Strona 52 z 161 PierwszyPierwszy ... 2424344454647484950515253545556575859606162102152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #511
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Nie ma.

  2. #512
    Użytkownik Świeżak Avatar MaZzi_M
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Veloce
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Tak jak pisałem w #426 przełącznik (ten mechaniczny, nr części podany wyżej), dostępny od ręki w aso. Zmieniony tylko bajt 88. Po kilku restartach, usuwaniu błędów (co ciekawe, zmiany w proxi miałem już wcześniej a z błędami obudził się po wymianie przełącznika).

    Race działa, dzik straszny się robi w tym trybie, trzeba go pilnować. Oprócz wyłączenia nianiek silnik i skrzynia zmienia charakterystykę. Nie wyłącza się. Manualna zmiana biegów nie hula ani z drążka ani manetek. Zegary zmieniane na wiekszy wyswietlacz, manetki oryginalnie, auto 2017.




    Edit:



    Ja bym raczej obstawiał jakiś problem mechaniczny - któryś parametr przestaje trzymać (w race jednak jest to zauważalnie bardziej wysilone) i auto przechodzi awaryjnie w N. Sprawdź czy są jakieś błędy zapisane w kompie?
    jakubbc przełącznik 300 pln brutto?

  3. #513
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Coś około. Uwaga - ten co wziąłem ma jeszcze przycisk od aktywnego zawieszenia, albo ja pomyliłem numer w eperze, albo oni przycisk, ale w niczym to nie przeszkadza (nie jest podświetlony więc praktycznie nie widać), a może kiedyś.. ;-)

  4. #514
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Coś około. Uwaga - ten co wziąłem ma jeszcze przycisk od aktywnego zawieszenia, albo ja pomyliłem numer w eperze, albo oni przycisk, ale w niczym to nie przeszkadza (nie jest podświetlony więc praktycznie nie widać), a może kiedyś.. ;-)
    No chyba inaczej się nie da bo w Q masz zawsze aktywne zawieszenie z tego co wiem.. Tak samo jak race też mam z przyciskiem i poprostu jest nieaktywny

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #515
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    No chyba inaczej się nie da bo w Q masz zawsze aktywne zawieszenie z tego co wiem.. Tak samo jak race też mam z przyciskiem i poprostu jest nieaktywny

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Możliwe, nigdy się Q nie interesowałem bardziej w sumie, to tym bardziej polecam numer części, który podałem wyżej.

    Teraz będzie ten przycisk kusił.

  6. #516
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    poczytajcie dyskusje na giuliaforums.com o race. goscie kombinowali z wartoscia wpisywana do bajtu 88ego i osiągali tryb bez esc z dynamic-iem w stelvio. ma to swoje wady i zalety. normalny tryb race bazuje na natural-u jesli chodzi o pedal gazu (reakcja na gaz liniowa) dodaje natomiast szybsza zmiane biegow i tc off. jesli zrobi sie inna wartosc to nie pokazuje jako takiego trybu race tylko esc/tc off dla dynamica i zostaje podkrecona reakcja na gaz jak ktos taka woli. moze warto sprawdzic szczegolnie tym u ktorych w race nie dziala manualna zmiana biegow, moze z EC straca tylko zolta kolorystyke ale odzyskaja manualna zmiane biegow? czytalem pobieznie probowali w stelvio i tam wpisywali F4 zamiast D4 (z B4) w bajcie 88ym. sugestia byla ze dla giulii to bedzie EC zamiast CC (ori AC):

    Confirmed the following:

    2018 Ti Sport Q4 - North America:

    Byte 88=AC (Stock)

    ESC enabled in all modes
    A = A in ECM/BCM
    N = N in ECM/BCM
    D = D in ECM/BCM
    R = No change

    Byte 88=CC

    ESC enabled in DNA modes
    A = A in ECM/BCM
    N = N in ECM/BCM
    D = D in ECM/BCM
    Race Mode includes:
    N in ECM
    D in BCM
    Disables FCW
    Disables ESC
    Disables Auto Start/Stop

    Byte 88=EC

    ESC enabled in DNA modes
    A = A in ECM/BCM
    N = N in ECM/BCM
    D = D in ECM/BCM
    R = Race mode is not indicated
    "ESC off" mode includes:
    D in ECM
    D in BCM
    Disables FCW
    Disables ESC
    I don't think it disabled Auto Start/Stop

    I'm more than happy with EC in 88... until we discover more configuration options


    wg forum jest tez jeszcze kwrstia amortyzatorow jesli ktos ma opcje z kontrolowanym tlumieniem. CC doda bardzo twarde ustawienie, EC tego nie bedzie mialo, wiec tez wybor powinien to uwzglednic.

    - - - Updated - - -

    aha, dla EC trzeba pokretlo przytrzymac minimum 2 sek w pozycji race zeby uzyskac esc/tc off dla dynamica

  7. #517
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Czyli co, w race gaz działa gorzej niż w d? W sumie D bez ESC też dobra opcja, bo ja zamiast prędkości w race mam numer biegu. Shift i tak nie działa, więc D wydaje się dobrą opcją.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  8. #518
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Liniowo = lepiej, przynajmniej dla mnie. Zdaje się, że normalnie pedał ma tym mniejszy mnożnik i bardziej jest wciśnięty - stąd ten efekt, że władowanie nogi w podłogę jest mniej skuteczne niż umiejętne stopniowe dodawanie gazu. Nie wyobrażam sobie jak jeździć na torze.
    [MENTION=79678]kozak[/MENTION] a Tobie też nie działa zmiana biegów w race? Są w ogóle jakieś przypadki gdzie to hula?

  9. #519
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    No u mnie działa zmiana biegów.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  10. #520
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Liniowo = lepiej, przynajmniej dla mnie. Zdaje się, że normalnie pedał ma tym mniejszy mnożnik i bardziej jest wciśnięty - stąd ten efekt, że władowanie nogi w podłogę jest mniej skuteczne niż umiejętne stopniowe dodawanie gazu. Nie wyobrażam sobie jak jeździć na torze.
    [MENTION=79678]kozak[/MENTION] a Tobie też nie działa zmiana biegów w race? Są w ogóle jakieś przypadki gdzie to hula?
    Mi też działa manualna zmiana biegów w Race Mode Stelvio FE 2.0 280KM prod koncowka 2017

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory