Strona 161 z 161 PierwszyPierwszy ... 61111151152153154155156157158159160161
Pokaż wyniki od 1,601 do 1,609 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #1601
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2023
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Stelvio
    Postów
    53

    Domyślnie

    Jaka cena takiej usługi? Myślałem w takim razie żeby kupić wiązkę, chyba będzie łatwiej nic ciągany kabelki.

  2. #1602
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fojteg Zobacz post
    Jaka cena takiej usługi? Myślałem w takim razie żeby kupić wiązkę, chyba będzie łatwiej nic ciągany kabelki.
    Na myśleniu zawsze sie tylko kończy wiązki nie kupisz bo cala trzeba by było silnikową kupić.

  3. #1603
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio QV 2018
    Postów
    2

    Arrow Pełen Lifting Stelvio 2018 QV

    Cześć,
    Znalazłem bardzo dużo informacji o retrofitach na forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na następujące pytania:
    1. Czy w Aso są w stanie przeprowadzić mi pełen lub częściowy lifting Stelvio z 2018 na zmiany z 2020?
    2. Jesli częściowy to w jakim zakresie?
    3. Jesli nie, to czy jest jakiś serwis/firma zajmująca się lub która się podejmie się takiego tematu?
    Zależałoby mi na tym żeby zostawić auto i odebrać już ze zmienionym wnętrzem - bo w sumie głównie to ma się zmienić

    Z góry dziękuję za odpowiedź

  4. #1604
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Żadne ASO nie podejmuje ise tego typu robót - powodów wiele - chocby to że ich komp nie da rady wprogramowac nowych funkcji. do tego nie maja doświadczenia, boją się że na czymś polegną, że to niehomologowane, że nie ma oficjalnej informacji czy wszystko będzie działać, że potem problem bo konfig auta nie zgadza się z tym wpisanym na serwerze itp itd.

    Co do pełnego upgradu - mega droga sprawa szczególnie na nowych gratach i z pełną funkcjonalnością typu aktywny lane keep assist.

    radio polift wymaga specjalnego sterownika klimy (nie do kupienia w ASO ta wersja, ale jest człowiek który potrafi przeprogramować - rozwiązanie teoretyczne na razie bo nie testowane u nikogo; używki za to testowane ale nie do zdobycia praktycznie - mała częś pierwszych poliftów USA miała te specjalne wersje starych sterowników z wgranym przejściowym firmwarem) albo zmiany na poliftowy ale wtedy i wymiana wentylatora oraz duktu z obudowa wentylatora i drobna przeróbka/dorobienie przejścia dla wiązki dowentylatora. Do tego pewnie chcesz dotykowy ekran - tanio nie jest.
    Chcesz rozpoznawanie znaków - wymiana BCM na nowy poliftowy (na razie używki nikt nie rozkminił jak odblokować), oraz poliftowy licznik, kamera i radar - musza iść w parze inaczej choinka błędów na desce i nic nie działa.
    Chcesz usługi life traffic czy inne online - moduł TBM potrzerbny choć jak to odpalić skoro tam sa subskrybcje usług a Twój VIN tego nie pusci, tak więc to zapomnij.
    Chcesz aktywny lane keep assist - wymiana kierownicy na taką z czujnikiem trzymania rąk na niej i wymiana przekładni kierownicy/wspomagania (tylko noówka tu, nikt o ile wiem nie odblokowuje używek).

    Wymiana tunelu, podłączenie ładowania bezprzewodowego. Pewnie joystick skrzyni tez chcesz poliftowy wiec kolejne koszty.

    Generalnie to droga zabawa, przy większych zestawach zmian to lepiej sprzedac swoje obecne auto a kupić od razu auto z tymi zmianami.
    No chyba że wystarczy Ci wąska część z MY20, wtedy jeszcze można coś myśleć - tak jak ja zrobiłem - mam poliftowe radio (odblokowana uzywka) i licznik używka, do tego touch (ale przez pół roku jeździłem na ori bez toucha). mam kamerę MY20 ale że się gryzła na razie leży na półce. Może kiedyś jak ktoś zajmie się odblokowaniem używki BCM i ogarnie upgrade radaru to dołożę rozpoznawanie znaków - ale to musi byc w miare tania sprawa - za bajerek szkoda kasy dużej.

    Kto to może zrobić? Jeśli tylko radio i touch to ja. Mam radio używka oraz w idealnym stanie używany wyśweitlacz do Stelvio. Klimę Ci ogarnąć mogę i wprogramować. No ale piszemy o ok 7tys na gotowo.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 08-05-2023 o 09:36

  5. #1605
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Co do sterownika klimy, rozwiązanie przetestowane. Mam je na stanie
    Przekładnia kierownicy - odblokowanie używek dostępne.
    Reszta cała prawda

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  6. #1606
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Super, gadaliśmy kilka dni temu to jeszcze miałeś nieprzetestowane. Nie wiedziałem że ogarnąłeś przekładnię.

  7. #1607
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio QV 2018
    Postów
    2

    Domyślnie

    I tak brzmi to dobrze. Tak naprawdę głównie chodzi o wyświetlacz i oprogramowanie oraz wygląd tunelu środkowego. Ten stary jest strasznie tandetny, ale pomyślałem że oddam do chłopaków żeby zrobili mi całość w karbonie i jakoś to będzie się prezentować.
    Jakiś namiar możesz mi podesłać na siebie? Wtedy po odbiorze auta od detailera dogadalibyśmy kiedy co i jak?

    Z ciekawości zapytam jak jest z lampami tylnymi? Plug &Play?
    Ostatnio edytowane przez fbb ; 08-05-2023 o 11:55

  8. #1608
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Coś się chyba nie zrozumieliśmy bo oba tematy rozgryzione 2-3 miesiace temu.
    Sterowniki klimy pojawiają się i znikają. Przetestowane na kilku sztukach gdzieś od lutego.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  9. #1609
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał fbb Zobacz post
    I tak brzmi to dobrze. Tak naprawdę głównie chodzi o wyświetlacz i oprogramowanie oraz wygląd tunelu środkowego. Ten stary jest strasznie tandetny, ale pomyślałem że oddam do chłopaków żeby zrobili mi całość w karbonie i jakoś to będzie się prezentować.
    Jakiś namiar możesz mi podesłać na siebie? Wtedy po odbiorze auta od detailera dogadalibyśmy kiedy co i jak?

    Z ciekawości zapytam jak jest z lampami tylnymi? Plug &Play?
    Poszlo na priv. Lanpy dymione?plug and play, mam od 2.5 roku

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory