myśli, czy ekran będzie wyświetlał treści w taki sposób, jakby od początku w samochodzie fabrycznie był zamontowany 8,8", czy jakoś inaczej?
    Zamiast pisać tyle trzeba było przeczytać od początku watek lub podobne które przewijają się od paru lat.

  2. #112
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Cześć, temat dłuższy czas nie był poruszany, pozwolę sobie na zadanie paru pytań. Mam Giulię Veloce, ale z 6,5" ekranem centralnym, chciałbym wymienić go na większy, ale nie wiem z czym się to wiąże. Czy taki zabieg jest jakoś inwazyjny, pozostają po nim slady, pojawia się trzeszczenie/luzy, trzeba wymieniać jeszcze dodatkowo jakiś moduł? Jaki obecnie jest koszt takiej imprezy i jak wygląda efekt? Poprzez efekt mam na myśli, czy ekran będzie wyświetlał treści w taki sposób, jakby od początku w samochodzie fabrycznie był zamontowany 8,8", czy jakoś inaczej?
    Tak jak Marek pisał, już wszystko było na ten temat. Nowy ekran to koszt ok. 900 euro, wymiana jak dla mnie i dla wielu z tego forum jest prosta. W wątku o retrofitach masz nawet tutoriale zrobione przez kolegów. Jeśli operację wymiany ekranu przeprowadzi się z odpowiednią delikatnością śladów wymiany nie będzie. Tak, ekran będzie wyświetlał treści w taki sposób, jakby od początku w samochodzie fabrycznie był zamontowany 8,8".

  3. #113
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Popatrz na Ali chyba widziałem moduły wyświetlacza do Giulii/Stelvio od razu z wbudowanym systemem Androidem i "zbierają" też sygnał video "produkowany" przez moduł multimedii Alfy, również steruje się z przycisków Alfowych - tyle przynajmniej w teorii.
    Jeśli ja miałbym taką podmiankę robić to bym to wziął poważnie pod uwagę, w bonusie również: wireless AA server i lepsza rozdzielczość więc można też w opcji myśleć o łatwiejszym podłączeniu kamer 360st. Nie powinno być też żadnych problemów z odpaleniem alternatywnych nawigacji.
    No chyba, że masz ideę trzymania się oryginału to już inna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 18-08-2022 o 20:30

  4. #114
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Haha, ten badziew dla giulii ze skosnym wyswietlaczem i problemami ze nie przelacza na ori radio(ustawienia auta)?

  5. #115
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    To co mi jakiś czas temu wpadło w oczy to wyglądało fizycznie jak obecny moduł wyświetlacza.
    A co to warte to nie mam niestety zielonego pojęcia :-(. Jak zawsze w takich wypadkach - temat do rzetelnego przemyślenia przed zakupem.
    Rozumiem, że wpadło Ci coś podobnego w łapy i, że szajs?

  6. #116
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Klag3 mial i odsylal bo problemow z ich supportem nie rozwiazali. Serio ekran jest ukosnie bo 10.2" w obudowie dla giulii inaczej sie nie miesci

  7. #117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBi 280KM Q4 Imola Titanium
    Postów
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Zamiast pisać tyle trzeba było przeczytać od początku watek lub podobne które przewijają się od paru lat.
    Wyszukiwarka na tym forum nie wskazała mi lokalizacji określonych fraz, tematów zaś są dziesiątki, z dziesiątkami stron- rok by mi zajęło znalezienie interesującej mnie informacji. Kolejna sprawa, to ceny, które się zmieniają i mogą być już nieaktualne. Widziałem kiedyś post, że ktoś oferuje sprzedaż i montaż wyświetlaczy, manetek, selektora DNA, i innych dokładek, niestety nie udało mi się go odnaleźć.

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Tak jak Marek pisał, już wszystko było na ten temat. Nowy ekran to koszt ok. 900 euro, wymiana jak dla mnie i dla wielu z tego forum jest prosta. W wątku o retrofitach masz nawet tutoriale zrobione przez kolegów. Jeśli operację wymiany ekranu przeprowadzi się z odpowiednią delikatnością śladów wymiany nie będzie. Tak, ekran będzie wyświetlał treści w taki sposób, jakby od początku w samochodzie fabrycznie był zamontowany 8,8".
    Nie mogłem odnaleźć konkretnej informacji, dodatkowo w tym temacie przeczytałem o uszkodzeniach, które mogą pojawić się podczas montażu/demontażu. Dzięki za wskazanie ceny i odpowiedzi na moje pytania. Spróbuję odnaleźć te tematy o retrofitach z tutorialami.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Haha, ten badziew dla giulii ze skosnym wyswietlaczem i problemami ze nie przelacza na ori radio(ustawienia auta)?
    Dobrze wiedzieć, bo bez tej informacji może bym się i nawet skusił, a potem bym zachodził w głowę, co tu się właściwie stało i czemu coś nie działa.

  8. #118
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    pierwszy post to przecież mój manual ze zdjęciami montażu - potem ciut inaczej zabierałem się do listwy (wyjmowanie prawego nawiewu), choć miałem auto gdzie nie szło i 3 spinki starą metodą musiałem wyjąć z drugiej strony. BTW, myśle że wkrótce do siebie założę dotykowy wyświetlacz więc znów będę przechodził przez procedurę - w końcu mam rozwiązanie problemu klimatyzacji z radiem poliftowym w aucie przedliftowym - udało mi się kupić sterownik klimy poliftowy i wentylator to sobie oscyloskopem porobiłem różnych porównawczych pomiarów. chyba zdecyduję się zrobić urządzenie tłumaczące w 2 strony sygnały pomiędzy poliftowym sterownikiem klimy a przedliftowym rezystorem dmuchawy, tak żeby zostawić ori wentylator - z politowym wszystko mi działało, ale on wymiarowo jest inny - chyba łatwiej mi robić elektronikę niż dopasowywać kształty, tym bardziej że sama część łopatek jest niższa, adapter by jeszcze zwiększył wewnątrz przestrzeń nad, mogłoby to nie działać, a zaś wymyślać jakieś kolejne przeróbki przy trudnym dostępie to nie dla mnie. wolę na 2 dni posiedzieć zrobić urzadzenie (jak zawsze na bazie modyfikowanego S&S - ileż to już różnych urządzeń na tej platformie zrobiłam haha) i dopracować sobie program na mikrokontroler tłumaczący interfejsy.

  9. #119
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Dobrze wiedzieć, bo bez tej informacji może bym się i nawet skusił, a potem bym zachodził w głowę, co tu się właściwie stało i czemu coś nie działa.
    Nie jednemu psu na imię Burek. To, że epsonix'owi trafił się badziew to nie oznacza, że wszystkie te produkty od Chinoli są takie same i do bani.
    Sam kiedyś kupowałem jakieś radio z Navi do Merca i była porażka jeśli chodzi o audio. Po czym ściągnąłem inny model i była przepaść jakościowa (w zasadzie byłem na 90% zadowolony) - cenowa też.
    Chińczyków jest sporo, robią kupę beznadziejnego złomu ale też i dobre rzeczy - niestety one wtedy kosztują odpowiednio a ludzie oczekują wszystkiego za centy...
    Nie namawiam, Cię na zakup czegoś stamtąd tak w ciemno, ale zgłębić temat myślę, że wciąż warto. Gdyby było ok to benefity jakieś wyraźnie są.

  10. #120
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Nie mi sie trafil tylkokoledze klag3, kosztował 3.5tys. wszestkie chinczyki do giulii mialy eyswietlacz 10.2" przekrrcony o powiedzmy 10 stopni zeby sie zmiescil

Podobne wątki

  1. zmiana licznika na duży wyświetlacz, lub naprawa
    Utworzone przez Golo w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 27-07-2017, 11:34
  2. Wyświetlacz ICS w 166
    Utworzone przez Maniek12 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 13:51
  3. Wyświetlacz
    Utworzone przez krzysieking w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 15:03
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 05:43
  5. Wyświetlacz
    Utworzone przez rudiszubert w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2009, 18:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory