Strona 108 z 161 PierwszyPierwszy ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118158 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,071 do 1,080 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #1071
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    z drugiej strony mam tak samo kabel do rejestratora puszczony a usb zaraz sprawdze i napisze.

    Update.

    Z USB muza nie działa, chyba że włożysz USB z muza do modułu.
    Tel łączy się z radiem w Alfie przez blututa, a kablem przesyła aa. Rozmowy za przez blututa, więc korzystamy z ori mikrofonu.
    W ajfonie trzeba dać inny mikrofon ponieważ wtedy wszystko leci przez moduł aa.
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 15-05-2020 o 21:23

  2. #1072
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    tak myślałem, ciekawe czy KAP i chińczyk mógłby to ogarnąć nowszym firmwarem - bez sensu żeby tracić wszystkei USB. wiadomo, można sobie USB wystawić wygodnie - klag3 podłączył gniazdo USB pod nawiewami zamiast do huba/radia to do dokładki, no ale to taka trochę proteza (niektórzy wąlą pendrive schować w podłokietniku)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1073
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Odkąd mam Spotify to nie mam muzy na USB.
    Zreszta cos za cos, I tak dobrze że jest taki moduł aa dostępny. Bo jak wiemy radia nie ma szans wymienić za rozsądną cenę.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kozak ; 16-05-2020 o 05:33

  4. #1074
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    pewnie, bardzo dobrze, tylko podnoszę temat żeby ludzie byli świadomi (sa korzystam tylko ze Spotify) - są jednak tacy co tylko uznają FLAC (Spotify niestety ma kompresję stratną, chyba niektórzy inni konkurenci oferują bezstratną) - wtedy warto sobie to USB wystawić jednak czy to pod panel klimy czy do podłokietnika gdzieś wstawić dodatkowe gniazdo.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1075
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Instalowałem właśnie moduł ENG Custom, trochę uwag
    1.Kable bardziej przemyślane długości, wtyki wyświetlacza na wiązce a nie na urządzeniu, łatwiej/zgrabniej się to montuje
    2.Wtyki radia wchodzą dobrze - w KAP miałem duży problem z wtykaniem do radia
    3.Mikrofon lepiej zbiera niż w KAP, ale był pogłos - nie wiem czy tam jakaś adaptacja dopiero się zestroi, rozmówca narzekał że słyszy echo siebie
    4.Jest gotowy kabel USB z wtyczką pasującą pod panel pod nawiewami klimatyzacji - super, tego w KAP nie ma. Wyjęcie tego panelu zajęło mi z 15 minut, za nic nie chiał wyjść i przekręcał się na alu pokrywkę uchwytów na kubki, więc nie chciałem cisnąć
    5.Jest tylko jedna antena, w KAP są 2 dla WiFi i BT
    6.W KAP sparowanie BT chyba samo się zrobiło po podłączeniu AA, tutaj nie, i nawet ręcznie już nie mogłem wymusić, restart ustawień fabrycznych, restart telefonu i dodałem połączenie
    7.AA działa na dual screen, nie ma loga, jest zawsze drugi ekran, np jak jest navi, to z boku mały spotify, jak da się spotify to zegar. W KAP nie ma dual screen a obraz jest w AA rozciągnięty (koło jest spłaszczoną elipsą, ale za to mapa jest na całą szerokość a nie na 75%)
    8.Uchwyt mikrofonu ti tylko klamerka i możliwość kręcenia w jednej osi -nie daje możliwości regulacji kąta do uchwytu - w stelvio w któym montowałem był alarm dokładany i czujki ultradźwiękowe były akurat obok lusterka. żeby to zamontować porządnie to w osłonie podstawy lusterka musiałem wyfrezować półkolisty otwór, wkleić pod odpowiednim kątem mikrofon. ten etap zająłmi chyba łącznie blisko godzinę.
    9.Instrukcja w EC jest lepsza/pełniejsza/jaśniejsza, ale też coś tam brakuje jeśli chodzi o wyjaśnienie konfigu - na dzień dobry nie działała kamera cofania i coś nie tak było z przyciskami telefonu/komend głosowych, dwa ustawienia w Settings dokładki rozwiązały problem.
    10.Regulacja nawiewów - mają swoje ikonki/paski itp, w KAP dzielą ekran i pokazuje dolny fragment z systemu alfy - kosmetyka tylko daję znać bo zaobserwowałem

    Kabel mikrofonu przy przejściu pod deskę rozdzielczą owinąłem taśmą parcianą i połapałem na trytytkach, w innych miejscach inne kable mic/USB itp też. potem całość luźnych kabli też taśmą i połapałem /poupychałem żeby się nie obijały. samo urządzenie przykleiłem na 3 paskach taśmy piankowej dwustronnej do radia i do tego złapałem do okoła radia (góra-dół) bardzo długą trytytką.

    Aha, w Stelvio kurtyna nie wchodzi w słupek A (w Giulii tak)
    Całość roboty, z zabawą, testowaniem dopieszczaniem zajęła 2h 45min (jeszcze straciłem trochę bo kable od czujek alarmu wychodziły i musiałem to poogarniać - parę minut zeszło). Jak ktoś tylko chce wrzucić na szybko, nie koliduje mu nic, nie robi centralnego USB, nie okleja taśmami parcianymi czy nie łapie kabli trytytkami co chwilę, to pewnie da sie to w niecałą 1h zainstalować.

    Wady EC:
    Jedyna jaką zaobserwowałem (i chyba też dotyczy też KAP), to jeśli słuchamy radia FM a odbierzemy rozmowę telefoniczną, to rozmówca nas słyszy, ale my go nie - tylko dalej słyszymy radio, trzeba przejść w media w radiu auta i od razu załącza się aux i nie ma problemu. Może mogliby to rozwiązać firmwarowo - piszcie najwyżej do EC o poprawkę.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 20-05-2020 o 12:43
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1076
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    dobra już wiemy coś więcej ale nadal nikt nie odpowiedział na pytanie-
    1. co z oryginalnymi portami USB- działają jak przed montażem modułu czy nie?
    2. co z oryginalną kamerą cofania?
    3. czy da sie wpiąć OE mikrofony?

  7. #1077
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Pisałem Ci, w aucie masz 2 usb, niektórzy i 3. 1 podmieniasz na to z modułu (nie trzeba, można też gdzieś wystawić kabel osobno wtedy masz 3 usb ori).
    Kamera oem działa.
    Mikrofonów oem raczej się nie da.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  8. #1078
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    1. co z oryginalnymi portami USB- działają jak przed montażem modułu czy nie?
    to samo co z słuchaniem radia FM zapewne, przełączasz w MEDIA radia na USB zamiast na AUX, ale jak przyjdzie CI rozmowa, to Ciebie będą słyszeć, ale Tobie będzie dalej leciała muzyka z USB i będziesz musiał przełączyć się na AUX żeby słyszeć. Dlatego jeśli muzyki słuchasz z pendrive to najlepiej wystawić sobie złącze USB z urządzenia, jeśli masz panel z USB pod nawiewami to do niego zamiast ori wtyczki instalacji samochodu wtykasz wtyk od EC, a jak nie masz panelu to kupujesz taki i sobie dokładasz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1079
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Epsonix, dzięki za info z tym ENG/KAP. Już wiem do kogo pojadę na montaż

  10. #1080
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Epsonix, dzięki za info z tym ENG/KAP. Już wiem do kogo pojadę na montaż
    spoko, zapraszam na montaż i ewentualnie jeszcze jakieś retrofity
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory