Strona 53 z 161 PierwszyPierwszy ... 3434445464748495051525354555657585960616263103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #521
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Tak spojrzałem na fotkę od [MENTION=76243]jakubc[/MENTION] i zastanawiam się nad jednym: jak się włącza tryb Race? Głupie pytanie ale na fotce jest tryb RM a dioda świeci na D. Czy w przełączniku DNA (starego typ, ze stabilnymi pozycjami D,N i A) tryb Race też jest stabilny? Czy tylko się przekręca na moment i wraca do D z wyłączonym już ESP i resztą? Do tego [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] pisze, że dla bajtu 88 z EC pozycję Race trzeba przytrzymać 2 sekundy. To mże tu jest pies pogrzebany mojego wyłączania RM? Ja po prostu przekręcam na Race (umowne) i tam przełącznik zostaje. Gdyby tak było, byłoby to potwierdzeniem tego, że są sprawy oczywiste, o których się nie wspomina ale czasem tej jednej wskazówki brakuje.

  2. #522
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Przelacznik nigdy nie zostaje w race. Po przełączeniu na race wraca na D.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  3. #523
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    A trzeba go jakąś chwilę przytrzymać czy po prostu "pyknąć" race i puścić?

  4. #524
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Pyknac w race i puścić. Tylko trzeba poczuć taki "klik"

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  5. #525
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A trzeba go jakąś chwilę przytrzymać czy po prostu "pyknąć" race i puścić?
    no to chyba wiemy dlaczego u ciebie race po jakims czasue sie wylacza - rozumiem ze twoja modyfikacha pozwala na race ustawiony na dobre. sprezynke jakas wyjakes?

    co do 2sek przytrzymania to pisali ze takie jest wymagane jak wprogramuje sie akurat wartosc EC zeby wylaczyc esc.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #526
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Tak spojrzałem na fotkę od [MENTION=76243]jakubc[/MENTION] i zastanawiam się nad jednym: jak się włącza tryb Race? Głupie pytanie ale na fotce jest tryb RM a dioda świeci na D. Czy w przełączniku DNA (starego typ, ze stabilnymi pozycjami D,N i A) tryb Race też jest stabilny? Czy tylko się przekręca na moment i wraca do D z wyłączonym już ESP i resztą? Do tego [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] pisze, że dla bajtu 88 z EC pozycję Race trzeba przytrzymać 2 sekundy. To mże tu jest pies pogrzebany mojego wyłączania RM? Ja po prostu przekręcam na Race (umowne) i tam przełącznik zostaje. Gdyby tak było, byłoby to potwierdzeniem tego, że są sprawy oczywiste, o których się nie wspomina ale czasem tej jednej wskazówki brakuje.
    Dokładnie jak kozak napisał jakby przekracza sie to ponad D i od odbija I wraca do D.. To chyba takie zabezpieczenie zeby w trybie RM nie dało się zostawić po wyłączeniu i włączeniu zapłonu znowu będzie co najwyżej tryb D

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  7. #527
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    No tak, może i wszystko jasne. Sprężynki żadnej nie wyjmowałem tylko po podpiłowaniu plastiku, pokrętło chodzi na tyle ciasno, że zostaje. Raz, w zaprzyjaźnionym serwisie i salonie pozwolono mi się przejechać Q (po placu, niezarejestrowane auto przy okazji premiery) ale bezwzględnie zaznaczono, żeby nie ruszać DNA (kto wtedy miał pojęcie o RM) - było nawet zaklejone taśmą. Zrobiłem więc dwa kółka po placu, podmuchałem trochę w wydech i tyle. A teraz jestem w Berlinie, wracam w niedzielę i zaczynam zabawę od początku.

  8. #528
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    2018r giulia UK wersja, biegi działają po zmianie tylko 88 na CC.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  9. #529
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    co do 2sek przytrzymania to pisali ze takie jest wymagane jak wprogramuje sie akurat wartosc EC zeby wylaczyc esc.
    Ja mam tak zrobione, musze przytrzymać ok 2 sek i dopiero włącza sie race. Dodatkowo słyszę w głośnikach nieprzyjemne pyknięcie w momencie przełączenia.
    Mam tez redukcję biegu.

  10. #530
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał kutulu Zobacz post
    Ja mam tak zrobione, musze przytrzymać ok 2 sek i dopiero włącza sie race. Dodatkowo słyszę w głośnikach nieprzyjemne pyknięcie w momencie przełączenia.
    Mam tez redukcję biegu.
    pykniecie u mnie wystepuje od kilku dni ale nie zawsze, nie musze przytrzymywac. gosc ktory probowal CC i EC pisal natomiast ze u niego tylj9 dla EC trzeba bylo przytrzymac. moze zalezy od wersji softu?

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory