Strona 141 z 161 PierwszyPierwszy ... 4191131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,401 do 1,410 z 1609

Temat: [Giulia/Stelvio] ACC, manetki Apple Car Play, Race Mode, kamera cofania Retrofit etc.

  1. #1401
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał krlm Zobacz post
    Liczyłem więc, że temat okaże się wyłącznie software'owy
    bardzo możliwe, chyba że to nie tylko proxi a jeszcze jakaś aktywacja w module coś jak z Android Auto/Carplay gdzie potrzeba Witech2 jeszcze na koniec? Np grzanie foteli/kierownicy mimo zmiany proxi i panelu AC nie działało na sterowniku ze zwykłych siedzeń elektrycznych jak próbowałem, trzeba było rzeźbić swoje wyłączniki/instalacje.



    Cytat Napisał krlm Zobacz post
    Rozumiem, że sam tempomat aktywny jest do ogarnięcia?
    tak, tylko musisz jeszcze wymienić zestaw przycisków lewych.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #1402
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał krlm Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], Dzięki za odpowiedź. Co do kierownicy, to u mnie jest aktywny lane assist i sensor utrzymania rąk nie kierownicy (co mnie zdziwiło działa chyba tylko jak lane assist jest włączone). Liczyłem więc, że temat okaże się wyłącznie software'owy. Rozumiem, że sam tempomat aktywny jest do ogarnięcia?
    Jestem po nieudanej niestety próbie aktywacji TSR i ISC w Giulii Business z ACC prod 3.2020. Auto miało odpowiedni firmware do ISC (HALF w wersji minimum 302 wymagany wg kampani 6303). Po zmianach proxi menu zyskało ustawienia dla TSR i ISC, ale nie dizałało to w próbie drogowej. Auto nie miało LKA ani Navi ani innych wykrywania zmęcznia kierowcy, więc może to brak tych elementów zadecydował, lub poza proxi któreś moduły muszą być odpowiednio aktywowane (np jak dodanie AA/ACP do radia).
    Powyższe to miał być bonus, skończyło się więc na podstawowym umówionym zakresie - Race + high beam + S&S dezaktywator + czerwony start.

    Jeszcze jedno - pierwszy raz widziałem poliftowy biznes z czerwonymi boczkami, nićmi na kierze/drążku/fotelach - brawo alfa że w wersji budżetowej parę smaczków też pozwalają dodać.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #1403
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    niech no tylko wezmę szklaną kulę i zgadnę jaki masz VIN, albo właściwie radio faktycznie włożone bo ePer a to co jest naprawdę wsadzone to bywa czasem że to 2 różne rzeczy. komu jeszcze sprawdzić, wczoraj tylko 14h siedziałem w pracy (najpierw w aucie klienta a potem przy kompie) więc spoko mam nadmiar czasu bo nie mam kiedy się wyspać

    [MENTION=86642]Gregor-Wrocław[/MENTION] Tobie sprawdziłem wg VIN (skoro i tak już od listopada jesteśmy wstępnie umówieni na wiosnę na dokładanie), radio masz spoko pod dołozenie wg ePera:
    50560286 RADIO SAMOCH. 8TW + !8TY + RB4 + !RB5 + !RS9 + (MY17, MY18, MY19)
    Hej. Miałem z tematem jechać do Epsonixa, ale nie chcę mu głowy zawracać i dzisiaj mając nadmiar wolnego czasu próbowałem znaleźć to 6 pinowe złącze do podłączenia kamery cofania, które powinno znajdować się gdzieś pod osłoną progu po stronie pasażera koło Body Compa. Niestety nie znalazłem. Czy ktoś z Was ciągnął już przewód od kamery bezpośrednio do radia. Jutro podejdę do auta z mesem i sprawdzę czy przyjmie konfig z kamerą. Tak się jeszcze zastanawiam, czy jeśli mesem włączyłbym obsługę kamery cofania, zrobiłbym proxi a kamerki jeszcze fizycznie nie podłączył, to czy będzie sypało błędami?
    Ostatnio edytowane przez Gregor-Wrocław ; 26-03-2021 o 23:02

  4. #1404
    Użytkownik Świeżak Avatar hioop
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    STELVIO 280KM FE GIULIA VELOCE Q4
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Hej. Miałem z tematem jechać do Epsonixa, ale nie chcę mu głowy zawracać i dzisiaj mając nadmiar wolnego czasu próbowałem znaleźć to 6 pinowe złącze do podłączenia kamery cofania, które powinno znajdować się gdzieś pod osłoną progu po stronie pasażera koło Body Compa. Niestety nie znalazłem. Czy ktoś z Was ciągnął już przewód od kamery bezpośrednio do radia. Jutro podejdę do auta z mesem i sprawdzę czy przyjmie konfig z kamerą. Tak się jeszcze zastanawiam, czy jeśli mesem włączyłbym obsługę kamery cofania, zrobiłbym proxi a kamerki jeszcze fizycznie nie podłączył, to czy będzie sypało błędami?
    Złącze na pewno jest poszukaj dobrze. Jeśli aktywujesz kamerę MESem a fizycznie jej nie będzie to nic się nie stanie w sensie nie będzie żadnych komunikatów itp,

  5. #1405
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Szukałem naprawdę dobrze i niestety bez efektu.

  6. #1406
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    potwierdzam co [MENTION=17654]hioop[/MENTION] napisal, aktywujesz w proxi i masz pewnosc ze przyjmuje radio - ostatnio tak zrobiłem u [MENTION=76050]SWRSC[/MENTION] zanim zaczalem dorabiac wiazki. mozna tez sprawdzic numer radia albo Ci na maila napisze wg Twojego VIN (pewniej jednak numer radia). co do lokalizacji wtyczki u niektorych byla z boku pod deska rozdzielcza widoczna po sciagnieciu bocznej zaslepki
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #1407
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    potwierdzam co [MENTION=17654]hioop[/MENTION] napisal, aktywujesz w proxi i masz pewnosc ze przyjmuje radio - ostatnio tak zrobiłem u [MENTION=76050]SWRSC[/MENTION] zanim zaczalem dorabiac wiazki. mozna tez sprawdzic numer radia albo Ci na maila napisze wg Twojego VIN (pewniej jednak numer radia). co do lokalizacji wtyczki u niektorych byla z boku pod deska rozdzielcza widoczna po sciagnieciu bocznej zaslepki

    Dzięki, tak właśnie zrobię, spróbuję odpalić kamerę w proxi. Co do wtyczki, to szukałem dokładnie, również pod boczną zaślepką deski. Jedyna jeszcze szansa, to że może schowali ją pod schowkiem, którego jeszcze nie demontowałem. Jeśli jednak okaże się że wtyczki brak, a radio przyjmuje kamerę, to zgodnie z poniższym schematem sygnał video pociągnę bezpośrednio do radia a CAN LIN2 wezmę ze złącza "H pin44" body compa, no i jeszcze +12V z bezpiecznika F51. Czy ktoś już montował kamerę nie mając wyprowadzonej wtyczki?


    Jeszcze jedno moje spostrzeżenie, otóż bezpiecznik F51, który zabezpiecza chyba tylko obwód kamery cofania jest na miejscu, czyli może jednak gdzieś ta wtyczka się chowa, no chyba że bez względu na to czy bezpiecznik jest wykorzystany, czy też nie to oni i tak go wsadzają?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Giulia cam schemat.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	90.7 KB
ID:	277021   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210326_112743.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	88.1 KB
ID:	277022  
    Ostatnio edytowane przez Gregor-Wrocław ; 27-03-2021 o 11:42

  8. #1408
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2020
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce Ti
    Postów
    114

    Domyślnie

    już nie istotne
    Ostatnio edytowane przez Tomeek ; 06-04-2021 o 18:46

  9. #1409
    Użytkownik Świeżak Avatar hioop
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    STELVIO 280KM FE GIULIA VELOCE Q4
    Postów
    29

    Domyślnie

    Dostań się do radia, wypnij czarną dużą wtyczkę. Jeśli masz tą białą kostkę widoczną na zdjęciu to oznacza, że jest wyprowadzenie do kamery i wiązka musi gdzieś być.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kostkaI.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	114.4 KB
ID:	277268  

  10. #1410
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał hioop Zobacz post
    Dostań się do radia, wypnij czarną dużą wtyczkę. Jeśli masz tą białą kostkę widoczną na zdjęciu to oznacza, że jest wyprowadzenie do kamery i wiązka musi gdzieś być.
    Dzięki za podpowiedź. Ja już jakiś czas temu sprawdziłem i mam w radiu tę białą kostkę i sygnał do wejścia video jest doprowadzony, jednak kostki nie mogę namierzyć w żadnym ze standardowych miejsc, jeszcze muszę zobaczyć za schowkiem pasażera, ale to jak znajdę chwilę czasu. W proxi kamerę włączyłem, radio przyjęło więc w najgorszym wypadku jak nie znajdę tej wtyczki, to podłączę sygnał z kamery bezpośrednio do radia, a sieć can też gdzieś "dopadnę".

Podobne wątki

  1. Retrofit nowego radia, dolożenie Android Auto / Car Play
    Utworzone przez epsonix w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 192
    Ostatni post / autor: 20-09-2023, 10:37
  2. Kamera cofania
    Utworzone przez SLukaS w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2023, 09:35
  3. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  4. Apple Carplay w Stelvio
    Utworzone przez Stelviokrk w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2018, 14:17
  5. Kamera cofania
    Utworzone przez Johny01 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-10-2012, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory