Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Temat: Wymiana szyby przedniej

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomahawk Zobacz post
    Hej,

    czy wymieniał już ktoś z Was przednią szybę w Giulii?
    Jeżeli tak, to w jakim ASO, może macie jakieś konkretne do polecenia, jestem z Legnicy ale mogę się kawałek przejechać

    Ewentualnie czy macie może jakieś doświadczenie w tym temacie z serwisem GEZET Zielona Góra, pytam bo tam auto było kupione i serwisowane, i ja akurat zastrzeżeń nie mam (chociaż do tej pory to zmienili tylko raz olej i koła) i jeżeli nie będzie żadnych odpowiedzi w temacie to pewnie tam się umówię.

    Z góry dzięki za odpowiedzi!
    Mi kiedyś podczas serwisu rozwalili Giulietty szybę w Pol-Carze (Poznań), w związku z czym wymienili ją gratis i zrobili to dobrze.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #22
    ZBANOWANY Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Polska
    Auto
    matyczna pralka Samochód: Giulia 2.0 MY21
    Postów
    517

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Dzisiaj moja Giulia dostała kamieniem w szybę czołową. Będę ją wymieniał z ubezp. sprawcy (Ergo Hestia). Czy są różne typy szyb? Wiem, że moja ma czujnik deszczu, świateł, jest podgrzewana. Czy nie będzie problemu z doborem prawidłowej szyby, na co zwracać uwagę przy wyborze szyby? Czy nie mam się czym przejmować, bo zakład wskazany przez ubezpieczyciela ogarnie bez problemu temat?
    Tzn. kamień miał OC?

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Dzisiaj moja Giulia dostała kamieniem w szybę czołową. Będę ją wymieniał z ubezp. sprawcy (Ergo Hestia). Czy są różne typy szyb? Wiem, że moja ma czujnik deszczu, świateł, jest podgrzewana. Czy nie będzie problemu z doborem prawidłowej szyby, na co zwracać uwagę przy wyborze szyby? Czy nie mam się czym przejmować, bo zakład wskazany przez ubezpieczyciela ogarnie bez problemu temat?
    jak masz z OC sprawcy to oddaj do ASO- oryginał to oryginał.

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Dokładnie - znaczek Alfa Romeo na szybie nie do przecenienia . A różnica w cenie czasami osiąga 100%.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #25
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    skoro robi z OC sprawcy to dlaczego ma kupować zamienniki- weź to komuś wytłumacz?
    przykro mi to pisać ale opowiadasz banialuki- po wymianach różnych szyb w zamienniku w obecnych czasach tylko jakościowo OE jeszcze się broni.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Dzisiaj moja Giulia dostała kamieniem w szybę czołową. Będę ją wymieniał z ubezp. sprawcy (Ergo Hestia). Czy są różne typy szyb? Wiem, że moja ma czujnik deszczu, świateł, jest podgrzewana. Czy nie będzie problemu z doborem prawidłowej szyby, na co zwracać uwagę przy wyborze szyby? Czy nie mam się czym przejmować, bo zakład wskazany przez ubezpieczyciela ogarnie bez problemu temat?
    Jeżeli przed szkodą miałeś szybę oryginał to nie daj sobie wcisnąć żadnego zamiennika, jeżeli robisz z OC to odstaw samochód do ASO i niech wymieniają bezgotówkowo.
    Chyba, że ta stłuczona była już zamiennikiem, to wtedy w myśl zasady że na szkodzie nie możesz się wzbogacić, ubezpieczyciel pokryje Ci koszty do wartości zamiennika a nie, o wiele droższego, oryginału.

  7. #27
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    nie do końca - ma prawo do naprawy w aso- wątpie żeby zamontowali zamiennik skoro sam ubezpieczyciel twierdzi że zamiennik toto samo

  8. #28
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Ostatnio przy przydłużaniu ubezpieczenia pomyślałem, że wezmę oddzielnie na szyby. Okazało się, że w takim przypadku plusem jest to że nie leci podwyżka AC w kolejnym roku ale minusem jet że wstawiają zamiennik. W przypadku zgłoszenia z AC lub OC najlepiej robić w aso i zamienić sobie na laminowaną

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    nie do końca - ma prawo do naprawy w aso- wątpie żeby zamontowali zamiennik skoro sam ubezpieczyciel twierdzi że zamiennik toto samo
    może naprawiać w ASO, ale jeżeli uszkodzony element był zamiennikiem to ubezpieczyciel nie pokryje kosztów jak za oryginał w miejsce zamiennika, tzn. może pokryć koszty naprawy ale jedynie do wartości zamiennika, który zazwyczaj jest znacząco niższy niż montaż oryginału.

    Podsumowując, jak była oryginalna szyba to powinni zamontować oryginał, jak był zamiennik to powinni zamontować zamiennik i tyle w tym temacie.

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    może naprawiać w ASO, ale jeżeli uszkodzony element był zamiennikiem to ubezpieczyciel nie pokryje kosztów jak za oryginał w miejsce zamiennika, tzn. może pokryć koszty naprawy ale jedynie do wartości zamiennika, który zazwyczaj jest znacząco niższy niż montaż oryginału.

    Podsumowując, jak była oryginalna szyba to powinni zamontować oryginał, jak był zamiennik to powinni zamontować zamiennik i tyle w tym temacie.
    Dużo zależy od osoby przyjeżdżającej na oględziny z ramienia ubezpieczyciela i jakie zapisy masz w umowie ubezpieczeniowej.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Wymiana przedniej szyby, Warszawa
    Utworzone przez Ewa_C w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2017, 16:27
  2. [159] Wymiana przedniej szyby
    Utworzone przez Luki78 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-06-2016, 15:23
  3. Wymiana szyby czołowej/przedniej
    Utworzone przez bynus w dziale 166
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:08
  4. 156 wymiana spryskiwaczy przedniej szyby
    Utworzone przez Kacu6na9 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 18:12
  5. wymiana przedniej szyby
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 22:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory