Strona 7 z 161 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #61
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    A radio nie jest "zgrane" z autem? W sensie z innym vinem nie podejdzie?

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    przy nowych jakie wsadzali mi i TSnioch-owi, po prostu wsadził, zrobił proxi i tyle. nie wiem jak używka z innego auta. w razie czego Witech moze ogarnie (reset/na nowo przypisanie konfiguracji auta?)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

    Byłem dziś w serwisie na corocznym przeglądzie i rozmawiałem na temat zmiany radia na nowsze, miałem zreszta wymieniane krótko po zakupie bo nie działał BT.
    Wg kierownika serwisu przy wymianie wpinane radio jest „czyste” i zaczytuje vin z auta czy jakos tak, dlatego jego zdaniem przełożenie używki z innego nie zadziała prawidłowo.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol75 Zobacz post
    Byłem dziś w serwisie na corocznym przeglądzie i rozmawiałem na temat zmiany radia na nowsze, miałem zreszta wymieniane krótko po zakupie bo nie działał BT.
    Wg kierownika serwisu przy wymianie wpinane radio jest „czyste” i zaczytuje vin z auta czy jakos tak, dlatego jego zdaniem przełożenie używki z innego nie zadziała prawidłowo.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Wedle ludzi z naszych serwisów ASO wielu rzeczy sie nie da A jakos to robia

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #65
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    stop, nie masz czasem 002.00x.055? to stary hardware. musi byc zaczynajacy sie od 0xx ale >051 wtedy jest nowy hardware z mozliwoscia AA i do tego i tak trzeba go zaktualizowac do 056.xxx.xxx.

    - - - Updated - - -


    nie, przeciez ja mialem aa i tylko na forum wam napisałem co i jak zeby dolozyc, najpierw przypuszvzenia a potem info z pierwszej reki od goscia ktory dolizyl w stelvio (o sales code itp).
    poszukaj na alfaowner. ciagle nie mam przekonania czy ten panel trzeba zmieniac, a raczej watpie zeby bylo to konieczne
    Włoch z Eng-custom napisał że do aktywacji
    Są konieczna jest wymiana tego huba.m i to jest w cenie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Wedle ludzi z naszych serwisów ASO wielu rzeczy sie nie da A jakos to robia
    właśnie dokładnie to miałem napisać. przy wymianie mojego radia na nowe, nie potrafili odpalić AA/CP i już mi zaczęli ściemniać że nowy firmware widocznie rozpoznaje że AA w Polsce nie jest wspierane. buchnąłem śmiechem, ale kosztowało mnie to czas bo musiałem zabrać mechanika na salon, podpiąć swój telefon do nowiutkiego auta (nawet z ciut nowszym firmwarem 081.xxx.xxx), potem do 3 innych (072/081 z różnymi konfigami bez nav/nav, mały/duży wyświetlacz), potem zadałem pytanie retoryczne "i co on na to?" i nie czekając na odpowiedz powiedziałem że nie wyjadę stąd dopóki nie będzie działał AA. za 20minut już był zaktywowany, potem jeszcze problem że nikt nie wiedział że trzeba zrobić shutdown auta, ale i do tego przypadkowo doszliśmy.

    ASO nie ma żadnej wiedzy, serwisanci ode mnie uczą sie wielu rzeczy jeśli chodzi zarówno co można zrobić w aucie jak i ogólnie "jak to AA działa, jaką apkę, skąd to się pobiera, jak skonfigurować na tel itp) - zero szkoleń czy instrukcji od FCA. widze bo mam dostęp do tego eLinka z wszystkimi materiałami - nic tam prawie nie ma.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #67
    Użytkownik Rowerzysta Avatar sebol75
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce, 159JTDm150@192/405, 147JTD
    Postów
    283

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Wedle ludzi z naszych serwisów ASO wielu rzeczy sie nie da A jakos to robia

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Spoko tez tak zakładam - napisałem jak interpretuje to aso


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #68
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Włoch z Eng-custom napisał że do aktywacji
    Są konieczna jest wymiana tego huba.m i to jest w cenie

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    może inaczej nie próbował i stąd tak pisze? nie twierdzę nic ani tak ani nie, ale w radiu masz 3 wyjścia USB (w każdym, nawet starym), w starych autach masz 2 tylko podłaczone jak masz pakiet Komfort (dodatkowy USB pod pokrętłami nawiewów), no to ja zgaduję że potem podłączyli i ten trzeci do radia i tyle się to różni. jakiś miesiąc temu patrzyłem na schematy, najnowsze wtedy nie uwzględniały 3 USB ciągle, ale w eLearnie ciągle brakuje schematów (szczególnie jak wejdzie się na Polską wersję językową, coś więcej lub inne znajdzie sie w UK, a we włoskiej jest komplet).

    kolega kgb z AO napisał mi parę dni temu, że będzie u kogoś aktywował w najbliższym czasie AA, i że spróbuje bez wymiany panelu(tzw huba, który nie wiem czy jest hubem czy panelem z 2 osobnymi portami) najpierw i da mi znać. wtedy się wyjaśni na 100%.

    ale pewnie wymieniajcie, nie zaszkodzi, trochę pracy i parę złotych i jest pewność, te moje powyższe dyskusje to tylko takie formalne kwestionowanie czegoś na co nikt nie przedstawił dowodu, tylko piszą tak bo "ePer pokazuje" albo "instrukcja updatu z FCA też wymaga" - to dalej o niczym nie świadczy. dobra, temat jest o czymś innym, wystarczy. w odpowiednim wątku napiszę jak empirycznie kolega sprawdzi
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    może inaczej nie próbował i stąd tak pisze? nie twierdzę nic ani tak ani nie, ale w radiu masz 3 wyjścia USB (w każdym, nawet starym), w starych autach masz 2 tylko podłaczone jak masz pakiet Komfort (dodatkowy USB pod pokrętłami nawiewów), no to ja zgaduję że potem podłączyli i ten trzeci do radia i tyle się to różni. jakiś miesiąc temu patrzyłem na schematy, najnowsze wtedy nie uwzględniały 3 USB ciągle, ale w eLearnie ciągle brakuje schematów (szczególnie jak wejdzie się na Polską wersję językową, coś więcej lub inne znajdzie sie w UK, a we włoskiej jest komplet).

    kolega kgb z AO napisał mi parę dni temu, że będzie u kogoś aktywował w najbliższym czasie AA, i że spróbuje bez wymiany panelu(tzw huba, który nie wiem czy jest hubem czy panelem z 2 osobnymi portami) najpierw i da mi znać. wtedy się wyjaśni na 100%.

    ale pewnie wymieniajcie, nie zaszkodzi, trochę pracy i parę złotych i jest pewność, te moje powyższe dyskusje to tylko takie formalne kwestionowanie czegoś na co nikt nie przedstawił dowodu, tylko piszą tak bo "ePer pokazuje" albo "instrukcja updatu z FCA też wymaga" - to dalej o niczym nie świadczy. dobra, temat jest o czymś innym, wystarczy. w odpowiednim wątku napiszę jak empirycznie kolega sprawdzi
    Ja się zgadzam, w sumie gdybym miał taka możliwość to bym sam to sprawdzil. Spróbuje to jeszcze podpytać czy próbował bez huba.. Bo jeśli to jest zwykły hub bez jakiegoś dodatkowego modułu To dziwne co by miał cos zmieniać chyba że np jest to rodzaj "zabezpieczenia" jesli model hub taki a taki to udostępnij AA jesli inny to brak opcji. (Cos ala sprzętowa prymitywna flaga true/false)

    No nic mysle ze prędzej czy później będziemy mieć pewność


    No i swoja droga czy np nie da się aktywować tempomatu adaptacyjnego bez wymiany guzika w sumie w teorii jak czytam instrukcje to on jest potrzebny do zmiany odległości A domyślnie włącza się w trybie maksymalnej odległości.




    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez niegowic ; 10-04-2019 o 22:50

  10. #70
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Spróbuje to jeszcze podpytać czy próbował bez huba..
    o ile to w ogóle jest hub a nie panel osobnych 2 portów USB wyprowadzonych z radia


    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Bo jeśli to jest zwykły hub bez jakiegoś dodatkowego modułu To dziwne co by miał cos zmieniać chyba że np jest to rodzaj "zabezpieczenia" jesli model hub taki a taki to udostępnij AA jesli inny to brak opcji.
    nie wierzę w takie rozwiązania - to komplikuje niepotrzebnie firmwary i może prowadzić do błędów. a co jak ulegnie awarii, a np przedni port działa, całe AA ma klęknąć? czy może tylko na czas aktywacji jest potrzebne? bez sensu - kolejne linie kodu, kolejne funkcjonalności/ścieżki kodu do przetestowania, a mając nastoletnie doświadczenie ze swojej pracy ze swoim kodem (skrypty/vhdl) jak i od softwarowców (C#), wiem że jak tylko da sie coś sknocić, to wychodzi tak że się często sknoci - dlatego trzeba upraszczać wszystko - wymyślić tak żeby było jak najprościej, jak najmniej zależności, prosty flow, wtedy i jest mało bugów i łatwo się testuje i poprawia. zbędna logika żeby zablokować potencjalnych kilkaset retrofitów na kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych aut - nie ma szans żeby ktos w ogóle to brał pod uwagę jako argument przy projektowaniu firmwarów.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory