Strona 124 z 161 PierwszyPierwszy ... 2474114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,231 do 1,240 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #1231
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    To ja kupiłem ten bypass w tamtym tygodniu. Przesyłka była u mnie na drugi dzień



    Cytat Napisał zinedine11 Zobacz post
    A możesz się połączyć z tymi modułami poza osiowaniem?
    Jeżeli nie to wina leży w kablu, nie adapterze. Mam dwa takie same kable i w jednym odlutowałem i potem przylutowałem z powrotem jakiś mostek chyba i działa.
    No właśnie teraz nie mogę do żadnego modułu się dostać.
    Jaki kabel polecacie?

    Tylko.... ja ten kabel mam od 4lat i używałem w 159 z mesem 4.0 i nie było z nim problemów

    Wysłane z mojego Mi MIX 3 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez daniel.gv280q4 ; 21-09-2020 o 19:07

  2. #1232
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Najlepszy to CantieCar Ale swoje kosztuje.. najtaniej bezpośrednio chyba

    Ale żadnych adapterow nie trzeba.

    A skąd jesteś?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  3. #1233
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.gv280q4 Zobacz post
    W czasie gdy wyskakuje mi błąd ABS podczas proxy jest wpięta szara wtyczka.

    Posiadam 4.0 Innej nie miałem. Kupiłem godzinę temu 4.6 i dalej kombinuje ale jest tragedia.Nom stop info że przekroczono czas interfejs znika z ustawień
    Jak jutro nie pójdzie to wykupię chyba 4.4
    OK, to chciałem się upewnić.

    Odpowiedz zatem proszę kiedy kupiłeś tego 4.0 - np jeśli kupiłeś pomiędzy marcem a majem 2018 (daty releasów wersji 4.0 i 4.1) to masz rok updatów (często więcej wychodzi) - wersja 4.4 wejść ma na tej licencji którą masz do 4.0 (no chyba ze kupowałeś jakąś zgaduję 3.6 i na 4.0 Ci minął rok)

    z nowej licenjci 4.6 chyba wstecz nie da się polecieć (tak przynajmniej jest na wersji multiplexed którą teraz mam)

    tak czy siak myśle że problem jest gdzie indziej - sam interfejs lub jego ustawienia. co to za interfejs dokładnie? jeśli ELM na USB to wejdź w ustawienia interfejsu w MES i wybież ostatni z listy z (High speed).
    czy jeśli chiński badziew to czy ma usunięty rezystor - ohmomierz i zmierz opór między pinami 6 i 14 - jeśli coś w stylu 100-120Ohmów to otwierasz obudowę, lokalizujesz dziada i wywalasz.

    może coś nie tak z driverem? windows nie podmienia Ci drivera na nowy certyfikowany (te tanie interfejsy są robione na podróbach chipów USB-UART a nowe drivery to wykrywają- zgaduję klonowany numer seryjny albo jakieś rejestry ukryte w chipie).

    jak niegowic pisał, najlepiej robić na CANtieCARze z MES, ale sprawdzony ELM USB z usuniętym rezystorem też daje radę (tylko trzeba wymusić mu stary driver- nie pamietam już, jest zawawnsowany sposób instalacji takiego drivera żeby nie zmieniał WIndows).
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-09-2020 o 20:02
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1234
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    4.0 kupowałem jakieś 4-5 lat temu. Nie wiem kiedy dokładnie, musiałby poszukać na poczcie ale wtedy była to najnowsza wersja.
    Jest to dokładnie ELM na USB. W opcja miałem na początku ustawione na Higt speed aby dostać się do proxy i to działało. Do ECU wystarczył normalny ELM (drugi albo trzeci z listy).
    Po zakupie ELMa usuwałem rezystor bo w 159 nie można było nic wykonać.

    Może faktycznie coś z samym system bo 4.0 jest nadal na starym laptopie brata a ja kupiłem 4.6 na swojego. Spróbuję jutro przenieść nowego mesa na starego laptopa. Być może to rozwiąże problem. Jeżeli nie to będę próbował z 4.4

    Wysłane z mojego Mi MIX 3 przy użyciu Tapatalka

  5. #1235
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    drivery w chińczykach sprawiają problemy, wersja OSa też - miałem kiedyś jakiś na USB i od updatu na W10 chodził bardzo niestabilnie - tamten elm był na innym chipie (klonie) niż taki któy potem kupiłem, ten drugi hulał OK na W10 tylko na wymuszonym starym driverze (chyba z 2009r)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1236
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    Temat krzywo ustawionej kierownicy dalej u mnie wałkowany dziś byłem w ASO potwierdzili ze jest delikatnie skrzywienie poluzowali i dokręcili jeszcze raz przytrzymując ja na wieloklinie ale niestety nie skorygowali wszystkiego.Pan w ASO stwierdził ze może nowa kierownica przyszła z innej partii itd.
    I mam w następny wtorek podjechać maja ustawiać coś na drążku kierowniczym(pytanie czy takie rozkręcanie auta przy wymianie kierownicy jest wskazane).Mam jednak wrażenie ze sama kierownica jest trochę krzywa.
    Sam nie wiem co o tym sadzić czy pozwalać na ingerencje w drążek kierowniczy i tam ustawiać czy olać sprawę i kazać zamówić nowa kierownice albo zostać z ta?

  7. #1237
    Użytkownik Świeżak Avatar daniel.gv280q4
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Nürburgring
    Auto
    Giulia Veloce 280q4
    Postów
    62

    Domyślnie

    Przetransferowałem dzisiaj 4.6 i licencje na laptopa na którym był dotychczas 4.0
    Po włączeniu zapłonu chceck engine, błąd start stop, niedziałający tryb dna.
    Po po podpięciu ELMa i ustawienia na High speed test kabla został wykonany pomyślnie.
    Przełącznik DNA ustawiłem na Typ3 i cale osiowanie proxy wykonane bezbłędnie.
    Po zakończeniu proxy prosi o wyłączenie zapłonu. Po naciśnięciu start licznik km już nie mrugał
    Aby Połączać się z Wspomaganiem i ABS ustawiłem na ELM bez High Speed.
    Tym razem podczas połączania i regulacji ABS nie było infa o nieprawidłowym kodzie ISO
    Cały proces został wykonany bezbłędnie.
    Wyliczenie zapłonu na ok 1min.
    Załączenie silnika i sekt kierownica do końca w lewo i prawo.
    Znowu zapłon wyłączony na 1 min.
    Ponowne włączenie silnika, Błędów na ekranie już nie było ale DNA nie działa.
    Wyłączyłem silnik, włączyłem zapłon i zrobiłem Skan DTC i wyświetliło mi kilkanaście błędów.
    Kasowanie, wyłączenie zapłonu na ok minute, ponowne uruchomienie samochodu - DNA-R działa

    Wiec wygląda na to ze wczorajszy problem leżał w systemie bądź sterowniku od ELM. Później zobaczę jakie siedzą w tych laptopach.



    Jakie macie ustawione tryby w bajcie 88? CC, EC?
    Co wam chodzi a co nie?

    Czy podczas zamiany z EC na CC bądź AC muszę wykonać czynności z wyzerowaniem kata skrętu kierownicy i Regulacji ABS?

  8. #1238
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Czy podczas zamiany z EC na CC bądź AC muszę wykonać czynności z wyzerowaniem kata skrętu kierownicy i Regulacji ABS?

    TAK

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

  9. #1239
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Witam, Montaż kamery cofania , wątek jest dość obszerny wiec, sorry jak już było .....
    Czy wystarczy dokupić wraz z przełącznikiem otwierania klapy -aczkolwiek widzę ze sa dwa rodzaje -proxy czy jeszcze czegoś brakuje ,,,,

  10. #1240
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    Witam, Montaż kamery cofania , wątek jest dość obszerny wiec, sorry jak już było .....
    Czy wystarczy dokupić wraz z przełącznikiem otwierania klapy -aczkolwiek widzę ze sa dwa rodzaje -proxy czy jeszcze czegoś brakuje ,,,,
    Wiązki od kamery do kostki która jest pod nogami pasażera/obok bezpieczników.

    Wysłane z mojego HD1913 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory