Strona 112 z 161 PierwszyPierwszy ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,111 do 1,120 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #1111
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    Giulia 2.0 2017
    Postów
    201

    Domyślnie

    Jestem po instalacji CarPlay od ENG. Całość przebiegła całkiem sprawnie i nie było to dla mnie tak upierdliwe jak instalacja ekranu 8,8. USB pod climacontrol sobie odpuściłem, ciężko ten panel wychodzi i nie chciałem połamać/porysować. Stwierdziłem, że lepiej USB od CP wyprowadzić sobie osobno, a ten pod climacontrol zostawić na np ładowarkę (działa bez problemu).

    Uwagi mam tylko do rozmów przez telefon. Jakość w porównaniu do oryginalnych mikrofonów Giulii jest o wiele gorsza. Jest o połowę ciszej + szum. Oczywiście nie jest tak, że mikrofon jest bezużyteczny, ale mogło być lepiej. Jeśli po kilku dniach ten stan rzeczy się nie zmieni (jakiś auto adjustment w centralce od ENG) to pokuszę się o kupno innego mikrofonu, ale średnio wieżę, że to coś zmieni. To raczej kwestia software. Na pewno dam znać.

    Sam CarPlay - super. Polecam. Działa szybko, przełączanie między systemem Alfy a CP to ułamek sekundy. Działają głosowe komendy (Siri), obsługa jest prosta i wygodna.

  2. #1112
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Dobosz Zobacz post
    Udało mi się wyrwać łopatki z obudową za 600 zł. Już zamontowane, wypróbowane, bardzo fajny bajer
    Załącznik 270326
    jeśli gość ma więcej tego to daj namiar na priv please. nie mam żadnych łopatek obecnie nawet.



    Cytat Napisał SWRSC Zobacz post
    Jestem po instalacji CarPlay od ENG. Całość przebiegła całkiem sprawnie i nie było to dla mnie tak upierdliwe jak instalacja ekranu 8,8. USB pod climacontrol sobie odpuściłem, ciężko ten panel wychodzi i nie chciałem połamać/porysować. Stwierdziłem, że lepiej USB od CP wyprowadzić sobie osobno, a ten pod climacontrol zostawić na np ładowarkę (działa bez problemu).

    Uwagi mam tylko do rozmów przez telefon. Jakość w porównaniu do oryginalnych mikrofonów Giulii jest o wiele gorsza. Jest o połowę ciszej + szum. Oczywiście nie jest tak, że mikrofon jest bezużyteczny, ale mogło być lepiej. Jeśli po kilku dniach ten stan rzeczy się nie zmieni (jakiś auto adjustment w centralce od ENG) to pokuszę się o kupno innego mikrofonu, ale średnio wieżę, że to coś zmieni. To raczej kwestia software. Na pewno dam znać.

    Sam CarPlay - super. Polecam. Działa szybko, przełączanie między systemem Alfy a CP to ułamek sekundy. Działają głosowe komendy (Siri), obsługa jest prosta i wygodna.
    juś o tym pisałem, jest właśnie cicho jeśli chodzi o słyszalność nas u rozmówcy. szumów natomiast nie było - gdzie zamontowałeś mikrofon? my robiliśmy podejście z mikrofonem Pionieera (któy akturat w rozwiązaniu od KapTrade poprawił jakość), tu niestety nie zmienił nic. próbowaliśmy też zmieniać lokalizację, ale najlepiej było nad lusterkiem (wyfrezowaliśmy miejsce w obudowie i wkleiliśmy)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1113
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Ja mam od KAP mikrofon Pionner słychać jak przez oryginalne mikrofony głośno zero szumu zero echa rozmawiałem przez KAP z epsonix może potwierdzić


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1114
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Ale to tylko się tyczy ajfonow. Android auto korzysta z ori mikrofonu.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  5. #1115
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Ale to tylko się tyczy ajfonow. Android auto korzysta z ori mikrofonu.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    To znaczy że android auto z eng cistom korzysta z ori. Mikrofonu ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #1116
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał klag3 Zobacz post
    To znaczy że android auto z eng cistom korzysta z ori. Mikrofonu ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Po kablu tak, z ich mikrofonu bierze tylko komendy do googla. . Ajfon działa na ich mikrofonie cały czas.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  7. #1117
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    BB
    Auto
    AR Stelvio Executive
    Postów
    98

    Domyślnie

    Lipa z tym mikrofonem, raz jest echo raz nie ma , bez sensu to działa , reszta CP super


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #1118
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    ja testowałem ENG wydaje mi się że bez podłaczania się do telefonu (kablem AA) - wtedy bierze z mikrofonu ENG (na pewno na którymś etapie potwierdzałem stukając po mikrofonie że to na pewno ten działa) i było nie za głośno a do tego straszne echo. Potem rozmawiałem z Łukaszem u którego w aucie to było instalowane, i twierdził że to echo chyba zniknęło po czasie (a moze inaczej to działa z iPhonami) bo rozmówcy się nie skarżyli - tu przekazuje tylko opinię klienta, nie testowałem tego później.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1119
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    MAŁOPOLSKA
    Auto
    156 1,9 jtd 2002r,gt 1,9 jtd 2007r,brera 2,4 jtd 2007 Giulia 2.2 180 km
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    Po kablu tak, z ich mikrofonu bierze tylko komendy do googla. . Ajfon działa na ich mikrofonie cały czas.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
    Nie bardzo w to wierze gadasz przez BT ENG CUSTOM
    To i przez ich mikrofon


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #1120
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    No nie. Bo nie łączę się blututem z eng, tylko z samochodem. I w tel też mam rozmowy przez "alfa".

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory