Strona 71 z 161 PierwszyPierwszy ... 21616263646566676869707172737475767778798081121 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 701 do 710 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #701
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Nic, wtyczka wygląda na to ze jest dobrze podłączona, oświetlenie przycisków w panelu sie świeci. Panel kupiony w ASO.
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  2. #702
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    pierwsza sprawa, czy masz powgrywane różne updaty do auta? pytam bo skoro masz auto z 2016 a w 2016r nie oferowali opcji AAC (doszła gdzieś w2017 z tego co pamietam), to może brakować wsparcia tego w kompach. to że bywasz w ASO nie gwarantuje że masz wgrane jakiekolwiek updaty (albo że wszystkie) - to nie jest obowiązkowe (poza updatami z kampanii), choc niektóre ASO wgrywają wszystkie jak leci (inne oponują bo czasem coś się zmienia w działaniu auta i klient ma pretensje a oni nie mają możliwości zrobić downgradu).
    Niektóre updaty dla starych aut dość skomplikowanie się wgrywa - np ten od modułu ABS w przypadku bardzo starych nie pokazuje Witech, trzeba robić reset konfigu proxi, updatuje się potem do jakiejś wersji, potem chyba znowu, i dopiero wtedy wgrywa się wersję 8401 (to taka która była gdzieś w 2018r i jest OK jeśli ktoś nie ma ACC, tzn z ACC też działa, ale tu niby jest na nią ta kampania 8238 która zmienia werjsę na 8541 jako poprawka działania ACC+)

    drugie, sorry że pytam o coś takiego, nacisnąłeś najpierw klawisz lewy górny a dopiero potem prawy górny? sam prawy górny nic nie robi zanim nie naciśniesz lewego.

    Trzecie - Wejdz MESem do kompa silnika, tam na szybko widzę przynajmniej 2 parametry od przycisków CC - CC switch/request zobacz czy coś się zmienia jak naciskasz (daj mu sekundę/dwie, odświeżanie nie jest szybkie).
    W BCM masz też parametr CC switch, może to to samo pokazuje, może nie, warto sprawdzić.

    Czwarta sprawa, auto jest z EU czy USA? pytam bo jak nie masz FCW (w USA opcja za bodajże $150) to chyba nici z updatu - tam pod tą zaślepką radaru wtedy nic nie ma - nie zgłębiałem tematu ale ktoś o tym pisał. dostawałeś ostrzeżenia jak np zbliżałeś się zbyt do auta jadącego przed Tobą (np zbyt późne hamowanie)? Masz w menu radia Forward Collision Warning?


    Na schematach nie widze nic dedykowanego do ACC+, zgaduję że sygnały przycisków z tego panelu leca po tej samej linii (pin 10 zestawu przycisków - kabel purpurowy do złącza D047A pin 10 a z tego złącza z pin 1 leci zielono-brązowym do BCM złącze H (górne lewe) pin 32).

    Tyle narazie przychodzi mi do głowy.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #703
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Auto z PL salonu, jasne najpierw naciskam klawisz Lewy -mimo to brak reakcji. FCW działa poprawnie. W środę jadę do serwisu żeby wgrali mi wszystkie updaty, bo mam tez problem z radiem ze czasem mi cos przerywa i trzeszczy. Sprawdzę jeszcze czy widać w MESie info o nacisnieciu przycisku. Dzięki za sugestie.
    Ostatnio edytowane przez dk08012 ; 20-10-2019 o 19:55
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  4. #704
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Auto z PL salonu, jasne najpierw naciskam klawisz Lewy -mimo to brak reakcji. FCW działa poprawnie. W środę jadę do serwisu żeby wgrali mi wszystkie updaty, bo mam tez problem z radiem ze czasem mi cos przerywa i trzeszczy. Sprawdzę jeszcze czy widać w MESie info o nacisnieciu przycisku. Dzięki za sugestie.
    OK, daj znać jak po updatach.
    sprawdź jeszcze teraz jaką masz wersję firmwaru w ABS i daj znać. w razie czego byś może przekonał ASO żeby zrobili Ci update na 8401 albo 8541 (lub nowszy, są np 8583 w świeżych autach). w razie czego procedura jest chyba opisana w dokumencie od kampanii 8238 jak to się updatuje ABS z bardzo starych wersji. niestety nie mam już dostępu (zablokowali eLearn w necie).
    masz ten najnowszy soft BCM już wgrany (0724) z kampanii dla wskaźnika paliwa?

    FCW rozumiem CI działa?

    jeszcze mógłbyś wyjąć te przyciski, zmierzyć rezystancje przypuszczalnie pomiedzy pinem 10 a 3 przycisków w stanie zwolnionym a potem nacisnąć guzik lewy górny i zobaczyć czy coś się zmienia. nie wiem jakie wartości są poprawne, ale jeśli się nie zmienia to raczej masz coś nie tak.
    inna sprawa że schematy z eLearna mają braki i błędy o czym sam nie raz się przekonałem (choćby niedawno przy projekcie dezaktywatora start&stop), więc nie wiem czy np ACC nie idzie inną linią, albo np dwoma liniami i moze np nie masz tej linii w swoim aucie (niekompletne wiązki)- warto byłoby miernikiem sprawdzić wszystkie piny do pinu 3 przy zwolnionym i wciśniętym lewym górnym przycisku, czy faktycznie tylko na linii 10 jest zmiana rezystancji. jeśli nie, to czy masz przejście po innej linii do BCM.


    EDIT,
    jest jeszcze jedna sprawa.
    looknij na 3 fotkę wklejoną w tym poście:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2194990
    to ze skanu nowej Giulii - tam jest niby osobny moduł ACC. w MES tego nie ma jako coś osobnego, może to logicznie jest traktowany jako osobny, ale fizycznie jest częścią czegoś (ABSu?) zarówno hardwaru jak i firmwaru? no chyba że np niektóre wersje hardwarowe nie mają szans wspierać ACC+ z jakis powodów?
    dużo jest niewiadomych.
    jaka jest data produkcji Twojego auta? Kozak dokładał a on ma chyba jeszcze z przed wakacji 2016 o ile nie mylę, może jednak Ty masz jakiś wcześniejszy (albo załadowali jakiś okrojony hardware)?
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-10-2019 o 20:26
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #705
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Moja Giulia: SINCOM: 620PRG001000 VIN: ZAREAECU1H75XXXXX Nr Ricambi: 03008332 Silnik: 7780940 22/7/2016 Col. n.: 451 CC2.2 KW110 GSX TC3V CMBDS LL1
    Z tego co wiem to nie mam wgranych żadnych aktualizacji. Soft jest czysty jak z fabryki wyszedł..
    Do kostki wchodzą mi tylko 3 piny.
    Ostatnio edytowane przez dk08012 ; 20-10-2019 o 21:17
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  6. #706
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Moja Giulia: SINCOM: 620PRG001000 VIN: ZAREAECU1H75XXXXX Nr Ricambi: 03008332 Silnik: 7780940 22/7/2016 Col. n.: 451 CC2.2 KW110 GSX TC3V CMBDS LL1
    Z tego co wiem to nie mam wgranych żadnych aktualizacji. Soft jest czysty jak z fabryki wyszedł..
    Do kostki wchodzą mi tylko 3 piny.
    No to pewnie dlatego, i komp nawet nie wie co to acc+.

  7. #707
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Dlatego ze trzy piny czy dlatego ze brak update ?
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  8. #708
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał dk08012 Zobacz post
    Dlatego ze trzy piny czy dlatego ze brak update ?
    Brak update. A co do pinów to nie wiem ile było u mnie. Ale stawiam że podobnie skoro oba auta z 2016.

  9. #709
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dk08012
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Giulia 2.2 ZF 8HP
    Postów
    355

    Domyślnie

    Dzk za informacje, w takim razie jadę na update, w jaki sposób zrobić backup PROXY zęby po aktualizacji nic nie uciekło z retrofitów ? Samo skopiowanie tekstu wystarczy ? Proszę o przypomnienie jaki to klawisz w mesie do wyswietlenia proxy )
    AR Giulia 2.2 2016 ZF8

  10. #710
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ctrl alt c, kopiujesz do txt i styka.

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory