Strona 123 z 161 PierwszyPierwszy ... 2373113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,221 do 1,230 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #1221
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    Pytanie czy podczas wymiany kierownicy konieczne jest blokowanie kół czy nie bo tego nie zrobili?

  2. #1222
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    nie kumam, w jakim celu niby? ja po wymienie kiery też miałem przez chwilę takie wrażenie, ale było fałszywe bo droga na której próbowałem była pochylona trochę w bok (każda ma pewne pochylanie do krawędzi żeby woda uciekała na bok)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1223
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    Nie wiem taki zasłyszane opinie trochę może to jakiś mit z tym blokowaniem.
    Zrobie kilka km i zobaczę co i jak bedzie.

  4. #1224
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    Kolejny MIT "wspaniałych i niedocenianych mechaników".

  5. #1225
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    Siema.
    Wymieniłem dzisiaj przełącznik DNA na R-DNA i chciałem go aktywować za pomocą Multiecuscan jednak nie wszystko poszło jak powinno.
    Gulia Veloce z 06.18, Przelacznik z Q 156129321, Mes 4.0 zarejestrowany

    Wykonałem wszystko krok po kroku jak pisze na tej stronie: https://www.giuliaforums.com/threads...17-2019.46258/
    AC zamieniłem na EC.
    podczas osiowania proxy po każdym module był opis ''udane''
    Jednak po zakończeniu kalibracji w ABS i odczekaniu minuty i ponownym załączeniu zapłonu licznik km migał.
    Na ww stronie wspomnieli, ze możne takie coś się wydarzyć i należny powtórzyć od początku jednak przy drugim i kolejnym podejściu przy zapisie danych z proxy zauważyłem info ''Wenzel układu hamulcowego (ABS/BSM/NFR)... NIEUDANY! - Przekroczono limit czasu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	120028700_2594972257408473_982544894067324010_n.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	61.3 KB
ID:	272716Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	120019025_346310816569407_8755309037621729002_n.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	43.3 KB
ID:	272717
    Przy probie wyłączenia ESP za pomocą przekręcenia na RACE nie było zdanej reakcji.
    Zmieniłem EC na CC.
    Ten sam problem z migającym stanem km i przekroczonym limitem czasu podczas osiowania ale na ekranie od nawi widniał napis race. Na zegarze nie było ikonki ESP OFF ale żółty pasek.

    Spotkał się ktoś z tym u siebie? Jakieś wskazówki jak to rozwiązać?

    Jeszcze jedno. Podczas próby podłączenia do ABS wyskoczyło mi info ''niezgodny kod ISO''
    Ostatnio edytowane przez daniel.gv280q4 ; 21-09-2020 o 15:14

  6. #1226
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    na początek bym robił na nowszym MESie, 4.0 to pierwszy który miał cokolwiek Giulii i pewnie milion błędów. 4.4 do 4.6 są dość OK (4.3 też mi się zdarzyło użyć na jakieś proxi) poza przypadkami gdy ktoś ma albo grzane kanapy tylne, albo MY2020 z TBM (emergency call), wtedy dopiero przyszły 4.7 da radę (wiem bo specjalna wersję 4.6R8 którą Yani zrobił dla mnie (poprawka na te 2 moduły) ale zabronił puszczać dalej).
    Robisz na ELMie z adapterami? Do ABS normalnie się łączysz? Proxi 4.0 robi na szarym (pytam czy nie ma np błędu w 4.0 bo tego typu błąd był właśnie z modułem TBM - do złego CAN go przypisał w programie)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1227
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    na początek bym robił na nowszym MESie, 4.0 to pierwszy który miał cokolwiek Giulii i pewnie milion błędów. 4.4 do 4.6 są dość OK (4.3 też mi się zdarzyło użyć na jakieś proxi) poza przypadkami gdy ktoś ma albo grzane kanapy tylne, albo MY2020 z TBM (emergency call), wtedy dopiero przyszły 4.7 da radę (wiem bo specjalna wersję 4.6R8 którą Yani zrobił dla mnie (poprawka na te 2 moduły) ale zabronił puszczać dalej).
    Robisz na ELMie z adapterami? Do ABS normalnie się łączysz? Proxi 4.0 robi na szarym (pytam czy nie ma np błędu w 4.0 bo tego typu błąd był właśnie z modułem TBM - do złego CAN go przypisał w programie)
    Posiadam 6 adapterów. Podczas proxi upomina się o piaty(niebieski) a później szósty, szary. ABS tylko szary, po połączeniu są 5 regulacje w tym 3 które należy wyzerować
    Najwidoczniej będę musiał zakupić najnowszyą wersję

    Wysłane z mojego Mi MIX 3 przy użyciu Tapatalka

  8. #1228
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.gv280q4 Zobacz post
    Posiadam 6 adapterów. Podczas proxi upomina się o piaty(niebieski) a później szósty, szary. ABS tylko szary, po połączeniu są 5 regulacje w tym 3 które należy wyzerować
    Najwidoczniej będę musiał zakupić najnowszyą wersję

    Wysłane z mojego Mi MIX 3 przy użyciu Tapatalka
    wiem, tych Race-ów to zrobiłem ze 40 Giulii/Stelvio (i ode mnie kupiłeś ostatnio bypass przez sklep EU?). co chciałem potwierdzić, a czego mi nie potwierdziłeś wyraźnie to, że podczas proxi, ABS jest przypisany na szarym (gdyby to miałby np być błąd jak z TBM, ot spekuluję ale możliwy scenariusz), nie pytałem na jakim go chce podczas zwykłego wejścia do ABS na kalibracje itp.
    Co do nowszej wersji, skończyła Ci się już licencja? Jeśli tak to może na Twojej pójdzie Ci jakaś pośrednia wersja, choćby mocno sprawdzona 4.4 z której ja byłem bardzo zadowolony (nigdy timeout mi nie wyskoczył, podczas gdy na 4.5 i 4.6 co parę razy wyskakuje i trzeba proxi powtórzyć).

    Powodzenia
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1229
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    wiem, tych Race-ów to zrobiłem ze 40 Giulii/Stelvio (i ode mnie kupiłeś ostatnio bypass przez sklep EU?). co chciałem potwierdzić, a czego mi nie potwierdziłeś wyraźnie to, że podczas proxi, ABS jest przypisany na szarym (gdyby to miałby np być błąd jak z TBM, ot spekuluję ale możliwy scenariusz), nie pytałem na jakim go chce podczas zwykłego wejścia do ABS na kalibracje itp.
    Co do nowszej wersji, skończyła Ci się już licencja? Jeśli tak to może na Twojej pójdzie Ci jakaś pośrednia wersja, choćby mocno sprawdzona 4.4 z której ja byłem bardzo zadowolony (nigdy timeout mi nie wyskoczył, podczas gdy na 4.5 i 4.6 co parę razy wyskakuje i trzeba proxi powtórzyć).

    Powodzenia
    W czasie gdy wyskakuje mi błąd ABS podczas proxy jest wpięta szara wtyczka.

    Posiadam 4.0 Innej nie miałem. Kupiłem godzinę temu 4.6 i dalej kombinuje ale jest tragedia.Nom stop info że przekroczono czas interfejs znika z ustawień
    Jak jutro nie pójdzie to wykupię chyba 4.4

    Wysłane z mojego Mi MIX 3 przy użyciu Tapatalka

  10. #1230
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Brwinów k/Warszawy
    Auto
    Lancia Lybra 2.0 Comfortronic, Lancia Ypsilon '16 ALFA ROMEO GIULIA Q4 18'
    Postów
    90

    Domyślnie

    A możesz się połączyć z tymi modułami poza osiowaniem?
    Jeżeli nie to wina leży w kablu, nie adapterze. Mam dwa takie same kable i w jednym odlutowałem i potem przylutowałem z powrotem jakiś mostek chyba i działa.

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory