Strona 132 z 161 PierwszyPierwszy ... 3282122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,311 do 1,320 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #1311
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Mam "dołożony" tryb Race i nadal jest wyraźna różnica pomiędzy trybami. Tyle tylko, że u mnie po włączeniu Race, mam niebieski pasek z N i chyba pedał gazu chodzi jak w N. Oczywiście kagańce nie działają.

  2. #1312
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Wydaje mi się, że było pisane na forum. Po aktywacji Race w 2.0 masz w każdym z trybów (D,N,A,Race) mapę silnika i mapę gazu z trybu N - z wszystkimi tego zaletami i wadami.
    Może w niektórych wersjach.

    Giulia 2.0 200, 2018 ale jeszcze sprzed GPF, wielostanowy przełączniki (R)DNA, bez adaptacyjnych amortyzatorów, Race aktywowane zmianą wartości w jednym bajcie (88 chyba?), w standardowych trybach wszystko działa jak fabrycznie. Tryb race na żółto, łopatki działają (bo wiem że z tym były tez problemy). Jedynie wskaźnik SHIFT nie działa, pewnie dlatego że w 2.0 nie da się osiągnąć obrotów przewidzianych dla Q
    Ostatnio edytowane przez vincent ; 15-01-2021 o 15:15

  3. #1313
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Wydaje mi się, że było pisane na forum. Po aktywacji Race w 2.0 masz w każdym z trybów (D,N,A,Race) mapę silnika i mapę gazu z trybu N - z wszystkimi tego zaletami i wadami.
    gość jeden chyba na giuliaforums tak kiedyś napisał i teraz stało się to mitem powtarzanym po forach, wiecznie tylko klientom musze tłumaczyć.

    na pewno takie zachowanie widziałem w aucie 2.2d z manualną skrzynią biegów 2016r, którego nie dało się poupdatować za bardzo jeśli chodzi o firmwary (bo do takiej wersji nie wyskakiwały nowsze w ASO). w wersjach z AT8 poupdatowanych już nic takiego nie występuje wg mojej wiedzy.
    Race w 2.2/2.0 generalnie wymaga firmwarów nowszych niż jesień 2017, chodzi o łopatki w trybie Race (które nie zadziałają w nowym trybie, również Dynamic bez ESC), jak i licznik który w starszych firmwarach nie rozumie Race i wyświetla jak w N. W ogóle Race nie da sie wprogramować w autach które firmwarowo są gdzieś z 2016 niepoupdatowane.
    Jeśli auto ma aktywne amortyzatory, to też zamiast Race polecam Dynamic bez ESC - sterownik amorków nie rozumie Race i źle je ustawia - inaczej przód inaczej tył co może być nawet niebezpieczne (można wysłać sterownik do Squadra Tunning na przeprogramowanie nieby) ale łatwiej jest po prostu wgrać Dynamic bez ESC.

    Natomiast najlepszym przykładem tego że wszystko da sie zrobić nawet w starym aucie jest auto [MENTION=79678]kozak[/MENTION] -a, 6.2016 produkcja, po updatach mocnych firmwarów ma Race, ACC i wiele modów, łącznie z Pops&bangs tylko w Race i innymi mapami w różnych trybach.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    i chyba pedał gazu chodzi jak w N
    no bo w Race ma być liniowy - nie chodzi o spektakularne wchodzenie w poślizgi a dobrą kontrolę na autem podczas jazdy po torze. Do poślizgów lepszy bedzie dynamic bez ESC gdzie gaz jest podbity
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1314
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    gość jeden chyba na giuliaforums tak kiedyś napisał i teraz stało się to mitem powtarzanym po forach, wiecznie tylko klientom musze tłumaczyć.
    Ale co się stało mitem? Mam MY2019 z bajtem 88 ustawionym na EC i ewidentnie mapa gazu jest taka jak w N we wszystkich czterech trybach.

  5. #1315
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Ale co się stało mitem? Mam MY2019 z bajtem 88 ustawionym na EC i ewidentnie mapa gazu jest taka jak w N we wszystkich czterech trybach.
    No tutaj epsonix nie twierdzi, że jest inaczej i tak ma być:

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    i chyba pedał gazu chodzi jak w N
    no bo w Race ma być liniowy - nie chodzi o spektakularne wchodzenie w poślizgi a dobrą kontrolę na autem podczas jazdy po torze. Do poślizgów lepszy bedzie dynamic bez ESC gdzie gaz jest podbity
    Ale pisałeś też o mapie silnika z trybu N używanej do Race i to zdaje się być ten mit

  6. #1316
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Ale co się stało mitem? Mam MY2019 z bajtem 88 ustawionym na EC i ewidentnie mapa gazu jest taka jak w N we wszystkich czterech trybach.
    pozwolę sobie zacytować Twój poprzedni post:

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    Wydaje mi się, że było pisane na forum. Po aktywacji Race w 2.0 masz w każdym z trybów (D,N,A,Race) mapę silnika i mapę gazu z trybu N - z wszystkimi tego zaletami i wadami.
    Tak generalnie nie jest a powtarzasz mit z giuliaforums, a to że w Race zawsze gaz jest liniowy to inna sprawa (tak ma być), D i A zostają jak były (poza 2.2d MT6 i może mega starymi/niezupdatowanymi 2.2 i 2.0 AT8). Mapy zapłonowe i inne sprawy są osobne w kazdym z trybów (a na dowód podałem przykład auta kozaka)


    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Ale pisałeś też o mapie silnika z trybu N używanej do Race i to zdaje się być ten mit
    napisał więcej, że w każdym z trybów też się zmienia co nie jest prawdą poza tym co przytoczyłem jako wyjątki
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1317
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    299

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    to że w Race zawsze gaz jest liniowy to inna sprawa (tak ma być), D i A zostają jak były (poza 2.2d MT6 i może mega starymi/niezupdatowanymi 2.2 i 2.0 AT8)
    Widocznie zależności są bardziej złożone, bo powtórzę raz jeszcze: w każdym z trybów mam tą samą mapę gazu - na pewno mapa N jest i w A i D.
    Ostatnio edytowane przez woockush ; 16-01-2021 o 17:57

  8. #1318
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jeśli auto ma aktywne amortyzatory, to też zamiast Race polecam Dynamic bez ESC - sterownik amorków nie rozumie Race i źle je ustawia - inaczej przód inaczej tył co może być nawet niebezpieczne (można wysłać sterownik do Squadra Tunning na przeprogramowanie nieby) ale łatwiej jest po prostu wgrać Dynamic bez ESC.
    Rozumiem że to działa tak że mamy niezmienione tryby A, N i D i po przełączeniu i przytrzymaniu Race włącza się tryb D bez ESC (na pokrętle nie świeci się Race). Później można normalnie wrócić do A,N i D z ESC? Mam aktywne amortyzatory i wolałbym coś takiego dużo bardziej.

    https://www.youtube.com/watch?v=JVZADbD_A_A

    Z tego co tam ludzie piszą to wspominają tez pod filmem to, że pedał gazu jest ustawiony w każdym trybie w trybie N.
    Ostatnio edytowane przez median09 ; 16-01-2021 o 19:31

  9. #1319
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Rozumiem że to działa tak że mamy niezmienione tryby A, N i D i po przełączeniu i przytrzymaniu Race włącza się tryb D bez ESC (na pokrętle nie świeci się Race)
    Jeśli masz w pokrętle diody LED Race to się zaświecą, na filmiku gość nie ma bo sobie przerobił zwykły dodając pewnie minimum (mikrostyk/rezystor/modyfikacja mechaniczna ogranicznika)
    To jest dobre rozwiazanie dla aut z aktywnymi amorkami - no koledze [MENTION=80796]Techno[/MENTION] tak ustawiłem właśnie dlatego że ma amorki

    W każdym aucie w którym próbowałem gaz inaczej reagował w każdym trybie A - muł, N normalnie D i D bez ESC podbity, tak jak pisałem poza 1 autem 2.2d MT6 2016 w którym faktycznie gaz w każdym trybie zaczął działać mneij więcej tak jak w N.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1320
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Jeśli masz w pokrętle diody LED Race to się zaświecą, na filmiku gość nie ma bo sobie przerobił zwykły dodając pewnie minimum (mikrostyk/rezystor/modyfikacja mechaniczna ogranicznika)
    To jest dobre rozwiazanie dla aut z aktywnymi amorkami - no koledze [MENTION=80796]Techno[/MENTION] tak ustawiłem właśnie dlatego że ma amorki

    W każdym aucie w którym próbowałem gaz inaczej reagował w każdym trybie A - muł, N normalnie D i D bez ESC podbity, tak jak pisałem poza 1 autem 2.2d MT6 2016 w którym faktycznie gaz w każdym trybie zaczął działać mneij więcej tak jak w N.
    Wypada mi tylko potwierdzić, mam Race aktywowane przez Leszka, jest to tak naprawdę D bez kontroli trakcji.
    Amory działają jak należy, ABS również, świeci się na kontrolerze dioda Race.

    Wysłane z mojego CPH2009 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory