Strona 86 z 161 PierwszyPierwszy ... 36767778798081828384858687888990919293949596136 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #851
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    A czy w Giuliach przy wymianie akumulatora trzeba robić jego adaptację czy odbywa się to automatycznie
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  2. #852
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr_147 Zobacz post
    A czy w Giuliach przy wymianie akumulatora trzeba robić jego adaptację czy odbywa się to automatycznie
    jak auto zostawisz na >4h (wg dokumentu od FCA piszę) bez poboru prądu (nie otwieraj drzwi itp) to skalibruje się IBS (czyli na podstawie napięcia po tym czasie określi jaki jest SoC - poziom naładowania), i procedura skończona. nie musisz robić tego od razu, po prostu zanim ona się nie zrobi to np S&S nie wyłączy silnika.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #853
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Tak to wyglada. Oryginalny EXIDE nie mógł byc do końca naładowany, dlatego SS rzadko sie włączał. Z drugiej strony bezproblemowo wytrzymał 8 lat i nie zmuszał do wymiany na już - po prostu przed zima nie ryzykowałem dalszej eksploatacji bo dawał juz oznaki słabości przy diagnostyce przyrządowej. Nowy z Varty ma widac troche inne parametry mimo papierowych bardzo podobnych do Exide( różnica w prądzie rozruchowym na korzyść Varty) i system z jakiegoś nieustalonego powodu lepiej ładuje. W Stelvio dla odmiany SS działa idealnie i dlatego zakupiłem wyłącznik od Epsonixa by sie pozbyć idiotyzmu. Teraz to samo chcę własnie zrobic z Mito i MAM NADZIEJĘ ,że zadziała tak samo jak w Stelvio , i ze jest to tylko kwestia identyfikacji i dobrania właściwych pinów z device'a oraz kostki w panelu przełączników). Dlatego powstaje pytanie co różni system ładowania w moim Stelvio od tego w Twojej Giulii - wszak elektronika powinna byc taka sama chocby ze wzgledu na koszty produkcji. Czyżby chodziło o sam akumulator i jego niebadane parametry np opór wewnętrzny lub inny dziwny czynnik?
    Z tego co się dowiedziałem w serwisie:
    - w starszych wersjach oprogramowania (nie wiem czego dokładnie) można było zdezaktywować SS, i to było u mnie (był SS nieaktywowany) - wierzę na słowo, nie wiem na ile to prawdziwa informacja,
    - po którejś z aktualizacji w serwisie SS się aktywował, a mi zaczęło wywalać błędy systemu SS - z powodu słabego naładowania akumulatora,
    - auto brałem ze stocku, akumulator nie był wymieniany przy zakupie na nowy (~1.5 roku stało w salonie i na placu). Nie wiem czy od początku był słaby (SS nieaktywny), czy nie. Poza błędem SS nic więcej mi nie wywaliło a auto działa jak należy. Diagnostyka w toku, ASO podejrzewa słabe aku albo problem z alternatorem, ale wysłali logi do TESEO i czekają na odpowiedź.

    Wkurza mnie ten SS teraz, odkąd mi podładowali aku w serwisie, bo załącza się czasem na pierwszym skrzyżowaniu po wyjechaniu z garażu (nie pamiętam czy 1 kreska czy 0 była temp. oleju w tamtej chwili).

  4. #854
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Wkurza mnie ten SS teraz, odkąd mi podładowali aku w serwisie, bo załącza się czasem na pierwszym skrzyżowaniu po wyjechaniu z garażu (nie pamiętam czy 1 kreska czy 0 była temp. oleju w tamtej chwili).
    tada : https://shop.stuff4car.com/akcesoria...?product_id=52
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #855
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Tak, wiem, jednak ponad rok jeździłem bez SS i teraz się muszę poirytować trochę Obejrzałem właśnie filmik na stronie - świetna sprawa, dobra robota [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]! Za tydzień lecę na wakacje, po powrocie pewnie ogarnę temat

  6. #856
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Smiem twierdzić że ustawnie CC czy EC zmienia tylko widok ekranu na liczniku...

    Aktualnie jeżdżę na CC i osiągi auta takie same jak na trybie D.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  7. #857
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    co masz na mysli, nie wylacza ci ESC czy piszesz o dzialaniu silnika/skrzynii? u mnie sa roznice . ostatnio rondo przejechalem driftem bylo tak fajnie ze zamiast na 3 wyjezdzie wyjechalem 4tym. zna EC. z tego co widze wiele zalezy od firmwarow w roznych kompach, na starych sa proclemy z racem
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-01-2020 o 13:20
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #858
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Mam na myśli tryb silnika w Race z CC, ja mam 2 mapy I w N jest słabszy, ale w Race z CC auto idzie tak samo jak w D.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  9. #859
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    u mnie Race na CC idzie jak N tylko bez ESC i zmiana biegow jest szybsza niz na D, natomiast jezdze teraz na EC i mape mam jak na D bez ESC i szybka zmiane biegow. miakem jednak auto z 2016 bieupdatowany 2.2 MT6 i zarowno na CC jak i EC wszystkue tryvy zrobily sie jak N (lacznie z A i D) - auto ma isc na updaty bo tam naprawde kazdy firmware byl archaiczny
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #860
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    zakodowalem znowu na EC, jutro sprobuje zmierzyc, zobaczymy jakie czasy beda.

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory