Strona 80 z 161 PierwszyPierwszy ... 30707172737475767778798081828384858687888990130 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #791
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Tak. Musisz mieć 3 wtyczki zeby bylo grzanie.. niebieska i szara + czarna odpowiedzialna za podgrzewanie.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
    Dziękuję za odpowiedź. Wiesz może czy wystarczy wymiana kierownicy, panela od sterowania klimatyzacją i zmiana ustawień za pomocą MES? Czy jest gdzie podłączyć tą czarną wtyczkę w modelu, który fabrycznie nie był wyposażony w podgrzewanie?

  2. #792
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    To nie wiadomo bo ja zadałem pytanie czy kolega nie dopłacił do interesu.
    Nie było znaku zapytania to myślałem że nie zapłacił.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  3. #793
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Toma Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź. Wiesz może czy wystarczy wymiana kierownicy, panela od sterowania klimatyzacją i zmiana ustawień za pomocą MES? Czy jest gdzie podłączyć tą czarną wtyczkę w modelu, który fabrycznie nie był wyposażony w podgrzewanie?
    Zakładam że pewnie nie masz wolnej wtyczki pod poduszka.. jakby była to pewnie tak jak mówisz wymiana panelu klimy i aktywacja w MES, inaczej to dojdzie Ci dorobienie instalacji pod ten dodatkowy przewód tam raczej nie ma jakiegoś dodatkowego sterownika bo jest tylko opcja włącz wyłącz wiec pewnie to nawet dodatkowym przyciskiem dalo by się ogarnac.. W infotaiment nawet nie widać z tego co kojarze ze ogrzewanie kierownicy włączone tylko przycisk ma diode ktora to pokazuje..

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  4. #794
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Zbadam temat bliżej. Dzięki!

  5. #795
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    14

    Domyślnie

    Cześć.
    Jestem posiadaczem Giulii w starej wersji systemu z tego co wyczytałem - 002.09.043. Auto jest jeszcze na gwarancji przez 3 lata, a chciałbym mieć jednak nowszy system ze wsparciem CarPlay. Jak to najlepiej zrobić? Czy ktoś się orientuje jakie koszty w ASO? Ma ktoś może na to jakiś inny sposób?

  6. #796
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Guzik zrobisz jeśli chodzi o ASO czy łatwy upgrade, radio jest niekompatybilne z ori rozwiązaniem AA/ACP, z resztą nawet jakby było, to żadne ASO Ci tego nie jest w stanie uruchomić i nawet nie bardzo mogą tak mi się wydaje. Są tematy o retroficie nowego typu radia i AA oraz alternatywach, to się nie chcę powtarzać, pogoogluj sobie. W skrócie opcje:
    1.Wymiana na nowe radio nowego typu (2 generacji), wymiana huba USB na podwójny z chipem-licencją AA/ACP, modyfikacje proxi z oprogramowania innego niż ma ASO, potem w ASO aktywacja - koszt na gratach z ASO ok 6-7tyś części, do tego za resztę usług pewnie z 1tyś (ten ostatni etap mogę ogarnąć). Źle poprowadzona procedura przygotowania i próba aktywacji AA?ACP i blokujesz w danym radiu AA/ACP na zawsze. Gwarancja po tym to już też osobny temat, i po większym serwisie (gdyby był reset proxi), musisz podjechać jeszcze raz do kogoś poza ASO żeby Ci proxi poprawił.
    2.j.w. tylko na używkach. Używki radia nikt nie umie narazie złamać z tego co wiem (kod), ceny ok 1-1.5k, do tego hub, ciężko znaleźć, a ASO kodów nie sprzedaje (300zł niby w cenniku ,ale nie dają od ręki, aplikuje ASO, a Włosi odmawiają bo pewnie nie godzą się na przekładki). Ryzyko też że trafisz na radio w którymś ktoś już zablokował możliwość aktywacji AA/ACP - tak jak to rozpracowywali ludzie to wielu poległo zanim jakaś tam zgrubna wiedza co się zmienia w proxi została rozkminiona.
    3.Kupujesz urządzneie wpinane pomiędzy wyświetlacz a radio ze swoim AA/ACP - coś takiego wkrótce ma wyjść na rynek, ceny nie znam, podejżewam że lekko 2k będzie
    4.Kupujesz chińczyka za ok 4k jeśli z akcesoriami (i cłem/VAT), masz większy wyświtlacz 10.5 cala z nim, a nawet ACP po WiFi - narazie niesprawdzone. Wyświetlacz w wersji w Giulii jest zamontowany tam lekko skośnie - chyba się nie zmieścił (w wersji dla stelvio nie ma problemu bo ma inny kształt, bardziej prostokątny)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #797
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    14

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Próbuję się odnaleźć w temacie, ale Alfa jest dla mnie nowością. Kiedyś było tak, że radio można sobie wymieniać, gwarancja na auto dalej była. Możesz rozwinąć temat gwarancji, że to osobny temat? Czy w ogóle temat aktualizacji do 2 generacji ma sens? Czy są jakieś inne dodatkowe ustawienia których nie mam, czy to jest kwestia ACP i szybszego działania systemu? Widzę po ilości postów, że jesteś mocno obeznany w tym temacie, czy jest możliwość kontaktu z Tobą telefonicznego?

  8. #798
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    tylko że teraz już tak nie jest, radio jest mocno dedykowane. ASO nie jest w stanie zrobić tzw retrofitu, musisz posiłkować się nieoficjalnymi nardzędziami do przeprogramowania proxi a tu już mogą powiedzieć że namotałeś w konfigu auta (choć kupa forumowiczów już ma tam pogrzebane mocno) i w razie czego migać sie od gwarancji na cokolwiek (po prostu dajesz im potencjalny argument, chocinna sprawa że oni raczej nie kumają zmian proxi, nie wykrywają itp, więc ryzyko małe ale wspomniałem).
    poza AA?ACP nowe radia są szybsze a z nowszym firmwarem, jak masz wyświetlacz 8.8" to też zyskujesz większy obraz z kamery cofania (większy powierzchniowo o jakieś pewnie 40% czyli akceptowalny, choc ciągle ciut mały IMHO). Numer do mnie na mojej stronie bloga (przy okazji looknij, może coś Cię zainteresuje) w stopce pod postem, a tam kliknij na sklep, a tam w kontakcie masz numer. Tylko nie przez najbliższe 2h, idę coś pilnego teraz skończyć, potem zadzwoń najwyżej.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #799
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti
    Postów
    28

    Domyślnie

    Hej, Cześć
    Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będę odbierać nowa Giulie Veloce Ti i chciał bym dowiedzieć się czy ktoś w Polsce (ze względu na dawny temat i obszerność wątku prawdopodobnie zadaje pytanie kolejny raz) ogarnął by Tempomat aktywny i race mode ( najlepiej czesci + wymianę + kodowanie) z wgraniem tego do bazy FCA(dealer code?). O gwarancje się raczej nie martwię bardziej o to ze np przy przeglądzie wyzerują i nie będzie dodatków.

  10. #800
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał RobGie Zobacz post
    Hej, Cześć
    Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będę odbierać nowa Giulie Veloce Ti i chciał bym dowiedzieć się czy ktoś w Polsce (ze względu na dawny temat i obszerność wątku prawdopodobnie zadaje pytanie kolejny raz) ogarnął by Tempomat aktywny i race mode ( najlepiej czesci + wymianę + kodowanie) z wgraniem tego do bazy FCA(dealer code?). O gwarancje się raczej nie martwię bardziej o to ze np przy przeglądzie wyzerują i nie będzie dodatków.
    Wystarczy poczytać od początku.

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory